Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Hroniskās ikdienas galvassāpes (migrēna) 10-gadniecei

s1s2s3

Sveikas!

Bērns 2,5 gadus mokās ar migrēnu (stipras galvassāpes ar slikto dūšu un periodiskām vēdera sāpēm).

Līdz pagajuša gada beigām neapmeklēja ~30% no skolas nodarbībām migrēnas dēļ

Janvāra beigās pāslimoja gribu (lietots Tamiflu)

Uzreiz visus simptomus kā ar nazi nogrieza - sākas laimes periods - kā normālam veselam bērnam (šo neviens nevar izskaidrot, bet izskaidrojums manuprāt būtu atslēga visam).

Viņa priecīgi apmeklēja skolas nodarbības, pulciņus, uzleca sekmes skolā, baudīja uzturēšanas svaigā gaisā, skrituļslidas, skrējritenī, vararā pa miļākām nometnēm, peldvietām, izbraucam arī uz atpūtu ārzemēs uz nedēļu - tur pamatā peldējās baseinā un jūrā, nedaudz sportoja priekam.

Tad augusta otrā pusē - slimība atgriezas, bet jau ļoti smagā formā. Vairs nevarēja atlikušas nometnes dienas apmeklēt, gulēja, mocījās no sāpēm.

Tagad skolu neapmeklē vispār (septembrī kādas 5 dienas ir apmeklējusi.

Katru dienu pamostas ar sāpēm uz ~7 pēc 10 baļļu sistēmas/skalas, bieži ar slikto dūšu:

http://nesaap.lv/kas-ir-sapes-ka-tas-rodas

Kad sāpes uz 9-10 un stipro vemšanu - braucam uz slimnīcu. Visu laiku meklējam atkarību no kādiem ārējiem faktoriem (psih.vai fiz.slodze, kads kaut ko ne tā pateica, smaržas, gaismas, ēdiens, utt.) - konstatējam, ka, liekas slimība dzīvo neatkarīgi ne no kādiem ārējiem faktoriem, viņai ir vienālga dari kaut ko vai nedari. Pretsāpju tabletes visbiezāk vienkārši nedarbojas. Uz vakaru bieži, bet ne vienmēr sāpes mazinās. Pagulējam arī BKUS neiroloģijā nedēļu - izrakstīja ar tam pašām stiprām sāpēm, iešpricējot pretsāpju zāles vēnā. Veikti n-tiem izmeklējumi (nekas nav atrasts), palīdzējuši vairāki labākie neiroloģi, psihoterapeiti, masieri, akupunktūras, fizioterapijas, netradicionālas medicīnas speciālisti - pagaidām bez rezultātiem.

Tos īsos brīžos, kad sāpes atkāpjas uz dažām stundām - izmantojam meitas priekam (baseins, pastaigas, pasākumu apmeklēšana, utt.), bet tādi ir ļoti maz. Meita ļoti grib to dzīvi, kura ir bijusi no janvāra beigām līdz augusta vidus. Dzīvojām kā šausmu filmā..

Lūdzu padalīties pieredzē - varbūt kādam ar bērnu ir gājis līdzīgi un kaut kas ir palīdzējis?

Pēdējās izmaiņas: s1s2s3, 31.10.2018 13:30.

Uz Laima slimibu parbaudita? Tā mēdz te “uzpeldet” te norimt,veicot dažādus organāna postījumus! Vēl par hormonālo līniju,viss ok- hormonanalizes,dziedzeru funkcijas! Es gandriz jusu vieta izietu magnetisko rezonansi visam kermenim.. bieži vien,veljovairak,ja nevar atrast tiešo cēloni,kas kā saki neatrodams galvā,jāmeklē vaina citur,kas pat skietami varetu likties nesaistoši! Traki,saprotu nabaga bernu,neiespejami dzivot ar galvassapem

Papildināts 31.10.2018 23:10:

Uz Laima slimibu parbaudita? Tā mēdz te “uzpeldet” te norimt,veicot dažādus organāna postījumus! Vēl par hormonālo līniju,viss ok- hormonanalizes,dziedzeru funkcijas! Es gandriz jusu vieta izietu magnetisko rezonansi visam kermenim.. bieži vien,veljovairak,ja nevar atrast tiešo cēloni,kas kā saki neatrodams galvā,jāmeklē vaina citur,kas pat skietami varetu likties nesaistoši! Traki,saprotu nabaga bernu,neiespejami dzivot ar galvassapem

Izturību un kaut nu “izaugtu” no tā visa.

Norma Džīna

Protams jāpaŗbauda viss fiziskais aspekts. Slimības asinsvadi, utt.

MAn bērnībā no pat mazuļa vecumam līdz pieauguša cilvēka vecumam bija ļoti spēcīgas migrēnas lēkmes, tai skaitā biežas vemšanas. Iemesls , tomēr bija psiho somatisks. Smagas, nepanesamas emocijas ar kurām es kā bērns netiku galā. Ne vienmēr pieaugušie godīgi un atbildīgi novērtē bērna emocionālo situāciju.

Galvas sāpes un vemšana bija veids kā mans ķermenis tika galā ar stresu.

Domāju, ka šajā situācijā forumā nepalīdzēs, drīzāk vajag atrast kādu Dr.House, kuram ienāks prātā tas, ko līdz šim citi ārsti nav ievērojuši vai neuzskatījuši par vajadzīgu pārbaudīt. Jo pie migrēnas var būt vainīgs jebkas. Jau minētā Laima slimība, vai kaut kādi hormoni, varbūt dīvaina alerģiskā reakcija...

personīgi es mēģinātu atkārtot lietot gripas zāles, ja atkārtotos tas, ka migrēna pazūd vai samazinās, tad varētu meklēt virzienā ko ietekmē konkrētas zāles, uz ko viņas iedarbojas.

Papildināts 01.11.2018 00:15:

Un es pievērstu uzmanību arī tam, ko pēcgripas periodā darījāt citādāk. Visas dzīves jomās. Varbūt patiešām slodze par lielu.

VirsiZied
AmLilli
Norma Džīna
amelija38
Paldies!

Vai, tur uz n-tām slimībām pārbaudīta, nezinu, vai arī Laima bija sarakstos. pajautāšu.. Hormoni - taču simtiem ir - uz kuriem tieši būtu jāpārbauda?

Smagas, nepanesamas emocijas

Kādas tieši?

Šis arī vērtēts n-tās reizes. un katru reizi nonākam pie secinājuma, ka vienīgais, kas viņai patiešām traucē - ir galvassāpes, jo neļauj ne mācīties, ne atpūsties, ne sportot, ne izklaidēties..

Tagad, par cik fiziskā plānā neko neatrod - iesaka psihiatrisko slimnīcu uz psoho-izmeklējumiem, psihoterapijam uz ilgstošo periodu... Varbūt kādam tur ir pieredze?

Es gan nestādos priekšā - kā tas ir realizējams, jo pie tik spēcīgām galvassāpēm viņa nav komunicējama - ko psihoterapeits darīs..

gripas zāles
Tas izmēģināts, protams, arī. Pirmais kurss ir izvemts, otrais - organismā ir noturējies, bet brīnums nenotika.

ko pēcgripas periodā darījāt citādāk
Tas arī tukštoš reizes ir pārdomāts - nekas netika darīts savādāk, ja neskaitīt to, ka tas, ka nebija jāguļ sāpju dēļ - to laiku varēja izmantot gam mācībām, gan pulciņiem, gan atpūtai, gan izklaidei.

slodze par lielu
janvāri pēc gripas sāpes pēkšni pazuda - atsākas normāls dzīves ritms kā jebkuram veselam bērnam.

augusta vdu - pilnīgā relax periodā - pēkšni uzliesmoja nepanesāmais nebeidzamais ikdienu sāpju periods.

Vēl viens paradox:

Pēc 10 nogulētām pilnvērtīgā miegā stundām pamostas katru dienu ar spēcīgām galvassāpēm, kuras uz vakaru ne vienmēr, bet visbiežāk mazinās.

Logiskāk būtu otrādi, kad sāpēs parādītos uz vakarpusi, vai tajā periodā, kad skolā ir slodzē, nevis pilnīgi relax-vasaras-laiks..

Dr.House
Jā, bet tādu neizdodas sameklēt..

elemelekaramele

Man pašai parādās migrēna, ja guļu par daudz un par ilgu. Varbūt 10 stundas miega ir par daudz?Vēl arī man migrēnu provocē nepareiza poza - guļot piemēram, ar saliektu muguru.

Man neiroloģe teica, ka normāli cilvēkam galvai nav jāsāp, tāpēc galvas sāpēm ir jāatrod iemesls. Lai izdodas atrast īsto iemeslu, kaut, protams, ka tas ir ļoti sarežģīti.

Norma Džīna

s1s2s3
Smagas, nepanesamas emocijas. Kādas tieši?

Nu man tur viss kaut kas bija, bet pats fundamentālākais zaudējums bija mātes smagā slimība un nāve. Bet tur vēl daudz kas bija gan saistīts ar mammas slimību, gan vienkārša atsevišķu pieaugušo nespēja būt pieaugušiem.

Protams, ka es nesaku, ka Tavam bērnam galvas sāpes ir psihosomatiskas, jo es to nezinu un iemesli var būt dažādi. Tai pat laikā , tieši psihosomatika ir iemesls galvassāpem diezgan bieži.

Un manā profesionālajā dzīvē ir bijis gadījums, kad mamma neredzēja, jo mamma negribēja redzēt. TAs protams bija ekstrēms gadījums, bet tādi arī ir. Bet es protams to nesaku par Tevi un Tava bērna situāciju.

Man bija laba bērnība, bet visu mūžu bijušas stipras galvassāpes. Bērnību atceros: analgībs, citramons, pentalgīns un tādā garā. Neviens jau pārbaudes neveica. Pārgāja lielā vecumā līdz ar ēdienkartes maiņu. Manam 10 gadīgajam dēlam 1., 2. Klasē sāpēja galva. Dzēra Ibumetin, liku sāls kompreses, neirologs tijai ieteica MagneB bez jebkādām pàrbaudēm. Tagad drusku mierīgāk. Pieļauju, ka no skolas stresa. Mūsdienu bērnu dzīvesveids tomēr nav īsti veselīgs. Ne visiem, protams.

Norma Džīna

Starpcitu, pašlaik žurnālam Ievas veselība ir iznācis tematiskais pielikums PUSAUDZIS, kurā ir raksts- ko pārbaudīt, ja bieži sāp galva!

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18381523