Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīves iesākšana ceļojot. SOS.HELP

Meloooone

Sveiki! Vispirms ļoti, ļoti ceru, ka atsauksies vismaz kāds.. kāds, kuram bijusi līdzīga pieredze vai zināšanas par ceļošanu un dzīvošanu eksotiskā valstī.

Esmu 18 gadus jauna meitene, kura tikko pabeidza vidusskolu. Mana šī brīža lielākā vēlme ir pastrādāt Latvijā, lai sapelnītu naudu un ar draugu dotos pasaulē. Tas ir tā, ka viss ko es vēlos, ir, ceļošana, līdz brīdim, kad sapratīšu - jā, šeit es vēlos dzīvot. Varbūt, ka pēc ceļošanas tā nebūs un gribēšu atgriezties mājās, bet pagaidām tādu domu nav, jo, laikam, esmu jauna un viss trakais ir tagad.

Man ir salīdzinoši maz informācijas par to, kā tas viss notiek, gan ceļošana, gan jebkādu dokumentu kārtošana, dzīvošana, strādāšana citās valstīs, tāpēc nav ne mazākā nojausma, ar ko vispār sākt un ko darīt. To visu es gribu jau ļoti ilgi un būtībā, zemapziņā, man visus 18 gadus licies, ka neesmu dzimusi, lai dzīvotu Latvijā un tās klimatiskajos laikapstākļos, tāpēc par šādu variantu domāju ilgi un esmu gatava darīt daudz, lai sasniegtu to, ko vēlos. To manu vēlmi vēl pastiprina tas, ka esmu daudz lasījusi un dzirdējusi stāstus par cilvēkiem, kuri iesākumā vienkārši klaiņo pa pasauli, piepelnoties uz vietas, dažādos veidos, lai tiktu tālāk, beigu beigās apmetoties uz dzīvi kādā vietā, piemēram, Itālijā. Esmu lasījusi arī par tādām iespējām, piemēram, sazinoties caur dažādām ārzemju vietnēm, kad tev dod darbu cilvēki, piemēram, fermās, laukos, sērfošānā utt, par to tev maksājot un par to tu dzīvo. Tas viss ir ļoti daudz un zinu, ka ir milzum daudz iespēju, kā sevi pilnveidot un kā iesākt šādu ceļu. Tas galvenais, ko vēlos, ir dažādi pieredzes stāsti kur/kā/kad labāk, kā līdz kam tādam tikt, jebkādas interneta vietnes, kas ar ko tādu, bezmazvai, brīvdomātājiem nodarbojas utt. Viss, kas ap to saistas. MILZĪGU PALDIES SAKU UZREIZ TIEM, KAS PAKUSTINĀS PIRKSTUS UN PADALĪSIES AR JEBKO, KAS IR AP ŠO TĒMU!!! ))))))

Stradāšana un ceļošana ir dažādas lietas. Eiropā to var darīt, bet citur jau sarežģītāk. Ja Tev būs ceļošanas vīza, tad legāli nevar strādāt. Daži spēlē uz ielām instrumentus, arī opcija.

dreamgirll

Strādāšanu ar ceļošanu saistu tāpēc, ka zinu, cik daudz pasaulē nav cilvēku, kas ceļo, bet ceļo par to naudu, ko sapelna, apmetoties katrā no vietām, kaut vai ar to pašu ielu muzicēšanu, strādāšanu mazā veikaliņā utt.

Var lūdzu sīkāk mazliet par ceļošanas vīzu un legālu strādāšanu, kā tas saistās?

susuarrana

Pirmkārt, ieteiktu nevis uzreiz sapņot nez par kādām "eksotiskām valstīm", bet sākt ar Eiropu, kas ir gana plaša un diez vai 18 dzīves gados kārtīgi apskatīta. Eiropas Savienība piedāvā visnotaļ daudz un dažādu iespēju jauniešiem. Plašu informāciju var atrast Eiropas Jaunatnes portālā https://europa.eu/youth/EU_lv , īpaši vērtīga ir informācija šajā sadaļā https://europa.eu/youth/eu/article/117/51634_lv

Otrkārt, ir jāmācās pašai meklēt informāciju, nevis tikai jāpūš, ka "nav ne mazākās nojausmas". Tad, ja rodas konkrēti jautājumi, tos var uzdot un uz tiem kāds var mēģināt arī konkrēti atbildēt. Klaiņojot pa pasauli, neviena tante blakus netupēs un sakošļātu informāciju atplestajā mazputniņa rīklītē nebāzīs.

Treškārt, ir tūrisma vīzas un uzturēšanās vīzas, darba vīzas utt. (atkarībā no valsts). Cilvēkiem, kam izsniegta tūrista vīza, parasti nav atļauts attiecīgajā valstī strādāt un saņemt algu.

Labu - vai nu par mirušiem, vai ne par ko.

Sta, viator!

ceļojot Taizemē, aprunājos ar kādu oficiantu. viņš bija holandietis, ieradies Taizemē kā tūrists. ļoti iepaticies klimats, cilvēki, viss. atgriezies holandē, visu iespējamo pārdevis, uzteicis darbu - par iegūtajiem līdzekļiem nopircis krodziņu Taizemē. bet nav aizgājis bizness, krodziņš bankrotējis. tā palicis bez nekā, strādā svešā krogā par oficiantu. klimats joprojām patīkot

vnk stāsts iz dzīves. konkrētu padomu nav

Nav vērts darīt labi to, ko nav vērts darīt vispār.

sakii
skaa

Meloooone
Izklausās ļoti sapņaini. Es arī gribētu dzirdēt konkrētākus jautājumus, jo citādi nav skaidrs, ko te vispār ieteikt. Man šķiet, ka esi ļoti sasapņojusies. Nav tik vienkārši - atbraucu, atradu darbu un tagad dzīvoju pāris mēnešus cepuri kuldama. Jebkurā valstī tevi sagaidīs birokrātijas kalni, lai to visu varētu darīt legāli.

apriori

Kā tev ar angļu valodu?

Iespējams ir viss. Mana māsa ar draugu šādi ceļo jau vairākus gadus, bijuši gan Eiropā, gan Austrālijā, gan Jaunzēlandē, gan Asv, gan Āzijā. Paši gan meklējuši visu info, plānojuši, kārtojuši papīrus. Uzņēmība vajadzīga liela, ne tikai sapņošana. Lai veicas! Padoma gan nav, nezinu visu to praktisko pusi.

A mother holds her childrens hands for a while but their hearts forever.

Neizdzēs nevienu dienu no savas dzīves. Skaistākās dienas tev dāvāja prieku, grūtākās- deva pieredzi, bet ļoti smagās- iemācīja dzīvot.

Gemma

Lai tā dzīvotu, pirmkārt jābūt uzņēmībai meklēt iespējas pašai un necerēt, ka vienmēr būs kāds, kas visu pateikts priekšā un aiz rociņas droši ievadīs apritē. Jābūt gataviem nejaušībām, plāna trūkumam, nedrošībai. Jāmeklē kontakti un pazīšanās visur.

Jābūt spējai baudīt to, kas ir nevis domāt visu laiku par to, kas varētu būt ideālā gadījumā. Jābūt spējai pielāgoties spēles noteikumiem.

Ja tas viss ir, tad daudzi dodas ceļā ar minimāli vajadzīgo un sāk ar stopiem robežas vrizienā

Man arī savulaik radās ideja, ka jāpamet viss, kas man pieder, un jādodas pasaulē laimi meklēt. Tagad, pēc vairākiem gadiem, kuri pavadīti, tā teikt, uz koferiem, beidzot esmu nobāzējusies vienā valstī, kuru nu saucu par savām mājām un prom doties vairs netaisos. Varu teikt tā - viss tas izklausās labi, skaisti un viegli, bet realitāte ir skarbāka, ja vien neesi miljonārs, kurš var ceļot un baudīt dzīvi, nebaidoties kaut kādā brīdī palikt uz ielas bez jumta virs galvas. Jā, beigu beigās es sasniedzu to, ko gribēju - atradu valsti, kurā jūtos kā zivs ūdenī. Bet es melotu, ja teiktu, ka gāja viegli. Visgrūtākais laikam ir sakost zobus un neatmest ar roku brīdī, kad saskaries ar pirmajām grūtībām, kad nezini vietējo valodu, kad vairākas nedēļas nevari atrast darbu un liekas, ka vieglāk ir nopirkt biļeti atpakaļ uz Latviju. Tāpēc, ja vien nav iekrāta laba naudas summa, kura varētu nodrošināt primārās vajadzības pirmajā valstī uz kuru dosies (dzīvesvietas atrašana, bankas kontu atvēršana, nacionālā numura iegūšana (atkarīgs kur dodies) utt.,utjp.) iesaku sākt ar Eiropas brīvprātīgo darbu, kamēr gadi vēl atļauj. Tā ir laba iespēja saprast vai valsts, kurā atrodies, patīk. Un pie reizes arī valodu var samācīties. Iesaku kārtīgi izpētīt visu informāciju un sākt ar kādu Eiropas valsti, jo jāatceras, ka, dodoties uz valstīm, kurās, lai strādātu legāli, nepieciešama attiecīgā vīza, šīs vīzas pakaļ nevienam nemet un nereti, ja vien neesi kaut kāds ūber speciālists, tikt pie darba vīzas ir vairāk kā bezcerīgi.

Bet nu, katrā ziņā, lai veicas! Galvenais - uzņēmību!

P.S. Iedvesmai var izlasīt Ilonas Balodes grāmatu "Rīga-Pekina". Nu nav tā muzicēšana uz ielas tik ienesīgs darbs, lai par to naudu, ko ar to nopelna, varētu ceļot pa pasauli. Ilonai un Ūdrītim brīžiem knapi hosteļa numuriņam sanāca. Ticu, ka gan jau ir cilvēki, kuriem izdodas nopelnīt arī labu labās summas, bet nu tie vairāk liekas kā izņēmumi, ne ierastā prakse.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18375203