Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Disleksija

deleyla

Labdien!Vai kads zin kur var notestet uz so DG?Man ieteica Andru Vabali ,bet var but ir vel kads specialists?Vai ari parsts audiologopeds var to izdarit?


ja vēlies iegūt to, kā tev nekad nav bijis, tad nāksies darīt to, ko nekad neesi darījusi

Женщин обижать не надо... У них разгон от милой зайки до жуткой стервы 1,5 секунды, и тормозного пути нет!!!


Savu bērnu vedu pie logopēda vietējā iekļaujošas izglītības atbalsta centrā. Man gan radās iespaids, ka visi raustās uzstādīt diagnozi, sūta tālāk pie citiem speciālistiem. Tā kā man bija svarīgi noskaidrot ir/ nav dislesija un kā varu savam bērnam palīdzēt, nevis oficiāls atzinums, apmierinājos ar logopēda un klīniskā psihologa atzinu par "iespējamu disleksiju/disgrāfiju".

deleyla
Vabale viena no zinošākajām šajā jomā..( ja ne zinošākāLV)

Gājām pie viņas! Iesaku!

Piparkuka11
Pagaidam tikai vinu esmu atradusi.

Bet mekleju alternativas

Papildināts 01.11.2018 00:08:

rudzroga
Sapratu ka so DG var uzlikt psihiatrs vai neiralogs....japajauta vietejais logopeds par so


ja vēlies iegūt to, kā tev nekad nav bijis, tad nāksies darīt to, ko nekad neesi darījusi

Женщин обижать не надо... У них разгон от милой зайки до жуткой стервы 1,5 секунды, и тормозного пути нет!!!


Nejauši rokās patrāpījās žurnāla 36,6 pagājušā gada maija numurs. Lūk, ko tajā raksta Latvijas disleksijas biedrības valdes pr-ja Birzniece:
"Tāpat ministrijas (acīmredzot IZM) ierēdņi piekopj šarlatānisku un prettiesisku praksi, liekot skolēnam, kuriem varētu būt disleksija, doties pēc atzinuma pie neirologa vai psihiatra. Lai arī disleksija ir iekļauta starptautiskos slimību klasifikatoros, to nevar ne medicīniski noteikt, ne šādi mazināt. To var izdarīt tikai pedagoģiski. To paredz arī MK noteikumi: disleksiju nosaka izglītības vai klīniskais psihologs vai logopēds. Vecākiem jabūt par to informētiem. Arī par to, ka komisijai jādod precīzs bērna speciālās vajadzības nosaukums, ne tikai speciālās programmas kods, kā tas notiek pašreiz , tādējādi aizslepenojot, nevis precizejot skolēna specifisko mācīšanās traucējumu."

Tie ministru kabineta noteikumi ir nr. 709.

deleyla
Tev bērnam ļoti izteikta aizdoma par disleksiju? Nu tā, ka ļoti jāuztraucas?

Man vīrs-pavisam nesen stāstīja, ka bērnībā esot bijis ļoti grūti sākt rakstīt un šamo mūžam lamājušas skolotājas-līdz kādai 3-4 klasei. Bet pats saka-ka vienkārši vārdus un burtus redzējis citā secībā , vai vispār nav tos redzējis. Tad kaut kā “pārauga”

Es nedaudz aizdomājos par šo diagnozi attiecībā uz puiku-matemātika, šahs-viss uz urra! Bet tā lasīšana un rakstīšana iet “kā pa celmiem”, saprotu, ka man ir visnotaļ pamatotas aizdomas uz līdzīgu problēmu kā tēvam bērnībā, bet redzu, ka iet arvien labāk, pats savos 8 jau sācis nedaudz lasīt-ne tikai boksterēt, kaut garāki vārdi nekādi kopā neliekas-vai saliekas ačgārni.

Šī problēma ar laiku pazūd-tiesa vajag individuālu pieeju un pacietību.


Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Četri vēji

Cucamonga
Problēma nepazūd, parādās kompensācijas mehānismi, kas ļauj atvieglot izpausmes, arī zināms treniņš (nu līdzīgi, kā kustoties - arī tas, kuram kāda trauma, tomēr iemācās darīt to, ko sākumā likās, ka nekad nevarēs).

Savukārt Birznieces kundze bieži dalansē uz demagoģijas robežas, viņā jāklausās ar izlasi un padomi jāfiltrē.


Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

Četri vēji
Iespējams. Es iepriekš nebiju iedziļinājusies, jo meitām šādas īpatnības ar lasīšanu, rakstīšanu nevēroju. Par laimi klasē 6bērni un cik es esmu runājusi ar skolotāju-ir krietni labāk, pamazām uzlabojas lasītprasme. Man tas dara nopietnas raizes, jo tad, kad sāksies matemātikas teksta uzdevumi nespēja izlasīt (saprast) rakstīto var pamatīgu robu iegriezt. Nu pati to labi zini. Man ir ļoti paveicies ar klases audzinātāju, kas pati ir latviešu valodas skolotāja-es pēc jaunā gada vēlreiz ar viņu aprunāšana, kaut jau septembrī dalījos pārdomās par dzirdēto no vīra.

Papildināts 30.12.2018 20:11:

Vēlreiz ar viņu aprunāšos.


Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Savukārt Birznieces kundze bieži dalansē uz demagoģijas robežas, viņā jāklausās ar izlasi un padomi jāfiltrē.
kurā vietā ir demagoģija? MK noteikumi atrunā kārtību. Ja man būtu šī problēma, es sazinātos ar IKVD, lai tad man izskaidro ministru kabineta noteikumus, ja es tos nesaprotu.

Papildināts 30.12.2018 20:31:

Un skatos, ka disleksijas mājas lapā ir IZM atbilde (gan no 2014. gada) , kā tad nosaka šo traucējumu

Psihologu saraksts, kuri ir apguvu5i min6tos testus projekta ietvaros, ir atrodams: http:llvisc.gov.lvlvisc/projekti/projekti_old/esf specizgl old.shtml Saja saraksta eso5ajiem psihologiem, kuri strada izgl-rtlbas iestadEs vai pa5valdibu pedagogiski medicrniskajas komisijas, pdrbaudot izglrtojamos ar minetajiem testiem, tas jadara bez maksas. Psihologiem, lai apgutu darbu ar testiem, ir jebflt khniskd psihologa kvalifikacijai vai izglrtibas psihologa magistra gradam. Testus drikst izmantot tikai psihologi, kuri ieguvu5i Latvijas Universitates sertifikatu.

A nevis jādzenā vecāki pa psihologiem, pie tam par maksu.


Modra
Redz-godīgi-neredzu jēgu staipīt bērnu pa psihologiem, jo tas NEKO NEMAINĪS (uz papīra uzlikta diagnoze), man nepieciešama skolas sadarbība un mana bērna lasītprasmes veicināšana-un labāk par pedagogu to neviens neizdarīs. Beigu galā būs tā pati saruna-par to, kā veicināt un attīstīt lasītprasmi. Diemžēl mēs atgriežamies pie tā, ko 4vējinir daudziārt teikusi-milzīgās klases tik un tā neļaus realizēt individuālu pieeju bērnam “ar papīru” un viss paliks tikai un vis īsi vecāku ziņā.

Man skolotāja lūdza nekad nelikt lasīt uz priekšu mācību grāmatu, lai viņa pati spētu saprast, kas maināms un koriģējams. Tā nu mēs jau trešo mēnesi lasām Ņauvu un vienīgais ko saprotu-tas palīdz mehāniski saskatīt burtus un tad līdzīgos vārdus likt kopā jau pēc redzes atmiņas vai kā biežāk manā gadījumā-tos minēt (diemžēl)


Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18381521