Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ģenētiķa konsultācija

inga_inga

Sveiki!

Ir pienākusi mūsi ilgi gaidītā gaidītaju rinda pie ģenētiķa uz konstulāciju.

Lūdzu padalaties pieredzē, kā vislabāk sgatavoties? Kāda bija Jūsu pašu pieredze? Ko un ka labak darīt?

Cik ilga ir konsultācija? Un kas notiek beigās - uzstāda diagnozi?

Paldies par sapratni!

ingulle

Pie mums ģenētiķes atnāca palātā otrajā bērna dzīves mēnesī. Diagnozi meklēja, vadoties no analīžu rezultātiem, tās nozīmēja paši speciālisti. Mani iztaujāja par ģimenes locekļu, paaudžu bijušām saslimšanām. Sagatavoties droši vien var, savācot medicīniskos dokumentus, ja ir, no kādām vecāku ģenētiskām kaitēm.

Manējam diagnoze bija zem jautājuma, tāpēc turpmākos mēnešus vēl veica izmeklējumus, noformējām Valsts apmaksātus ģenētiskos izmeklējumus ārvalstī, turp sūtīja analīžu paraugu. Tā dg, uz ko bija aizdomas, neapstiprinājās.

Kā mums ar meitiņu veicās pie ģenētiķa!

Sākšu ar to, ka pati pirma konsultācija bija pie pediatra-ģenētiķa (kurš nosūtīja uz dažādām analīzēm, arī DNS), kurš mūs tālāk nosūtīja uz konsultāciju pie jau īstā ģenētiķa!

Iegājām kabinetā, daktere apskatīja bērnu, palūdza to izģērbt, nomērīja galvu un krūšukurvi, painteresējās par svaru - nekass dižss, tākā meitenei patīk ūdens atļāva pie krāna arī stāvēt un mazgāt rokas, kad bērns bija apskatīts, bērns varēja atpūsties un tad jau tālāk sāka uztaujāt mani par ciltskoku un ģimenes slimībām, kas kam ir bijis viss līdz 3. paaudzei! Atkārtoti paņēma analīzes, tagad jau plašāka spektra un arī vajadzēja rīt urīnu.

Kad daktere sākuma pajautāja, kas mani satrauc, kāpēc esmu te pteicu, ka vēlos zināt, ko sagaidīt nākotnē - un atbildēja, ka ka uz šo jautājumu viņa nevar abildēt

Tagad atkārtota vizīte pie ģenētiķa būs pēc jaunā gada, braukšu atkal ar kaudzi jautājumu un papildus ievākšu info, jo vizītes pie dakteres reti un ceļš tāls.

Iesaku vecākiem nebaidīties un, ja redz, ka bērnam ir kāda aizture attīstībā uzreiz doties pie psihiatra vai ģimenes ārsta, lai tas nosūta pie ģenētiķa!

Laurisimo

Ģenētikis mūs apciemoja pāris dienas pēc dzimšanas. Bkus intensivajā. Zīmēja ciltskoku, prasīja ar ko kas un kādā vecumā nomiris. Par slimībām prasija. Lielais jautājums - vai pastāv iespēja, ka mēs ar vīru esam brālis un māsa.Analīzes izdomā kādas nu viņi uzskata par vajadzīgām. Bērnam noteica, vai ir pilnvērtīgs sievietes tips, t.i vai hromosomas ok. Tagad, kad nu jau ir 2 gadi pagājuši konsultācija savādāka.Apskata bērnu, kā uzvedas, kā iet, ko dara, kā runā. Izmēra galvu, plaukstas, paskatās pirkstus, vēderu. Mēģina saprast "no kuras puses vējš pūš" un tad ņem analīzes. Pirmās ir hromosomu līmenī .. Pārbauda katru hromosomas šķiedru meklē vai nav kāda nepilnība. Ja viss ok, tad sūta uz ārzemēm skatīties gēnu līmenī. Uz konsultāciju ņēmu līdzi mātes paši, visas iespējamās analīzes, bērna visus izrakstus.

Vēlamies saprast, kāpēc mūsu bērniņam notika tā kā notika un vai vaina iespējama mūsu, ar vīra saderībai. Uz ko atbildēja ja bērna analizēs neko neatradīs, kas, pēc viņu domām var veidoties no mūsu nesaderība tad mums abiem analīzes neņems. To, kas ir, novērst nevar, un uzzināt vai iespējams kas līdzīgs nākotnē arī nē. Katrs gadījums savādāks.

sirdspuksts

Laurisimo
Sveika. Interesē nedaudz sīkāk,kas notika!? Varat man privāti atrakstīt,lūdzu!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18380303