Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Hroniskās ikdienas galvassāpes (migrēna) 10-gadniecei

s1s2s3

s1s2s3
Ja nu gadienā tici,ka visas slimības ir domas vari palasīt www.domatajs.lv un vari tur uzrakstīt jautājumu Elvitai Rudzātei ja vajag domāju vari sarunāt konsultaciju klatiene ne bērns tieši Tu


Manai radu meitenei (14g.) arī sāpēja galva, beigās izrādājās -  depresija, sāka dzert AD un sāpes pārgāja.

Par hormoniem domaju,sieviskos-laiks,kad meitenem sākas puberitate,mēnešreizes! Vajag oarbaudit hipofizes darbibu-mazais dziedzeritis smadzenes,ka organisms nav nogłukojis

enciana

Pie algologa (sāpju ārsta) esat bijuši? Par bērnu ārstiem nezināšu pateikt, bet manām galvassāpēm vispieņemamāko risinājumu atrada tieši algoloģe.


Kukazhaa

Man personiigi stipro galvassapju iemesls (arii migreenai) ir bijushi sasprindzinaajumi muskuljos (kakla un taml), tai sekojosha mugurkaula disku nobiide.. kas tad spiezh uz "pareizaam" vietaam.. guli cik gribi, dzer cik gribi.. un saap.. Aizvestu pie osteopaata/manuaalaa terapeita, kranisakraalaa utt. lai apskata vai tiiri taa nav "novirzhu". Varbuut peedai ne taads izliekums, vajag spec zoles, lai staaja un mugura buut kaa vajag.. kas to lai zin.

Pie galda nepareizi seezhot (maaciibu procesaa - mugursoma) + augshana (nebija strauja??) va radiit shaadas saapes. Kaa viena no iespeejaam.


Man ir paziņa,kurai ir migrēna un viņai ļoti palīdz skābekļa elpošana no balona. Pērk gan Krievijā cik zinu-un kd sāk sāpēt-elpo un sāpes pāriet. Varbūt palīdzēs arī Jums

s1s2s3

Protams, migrēnas ierosinātāji var būt daudz un dažādi, viss šeit minētais, bet interesanti, ka gripas izslimošana uz laiku to noņēma. Te jāpadomā, kas varēja izraisīt uzlabojumu. Vai atsevišķi Tamiflu? Vai gripas izpausmes un ārstēšanas režīms. Kas bija savādāk. 1) bija paaugstināta temperatūra; 2) varbūt ārstēšanās laikā bērnam bija jādzer daudz šķidruma 3) varbūt lietojāt vēl kaut ko, piemēram aspirīnu (šķidrina asinis) vai paracetamolu (noņem sāpes). 4) psiholoģiskais režīms: legāli guli un slimo, nekas nav jādara, nav pienākumu - psiholoģiskais atslābinājums. 5) ēda kaut ko citu, ne to, ko parasti, vai ēda mazāk... tas norādītu uz to, ka pārtika ikdienā satur alergēnus. Tāpat jāpadomā, kas mainījās bērna dzīvē un režīmā, kad migrēna sākās. Tā bija 1. klase? Vai bērns vispār jūtīgi reaģēja uz skolu? Ēšanas, tualetes problēmas?

Protams, jāizpēta pilnīgi viss - asins analīzes, encefalogramma, doplerogrāfija... Jānodala fiziskie iemesli no psihosomatiskajiem, un tie var summēties. Man migrēna sākās studiju laikā, kā reakcija uz pārslodzi, un tikai tagad doplerogrāfijā atklājās vēl arī iedzimtā muguras artērijas (nelielā, bet tomēr) patoloģija, kas to pastiprināja. Ārzemju pētījumos par bērnu migrēnu uzsver arī serotonīna disbalansu. Kā arī saka, ka ar īstās pubertātes iestāšanos var pāriet.

Pagaidām es jums ieteiktu noteikti rakstīt migrēnas dienasgrāmatu: ko ēda, dzēra, ieskaitot jebkuru krāsaino konču un e-vielas produktos, ko darīja, kur bija, un attiecīgi migrēnas izpausmes laiku un intensitāti. Un iziet visus pētījumus. Un vai bērnam nav stress zemapziņā. Tas attiecas arī uz vecāku attiecībām un to niansēm.

Var izmēģināt vienkāršus vingrojumus: roku un plecu apļošanu, roku pacelšanu utt. (tikai ne skausta masāžu, kamēr nav zināms par to artēriju) Saudzīgu kakla apļošanu (ne uz aizmuguri) plus elpošanas vingrinājumi.

arbūt lietojāt vēl kaut ko, piemēram aspirīnu (šķidrina asinis)
vispār aspirīnu bērniem līdz 12 gadiem nedrīkst dot.

Modra
Citos avotos min arī 14 un pat 16 gadus. Taču tas nav vispārzināms fakts, un varētu gadīties, ka uz savu roku iedod kaut ko it kā tik vienkāršu, sak, lai izsvīst. Tie tikai minējumi. Jāskatās, kas īsti tika dots un mainījās terapijas laikā. Pat avenes satur salicilskābi.


Nu tā raksta par pusaudžu veselību (Ievas veselības pielikums) konsultants ir Guntis Rozentāls, kas strādā gan BKUS, gan Lor klīnikā, gan Diamed. Un viņš saka:'bērnam nevaadzētu mocīties ar galvassāpēm, sevisķi ja viņam ir migrēna. Proti, ja viņš prot pastāstīt par auras simptomiem, tad jau iepriekš var iedot pretsāpju zāles, lai migrēnas lēkme nemaz nesāktos".

Nu re, žurnālā visi gudri, kā ir reālajā dzīvē, cits jautājums.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18381523