Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Hroniskās ikdienas galvassāpes (migrēna) 10-gadniecei

s1s2s3

Vispār manai meitai arī ir bijušas galvassāpes, vemšana vai vemšana un temperatūra kas pāriet pēc pāris stundām. Viens iemesls bija ūdens nedzeršana un otrs iemesls stress. Piebildīšu, ka ūdens pieejams turpat pie rokas un stresam nebija pamata. Draugu attiecību veidošana (draugi bija un ir) un skolotāji biedēja cik nopietni ir jāmācās (mācījās labi)

Vai EEG sāpju periodā neesat taisījuši? Tur varbūt ir iespējams uzķert kādas izmaiņas.

Ja sāp pēc 10h miega - varbūt vērts paskatīties arī miega klīnikas virzienā, jo no miega apnojas arī ir dažādi simptomi

Nezinot kas tieši izmeklēts ir grūti pateikt kas vēl tas varētu būt. Es zinu tikai gadījumu, kad pusaudzei atklaja kaut kādus “perēklus” galvā. Taču par to stresu... nevar būt tā, ka viņai ir stress no iekavētas skolas? Jo kamēr mocās ar galvassāpēm, nevar pamācīties un kad paliek labāk - ir jāsarauj viss iekavētais? Reizēm cilvēki tik ļoti koncentrējas uz sāpēm, ka viņiem liekas, ka ir sliktāk kā ir patiesībā. Un reizēm ilgtermiņā lietojot pretsāpju zāles, tās pašas sāk izraisīt galvas sāpes.

Augusta otra puse.. nav saistīts ar skolas tuvošanos? Vai skolā viss ok, nav problēmas klasē, neapceļ utml.? Slodze nav par lielu? 10 gadi tagad, 2.5 gadi mokas ar migrēnu. Apmēram kopš iet skolā.

Papildināts 01.11.2018 16:34:

Nevis pilnīgi relax-vasaras-laiks..

Kādreiz gāju pie psihoterapeita un viņš teica, ka visādi organisma gļuki uz nervu pamata izlien bieži tieši tad, kad ir miera periods, t.i. atvaļinājumu laikā, jo, kad cilvēks ir aizņemts darbā utml. organisms ir kaujas režīmā, bet kad atslābst, sākas, visas aizturētās emocijas nāk ārā.

Pēdējās izmaiņas: DanutaZ, 01.11.2018 16:55.

arī bija problēmas bērnam 10 gadu vecumā,izmeklēja BKUS, taču diagnostika īsti nepārliecināja. Jaunas meitenītes ārstes drīzāk pārsteidza. It kā galvasāpes norakstīja uz deguna blakusdobuma iekaisumu (kas gan mazliet bij iekaisis), jo citu neko atrast nevarēja. Sapratu no meklējumiem un citiem vecākiem - ja sporto bērns, jādzer magnijs un daudz ūdens. Ja ir tik slikti - papildus meklētu citu medicīnu (homeopātiju, ajūrvēdu vai citus), jo diagnostika Latvijā ir vājā puse. Šī nav pirmā reize, kad tradicionālā medicīna nezin kas par kaiti - bet homeopāts man bērniem palīdzēja (pirmkārt,nomierināja, otrkārt - simptomi izzuda).

dundureens
amelija38
DanutaZ
arizona1

elemelekaramele
Norma Džīna
Modra

Paldies, meitenes!

Tad, kad neviens neredz, nevaru neraudāt. Nevaru arī īsti pagulēt, jo vakaros, mēģinot aizmigt, bērns saka, ka negrib, lai pienāk rītdiena, parītdiena, jo tas viss nozīmē tikai stipras sāpes gultā un neko citu. Ne par kādam skolam, draugiem, ārpusgultas dzīvi sen neko no viņas neesmu dzirdējusi - tikai par sāpēm, jo nekā citā viņas dzīvē vairs neeksistē.

Jebkādas skaņas, gaisma - traucē viss. Atsakās no jebkā, kas viņai kādreiz patika.. Mana klātbūtne viņu priecē, tikai ja īpaši neizdodu skaņas, citu personu klātbūtni vairs nevēlās. Ārstus, dziedniekus arī vairs negrib, jo tie asociējas ar viltus cerību.

Esmu pilnīgā izmisumā

Jau lasu par bērnu pašnāvībām sāpju dēļ..

Nezinu, kā tas sāpes apstādināt

s1s2s3
Homeopāts un osteopāts jāapmeklē.

Varbūt Baha ziedi var palīdzēt? Jāizmēģina viss.

Papildināts 02.11.2018 07:45:

s1s2s3

Pēdās ir punkti, kas noņem, mazina galvassāpes. Vajadzētu noteikti meklēt psihoterapeita palīdzību, kad ir uzlabojumi, bet tas nebūs ātri.

Man pusaudžu vecumā reiba galva un bija visādas psihosomatiskas sūdzības. veģetatīvā nervu sistēma streikoja. Varbūt meitai ir sajūtas ko negrib stāstīt mammai, bet pastāstītu psihoterapeitam.

Vai saspiežot galvu ar abām rokām no sāniem un aizmugures, sāpes nemazinās?

Varbūt hormonālas izmaiņas notiek organismā? To rādītu analīzes.

s1s2s3
Pie Lora ir būts un taisīta galvai MR? (vajadzētu jau it kā būt). Man bērns bij ļoti maziņš (2.5g), kad sūdzējās par galvassāpēm, izmeklēja ar visādi un nekā, līdz vienreiz nesaistīti uzrādīja mr blakusdobumu iekaisumu un paralēli cīnījāmies ar streptokokiem mandelēs. Sākot cīnīties ar tiem kokiem (n-tie ab kursi un beigās pilnīgā visu mandeļu izgriešana(, galvassāpes pazuda. Tā kā varbūt ir vērts nodot analīzes no žāvas uz streptokoku. Kā man reiz ārsti teica, bērni pat īsti nemāk noteikt sāpju vietu, var teikt sāp galva, bet patiesībā sāpes ir lokolizējušās vēderā un līdz ar to tiek meklēts galīgi šķērsām.

Bet visā kopumā man tomēr nedalec, ja bērnam ir tik slikti, kāpē ārsti no A-Z s-nīcā visu nepārbauda? Tā tak nevar...

pumpucis

Manam palīdzēja kraniosakrālā terapija (tiesa ne Latvijā). Te arī bija izmeklēts no galvas līdz kājām. Vai ortopēds ir skatījies? Manam tās galvas sāpes bija no skoliozes.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18381523