Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kindergeld atteikums

mada86

Sveicināti

Zinu, ka par šo tēmu jau ir bijis simtiem lappušu, bet atbildi uz savu jautājumu neatradu. Bērna tēvs strādā Vācijā, es un bērns Latvijā...es saņemu Latvijas bērnu pabalstu.

Pieteicāmies Kindergeld, iesniedzām visu , ko prasīja (ar diviem piegājieniem), beigās paziņo, ka atsaka. Jo par katru bērnu var saņemt tikai vienu pabalstu, un pabalstu maksājot tam, kura mājsmainiecībā atrodas bērns..

30 dienu laikā var apstrīdēt.

Kāds šajā gadījumā ir risinājums. Neviens jau neprasa otru pabalstu, tikai vēlamies saņemt starpību. Varu, protams, atteikties no Latvijas pabalsta, un pieteikties vēlreiz ? bet tad nesaņemsim neko par periodu, kurā saņēmām Latvijas pabalstu.

skaa

mada86
To taču katru reizi meitenes raksta, ka vispirms ir jāatsakās no Latvijas pabalsta un tikai tad var pieteities uz Vācijas pabalstu. Ja vien kas nav mainījies, tad taisnība ir Vācijas pusē.

Internetāa kādā no VSAA rakstiem lasīju, ka, ja es jau saņemu pabalstu, tad Vācija izmaksā starpību starp Latvijas un viņu pabalstu. Ja nemaldos, tad to man pat teica VSAA, kad gāju aizpildīt veidlapu.

Ja būtu kā saki, tad taču VSAA mani būtu par to painformējuši.

skaa

Citēju no latvija.lv portāla : Ja bērna vecāki strādā katrs savā valstī, pabalstus pilnā apmērā maksā valsts, kurā kopā ar vecāku dzīvo bērns. Savukārt, otra vecāka nodarbinātības valsts, ja tajā ģimenes pabalstu apmērs ir lielāks, piemaksā starpību.

Dzīvot vai pēc pabalsta atbraukt? Čakliem cilvēkiem Vācijā ir ekselentas karjeras un algas iespējas. Jā, Vācija negrib maksāt, ja par to pašu gadijumu saņem naudu jau no citiem avotiem.

Tik grūti dabūt izziņu no LV, ka pabalstu par konkrēto bērnu nesaņem? Atteikumam ir veidlapas. Citādi tā kā viduslaiku okupanti visu!!!grib sev dabūt, no visurienes.

Ganga
Tur jau taa lieta, ka es sanemu pabalstu par konkreto bernu ... 11.38 eur. Bet viniem butu jaizmaksaa starpiba starp vinu un musu pabalstu. To man arii VSAA veelreiz apstiprinaja - ""valstij savukārt ir pienākums pēc attiecīga pieprasījuma veikt abu iesaistīto valstu pabalstu apmēru salīdzināšanu un starpības gadījumā nodrošināt tās izmaksu. Regula nodrošina to, ka galarezultātā ģimene saņem ģimenes pabalstus to iespējami lielākajā apmērā.""

...varbut mana kljuda, ka neesmu pieprasijusi salidzinat

skaa

mada86
Jūs ar bērna tēvu vispār esat precēti? Tas arī var būt no svara, ja nemaldos.

skaa
Nee, vinam ir cita gimene.

Atteikumaa gan par iemesliem mineti

Nach 64. Abs. 1 EStG wird fur jedes Kind nur einer Person Kindergeld gezahlt.

Erfullen fur ein Kindmehrere Personen die Anspruchsvoraussetzungen, so wird das Kindergeld derjenigen Person gewahrt, die das Kind in ihren Haushalt aufgennomen hat. Nach den hier vorliegenden Unterlagen lebt Ihr Kind nicht in ihrem Haushalt, sondern bei der Kindesmutter in Lettland.

skaa

mada86
Nu paga, tad viņš Vācijā ar citu ģimeni dzīvo?

Sixpārnis

Ja jūs neesiet precēti, nav jums kopīga mājokļa (kur bērna tēvam būtu atsevišķs mājoklis uz darba laiku ārzemes), tad atteikums būs pamatots.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18379515