Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Disleksija

deleyla

Kurā vecumā bērnam var uzstādīt šo diagnozi. Man meitai pirms mēneša palika 7 gadi. Skolā šogad nepalaidu, jo ne lasīja. Rēķina atbilstoši vecumam labi, bet lasīšana/rakstīšana neveicas, kā arī tapēc negrib to darīt. Tagad ir iemācījusies izlasīt pavisam īsus vārdus ar atvērtām zilbēm (māja, un, pele), tomēr negrib to darīt. Iemācījās noteikt pirmo skaņu vārdā (arī ilgi nesanāca), bet grūtības noteikt nākamās. Bieži izlaiž patskaņus. Rokā vēl nav gatava rakstīt lielu daļu rakstīto burtu un mazā izmēra burtus, (kā līniju lapā). R raksta rakstīto, bet pārējos drukātos. Daļa burtu ir spoguļrakstā (S, L, D u. c), E burtam visu laiku grib rakstīt vairāk strīpiņas par trīs. Vēlme rakstīt burtus un ciparus no apakšas. Vēl raksturs tāds, ka daudz ko es saku, grib pa savam. Strādā ar dārziņa logopēdi vienu reizi nedēļā. Tā, it kā, neko nesaka, bet man sirds tik un tā ir nedaudz nemierīga. Vai tā varētu būt normāla vecuma īpatnība, kas pāries, kāda pedagoģiskā kļūda vai arī tomēr tā ir kāda problēma, kas traucē bērnam?

Vaverite
Es jau pirms pāris gadiem būtu vedusi bērnu pie neirologa, klīniskā psihologa vai psihiatra.

To arī iesaku veikt tagad. Jo šīs uzskaitītās spējas dara bērni pat 4.5 - 5 gadu vecumā, neesot nekādu brīnumbērnu statusā.

Brīnums, ka PII skolotājas neko nav teikušas un ieteikusas vecākiem aktivizēties un vest bērnu pie speciālistiem.

Piesaki bērni pie psihiatra vai klīniskā psihologa. Pēc iespējas ātrāk.

Un no psihiatra nebaidies. Viņš tieši strādā un nosaka, kādi un vai ir bērnam mācīšanās traucējumi, atpalicības kāda jomā utml. Tas ārsts ir ļoti noderīgs un viņa atzinums parāda objektīvo situāciju, ko vecāks var arī nesaprast attiecībā uz savu bērnu un viņa spējām.

Bet, lai palīdzētu bērnam, vajag apzināties reāli stāvokli, nevis uzskatīt, ka tās ir pārejošas grūtības un kā bērns pats pēkšņi izaugs un vienā brīdī progresēs. Lai būtu progress, ir vajadzīgs liels darbs.

Vēl ieteiktu apsvērt algot foršu privātskolotāju, lai sagatavotu bērnu skolai un lai tā skolotāja dod tev savu vērtējumu par vājajām pusēm bērna mācību procesā, ko tur var uzlabot. Viņas ir pieredzējušas, nodarbosies 1 pret 1 ar tavu bērnu un spēs tevi informēt, kāds ir progress bērnam un ko varētu vēl darīt, lai dabūtu to progresu.

Vaverite
Man vecākai disleksija. Ir arī mazā kurai tulīt 7 būs, nelasa un neraksta dēļ savas spītības un slinkuma bet disleksija tā nav. Es jau redzu no malas un audzinātās to pašu saka. Vecākai kurai disleksija viņai grūti bija salikt burtus kopā lai izlasītu vārdus un tad arī neatcerējās ko uzrakstija. Grūti uzrakstīt sacerējumus ir vārdu salikums. Bet nu pēc procedūrām, viņas neatlaidības un centīguma ir panākts liels rezultāts. Lasa un raksta, protams lēnāk ne kā parējie. Valodas grūti padodās. Reizinašanas tabulu nezin un nevajag.

LindaLV

Disleksija ir zem kāda diagnozes koda? Bērnam ir tagad šāds - Specifiski lasīšanas traucējumi F81.0

Audiologopēde atbalsta diagnozi disleksija.

K.J-K.

Mans vecākais dēls, kuram ir disleksija, šogad beidz 9 klasi... eksāmeni jau pavisam tuvu.

Varbūt šeit kāda var uzrakstīt, kur (vidusskola, arodskola, tehnikums) un par ko jūsu bērni (ar Disleksiju) gāja mācīties pēc pamatskolas?

K.J-K.
Manējais bēigs 7 klassi šogad. Bet jau sāku aizdomāties kur tālāk pēc 9. Un arī saku domāt vai likt 9kl eksāmenus vai tomēr kārtot zīmi par nelikšanu. Cik saprotu tev dēls liks, ir kādi atvieglojumi eksāmenā?

Papildināts 19.05.2023 18:45:

Man bija doma par mākslas un mēdiju koledžu.

K.J-K.

Makonis2
Nu jau eksāmeni aiz muguras, bet rezultāti gan vēl nav zināmi.

Eksāmenus rakstīja atsevišķā telpā ar vēl kādiem 4 bērniem, kuriem arī atvieglojumi dēļ citiem traucējumiem. Bija atgādnes uz galda sagatavotas, latviešu valodas eksāmenā viņam nolasīja vienu reizi garu tekstu priekšā un vēl bija papildus laiks visos trīs eksāmenos, protams.

Pats saka, ka trakākais bija angļu valoda, varbūt tāpēc, ka pirmais un uztraukums darīja savu.

Interesanti, dēls tieši bija uz iestājeksāmeniem uz to Rīgas Mākslas un Mediju skolu Imantā. Tur arī vēl nekas nav zināms, bet nu gribētāju tur bija ļoti daudz.

K.J-K.
Kur iestājās dēls? Kā galu galā eksāmenos veicāa?

kaspers

Manējam beidzot, pēc gada, 4. klasē tika uzstādīta diagnoze disleksija. Un par tās iespējamību ierunājās skolotājs, kurš nav klases audzinātājs. Pirms tam vēl izgājām n-tos ārstus un izmeklējumus, lai tiktu uz med.ped.komisiju un dabūjām mācību atvieglojumus. Joprojām domājam, ko darīt pēc 4.klases - mēģināt palikt savā specializētajā mūz.skolā vai tomēr iet uz "parasto" pamatskolu...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18381521