Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kindergeld atteikums

mada86

mada86
Kindergeld japieprasa Jums pashai, jo kopejais berns dzivo Jusu majsaimnieciba. Velams juridiski pareizi sastadit vestuli ar atsaucem uz ES likumu par bernu naudu un nosutit uz Vaciju.

skaa

Jā, es ar tā sapratu, ka problēma tajā, ka naudu pieprasījis vīrietis uz sava vārda, bet Latvijā pabalstu saņem otra persona. Pabalstu var pieprasīt tikai tas, pie kura dzīvo bērns, bet man tāpat šķiet, ka te varētu būt tukšs numurs, jo vīrietim ir cita ģimene. Teorētiski Vācijai nav nekādas daļas ar kaut kādu trešo personu, kurai tam vīrietim vienkārši būtu jāmaksā alimenti.

Rozmariins
Bernu naudu tacu pieprasa persona, kas maksaa vaacijaa nodokljus? Es neko nemaksaaju, kaa es varu buut prasiitaja?

Skjiet ka vieglakais cels ir atteikties no Latvijas bernu pabalsta, tad nebus viniem iebildumu, ka 2 cilveki grib sanemt pabalstu par vienu bernu. Bet sajaa gadijumaa vini var pateikt, ka berns dzivo pie manis un tapec neko nemaksas.

Papildināts 17.09.2018 21:33:

skaa

Es nedomaju, ka varu ko pieprasiit par cik pati nestradaju un nodokljus Vacijai nemaksaju.

skaa

mada86
Tu vari pieprasīt bērna tēvam maksāt alimentus.

mada86
Ne, ta nav. Ari atteikuma tas ir minets. Ta ka berna tevs strada DE un tur maksa nodoklus, tad prasitaja esi Tu, vai persona pie ka dzivo berns.

Ieliec aploksne dokumentus- berna dzim.apl ar viriesa vardu teva vieta, deklaracijas lapu, to visu iztulko un notariali apstiprini, noradi berna teva nodokla nr, un pieprasi berna naudas starpibu. Vestule citejot ES regulu par berna tiesibam uz berna naudu.

Papildināts 17.09.2018 21:44:

Un neaizmirsti noradit savus bankas rekvizitus.

Rozmariins
Par kadu deklaracijas lapu ir runa?

Varbut tomer der, ja atbildee uz so noraidijumu, berna tevs pieprasitu izmaksat naudas starpibu berna matei..noradot manu kontu...par cik berns dzivo pie manis...

Citadi sanak atkal visu no sakuma...tulkot un notariali apstiprinat jau esosus dokumentus, pildit no jauna visas veidlapas, kur visa informacija noradiita

mada86
Neder. Berna dzivesvietas dekleracija.

Sixpārnis

1. Kamēr bērns ir Lv, nav jāatsakās no Lv naudas!

2. Autore nav nodokļu maksātāja de, tāpēc pati neko pieprasīt nevar.

3. Bērna tēvam ir cita ģimene un viņam ir jāmaksā autorei alimenti. De kontroles, lai ta netiktu segta no KG, ja nu to tomēr piešķirs (manuprāt, nepiešķirs, jo bērna vecāki nav precēti un neved kopīgu mājsaimniecību, pat attālināti ne).

Mani tikai samulsina , ka arii sajaa atbildee no vsaa ir minets , ka pieprasitajs ir berna teevs

Tātad, ja Jūs ar bērnu dzīvojat un lasitaisstrādājat Latvijā, bet bērna tēvs dzīvo un strādā Vācijā, tad Latvija ģimenes pabalstu jomā būs primārā valsts, t.i., Latvija ģimenes pabalstu piešķir pilnā apmērā. Savukārt Vācija ir sekundārā valsts, kura sedz starpību gadījumā, ja tur ģimenes pabalsts ir lielāks. Lai iegūtu šo ģimenes pabalsta starpību no Vācijas, bērna tēvam ir jāvēršas Vācijas kompetentajā iestādē (sīkāku informāciju par Vācijas kompetentajām iestādēm varat skatīt šeit).

Sixpārnis

mada86
Bet protams, ka prasa tēvs, jo vins de ir nodokļu maksātājs.

Vēlreiz jautāju - kāds statuss ir bērna tēvam ar mati? Ja abi ir ģimene, tad pabalsta starpību piešķirs.

Ja nav vsirs ģimene, tad ne. Tad katrs no vecākiem rūpējas par bērnu, un pabalstu maksa tikai rezidences valsts ( šajā gadījuma Lv).

Cita situācija būtu, ja bērns atrastos de. Tad KG saņemtu māte.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18379515