Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Dzīves iesākšana ceļojot. SOS.HELP

Meloooone

mazāk filmas jāskatās

12345

Te- fragments no apraksta FB, ko raksta pašlaik alberģī Spānijā strādājoša sieviete:

"Pēc brīža atauļo Rauls: „Tā ir taisnība? Tu gludināšot???” Khm, savā prātā pārcilāju visu, ko zinu par Spāniju, bet neko par gludināšanas svētumu neatceros. Saku, ka tāda doma bija, bet nevaru atrast gludekli. „Antonio tev speciāli galdu liek!!! Un paskatās uz mani tā, it kā runa būtu par Svētā vakarēdiena galdu. Labi, eju lūkot, ko tad man sarūpējuši. Tēvs Antonio ar viltīgu smaidiņu ātri paslīd garām un pazūd pa alberģa durvīm. Viltnieks tāds! Blakus uzradusies kaudzīte ar gultas veļu, lielāka par pirmo! Daniels, no lepnuma plīstot parāda, „speciālo” galdu - uz diviem kopā sastumtiem atpūtas krēsliem uzlikta plastmasas galda virsma! Jāteic, ka tēva Antonio izdoma ir neaprakstāma, brīžiem domāju, vai tik viņa vecmāmiņa nav bijusi latviete. Ieraugot veļas kalnus, saprotu, ka atkal esmu ieberzusies, bet ok, kas jādara, jādara.
Pēc divarpus stundām, kad palikuši tikai pāris palagi, parādās tēvs Antonio, nostājās durvīs, saliek rokas lūgšanas pozā un paklanās. Katoļu priesteris, Spānijā, klosterī, paklanās man... Tagad mana kārta acis izbolīt. Kā sēnes no zemes izaug Andrea, Daniels un Rauls, visi četri, galvas piešķiebuši, skatās, kā es gludinu. Žēl, ka nebija iespējams to skatu nobildēt. Kamēr loku palagu, visi pazuduši. Kad gludinu pēdējo, attipina Rauls un paziņo, ka ēšanas laiks klāt, un mani gaida uz lūgšanu.
Pabeidzu gludināt un pievienojos saviem četriem jaukumiem. Lūgšanā starp pateicību par ēdienu, labo laiku, veselību un piligrimiem, īpaša vieta paredzēta pateicībai man par gludināšanu. Nu, jopcik, tas vairs nav smieklīgi!
Pusdienās klostera māsas sarūpējušas tunča salātus. Kopā ar Danielu ejam lūkot māsu ledusskapī kaut ko priekš manis. Ejam cauri maģiskajai robežšķirtnei un man aizķeras kāja (tak jau abas kreisās) uz pakāpiena. Līdzsvaru noturu, ar skaļu spurdzienu ieklūpu māsu virtuvē. Parasti tur neviena nav, bet šoreiz tieši man pretī stāv klostera priekšniece un atbildīgā par virtuvi. Zemīt, atveries!
Daniels steidz iepazīstināt ar mani - brīvprātīgā no Latvijas, šodien gludināja."

.- Šomāt, ēj, šomāt, ko tu darītu, kad tevi burlaki nosistu?

- Ko tad nu, mīļā, darītu, jādzīvo vien būtu!

Nu vispār meitenei baigās iekšas un tajā kaut kas ir apsveicams. Savu mūžu manī nav virpuļojis tāds trakums (taisni otrādi, esmu dzīvojusi totāli garlaicīgi -tā kā jābūt, bet nu vairs tas neliekas tik garlaicīgi), bet kaut kas aizraujošs tajā ir. Es savulaik lasīju grāmatas par vientuļajiem ceļotājiem, piemēram, pa kalniem, tuksnešos, pa ledājiem, daudz grāmatu lasīju par ceļojumu ar laivu/plostu/jahtu pa okeānu. Re, man patika cits aspekts-ko cilvēks domā un kā jūtas tādā fundamentālā vientulībā, ja tā var teikt.

Man izskatās, ka gan jau meitene savu kaislību realizēs. Nedaudz var apskaust, apbrīnot, kaut kādā ziņā arī bīstami un neprātīgi, bet kaut kāds ceļš tas ir. Neko citu ieteikt nevaru, tikai novēlēt veiksmi.

Var jau strādāt darbu, kur pienākumos ir tūrisma ceļojumi.

Piemēram, tūrisma apskatnieki raksta par viesnīcām, pilsētām, transportu, restorāniem. Papildus parasti ir obligāti arī jāfotografē tūrisma objekti.

Protams, tādu darbu var dabūt tikai ja ir labs publikāciju portfolio. Vairāk pieprasīti ir autori, kuri raksta lielo valstu valodās.

Autore grib braukt kopā ar draugu, tāpēc nederēs ne au-pair, ne tas būs vientulībā. Par tūrisma apmaksātu blogošanu varēs sapņot tikai pēc šī brauciena. Kur tad tie blogeri un apskatnieki iegūst savu portfolio? Un tas portfolio visdrīzāk būs instagramos attiecīgs sekotāju skaits (pie kaut kāda skaita sākas piedāvājumi no visādiem sponsoriem, žurnāliem utt.)

Labi maksājošas ağentūras un žurnāli/portāli bloga dēļ vien neko nepiedāvās. Vajag arī publikācijas, tip kaut sākumā studentu medijos, vietējās avīzēs un mazos portālos etc. Plus vēl savu lapu, kur skaisti demonstrēt, ka proti labi fotografēt, filmēt etc.

Tad var gadīties, ka pieņem par pamatalgu + bonusiem vai autoratlīdzību vienu pašu. Jāraksta apraksti un pārskati labā kvalitātē, jābildē, jābrauc tur kur vajag, nereti jāēd norādīto sarakstu/lokācijas ēstuvēs, jāiet uz muzejiem, izstādēm, parki, visādi citi tūristiem interesanti objekti. Skatās gan viesnīcas un transportu, gan muzejus, bot dārzus, parkus etc. Arhitektūru, pasākumus, vietas kur paēst, lokāli, klubi.

Maksā izdevumi, ceļojumu ağentūras, viesnīcu tīkli, restorānu tīkli, ceļojumu kreditēšanas firmas, pilsētas, kur spēcīga tūrisma atbalsta programma utml.

Bagāts jau domāju, netiek, tomēr izceļoties un izdzīvoties viesnīcās, paēst un atpūsties viņiem sanāk. Trūkums arī nedraud, ja apnīk, var kait kur tikt ofisa tipa žurnālistikā kādā pilsētā vai par objektu/ pasākumu fotogrāfu/ filmētāju.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18375203