Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Disleksija

deleyla

Nekas netiek dots!
piedo, bet jebkuram speciālistam ir jādod izraksts, piemēram, man bez problēmām izrakstu iedos deramtologs, lai es varētu iesniegt apdrošinātājam - vai man pumpa uz dibena no beņķa vai alerģija no vīnogām - patīk vai nepatīk dermatologam rakstīt papīrus, man vienalga.

Izrakstā norādīts "Mildiņai ir aizdomas par to un to, iesaku vērsties pie cita speciālista'. Mamma vēršas pie cita speciālista, dabū tādu pašu nejēdzīgu lapiņu. Šīs lapiņas ieskanējam vai nokopējam un elektroniski vai papīra formā nosūtām uz IKVD ar jautājumu, ko iestāde domā par MK noteikumu nr. 709 izpildīšanu.

Jā, stulbi, bet tas ir labāk, nekā pažēloties portālā. Manam bērnam, paldies Dievam, nav īpašu problēmu, bet tāpat cīniņš ar papīriem un visādām nejēdzībām, kas jāizdara, patīk mums tas vai nē.

cīniņš ar papīriem un visādām nejēdzībām, kas jāizdara, patīk mums tas vai nē.
Bet tam tā nebūtu jābūt. Problēma ir tā, ka lai arī kādu papīru dabūtu, tas nekad nav gala papīrs un atkal tiek prasīts kaut kas papildus. Kāpēc tas bērns būtu jāvazā pa visiem iespējamiem speciālistiem un komisijām, tērējot laiku, naudu un graujot jau tā iedragāto bērna pašapziņu. Kāpēc tas viss ir jāizvērš tik globālā mērogā, ja pietiktu ar skoltāja, logopēda un vecāku savstarpēju sadarbību.

Papildināts 30.01.2019 11:11:

To var saukt par žēlošanos, bet problēma ir sistemātiska. Sistēma vecākiem liek justies bezspēcīgiem. Liela daļa pedagogu šādus izrakstus vienkārši neņem par pilnu, atklāti vai caur puķēm mudina bērnu pārcelt uz speciālo skolu, atgādina, lai bērnam mājās iemāca to un to.

Papildināts 30.01.2019 11:13:

Modra
Vai vari, lūdzu, pastāstīt vairāk par jūsu sadarbību ar skolu? Kādi ir atbalsta pasākumi?

Modra
Es par skolu saku,neko vini nedod.Testets ir ,bet saka-ejat pie vabales

Papildināts 30.01.2019 12:17:

rudzroga
Piebildisu,ka bērns majas "spec" skola,kur ir logopediskais virziena,attiecigi logopedi,spec.ped ari teste uz disleksiju,bet mans izradas neatbilst ,lai testetu,kaut gan vecums/klase atbildt,bet nevar notestet,jo NELASA!!!! Bet redz tapec es testeju tiesi uz disleksiju

Papildināts 30.01.2019 12:18:

Modra
Es atvainojos,sakuma posta jautajums ir žēlošanās???Es jautaju par so DG,ka teste nevis zelojos,man prasija ,kas darits es atbildu!

ja vēlies iegūt to, kā tev nekad nav bijis, tad nāksies darīt to, ko nekad neesi darījusi

Женщин обижать не надо... У них разгон от милой зайки до жуткой стервы 1,5 секунды, и тормозного пути нет!!!

labi, ok, es risinu savas problēmas, risiniet savas.

es uzrakstīju iesniegumu un pieprasīju rakstisku atbildi, ja jūs nevarat izprasīt atbildi, tad es neko. Uz manu iesniegumu man atbilde tiks sniegta.

Es absolūti piekrītu Modra viedoklim. Visur, kur notiek jebkāda bērna intereses skaroša mutvārdu komunikācija, ir jāprasa dokumentārs pierādījums - papīrs (un ir jātaisa mājas arhīvs).

Autorei deleyla rekomendēju vērsties ar iesniegumu un klātpieliktām dokumentu kopijām RD IKSD. Veiksmi!

pastniece

Skatos, ka aizsākta tēma par disleksiju. Manam dēlam ir oficiāls atzinums par disleksiju un disgrāfiju, tāpat kā visi nepieciešamie atbalsta pasākumi skolā, kas nu šajā gadījumā nepieciešami.

Sākām ar sagatavošanas klases skolotājas raksturojumu par bērna zināšanām, prasmēm un iemaņām. Tad pirmās klases skolotājas skolēna pedagoģiskais raksturojums un skolas logopēda atzinums par darba procesu un bērna uztveri. Papildus gājām uz nodarbībām pie audiologopēdes, arī no viņas izraksts mapītē.

Tad devāmies pie sertificēta psihologa, kas drīkst veikt izstrādāto testu bērna novērtēšanai (atzinums par psiholoģiskās izpētes rezultātiem mapītē)

Tad tikšanās ar Disleksijas biedrības vadītāju (te jau pieminēto Birznieces kundzi), pārrunājām dažādus, mani interesējošus, jautājumus.

Vizīte pie neirologa. Ar nosūtījumu veicām Magnētisko rezonansi un Elektroencefalogrammu.

Atkārtota vizīte pie neirologa un oficiāls slēdziens - Specifiski mācīšanās traucējumi - disleksija, disgrāfija.

Tad ar visiem atzinumiem/ slēdzieniem un papildus vēl mana bērna sekmju izrakstiem, pārbaudes darbiem utt. tālāk uz pedagoģiskās komisijas sēdi, kur pilnīgi oficiāli mazajam tika piešķirts kods un visi atvieglojumi, ieteikumi, atbalsta pasākumi rakstiskā veidā skolai, kas jāņem vērā.

Šobrīd džeks mācās jau astotajā klasē.

Uz plauktiņa stāv divi pīrādziņi, ej un paņem vidējo...

Redz mans jau ir spec skola,ar jau kodu macisanas traucejumi.Neiralogs teica iet pie psihiatra,uzrakstija slēdZienu,ka ir macisanas traucejumi,psihiatrs teica,ka vina neko tadu neredz,doma ka drizak garīgā atpalicība( tadas nav ir testets ),psihologs kas manu redzejis,testejis,zin pateica-es nelieku tadu dg,jo psiholigi neliek diagnozes,lai doma logopeds!! logopeds (viens) no trim sadu problemu neredz( nav vel uzrakstijusi lapu,ko vajag,jo gaidu viziti),tapat ka atkartotu neiraloga+ gaidu kad skola nosteste lidz galam ar Dibela testu!marta zinasi beidzot ,kas ir kas nav!Bet ka rakstiju skola teica ,ka papildus nekadi atvieglojumi nebus,jamacas lasit bus ka visiem!

ja vēlies iegūt to, kā tev nekad nav bijis, tad nāksies darīt to, ko nekad neesi darījusi

Женщин обижать не надо... У них разгон от милой зайки до жуткой стервы 1,5 секунды, и тормозного пути нет!!!

pastniece

deleyla
Diagnozi oficiāli nosaka neirologs. Skolēniem ar disleksiju ir dažādi atvieglojumi mācībās, piemēram, manam dēlam teksta uzdevumus matemātikā vai kādus lasīšanas tekstus kontroldarbos, nolasīja priekšā skolotājs vai skolotāja palīgs, īpaši mazākās klasītēs, un tālāk viņš ar šo nolasīto informāciju lieliski tika galā pats. Tāpat arī drīkst izmantot dažādas atgādnes, kā arī, vērtējot darbus, skolotāja rakstiskās kļūdas grupē savādāk, trūkstošās garumzīmes tiek skaitīta kā viena kļūda, nevis 30, utml. Ir arī daudz citu nianšu, kas tiek ņemtas vērā, tā ka tā gluži nav, ka viss tiek samests vienā kulītē un netiek ņemts vērā. Ar garīgo atpalicību disleksijai nav īsti nekāda sakara, jo specifika ir rakstītā teksta uztverē (mans džeks vārdus kā fotogrāfiju uztvēra, piemēram, lieliski "izlasīja"/pateica vārdu - maize, bet atsevišķi pateikt, kas ir vārda trešais burts, uzreiz nevarēja), nevis nespējā domāt, diskutēt utt.

Arī, piemēram, tiesības kārtojot, drīkst asistents nolasīt priekšā eksāmena jautājumus.

Es, protams, nevaru neko pateikt, kā ir jūsu gadījumā, tikai dalos ar pieredzi, kā manam puisim pirmajā klasē apstiprinātā disleksija nav traucējusi veiksmīgi atsoļot jau līdz astotajai klasei, pateicoties dažādiem atbalsta pasākumiem.

Uz plauktiņa stāv divi pīrādziņi, ej un paņem vidējo...

pastniece
Paldies!Ja mans ari pa burtiem uzrakstit diktejot vardus var,ja jasaliek no burtiem vins biezi nedzird burtus pa vidu,vardu saka bet nedzird kads burts!Paldies,ka padalijies ar pieredzi.Gaidu Martu ,kad tiekos ar neiralogu

rakare

Diagnozi oficiāli nosaka neirologs.
Mums tieši teica, ka labāk bērnu psihiatrs nevis bērnu neirologs.
Mēs sākām ar Vudkoka - Džonsona testu pie psihologa pēc tā tikām pie LMST II testa pie klīniskā psihologa un tagad gaidam skolas logopēda atzinumu un vizīti pie bērnu psihiatra.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18381521