Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Jaunā adopcijas kārtība

esenif

Dzeerveniite

Ja ir noskatīts bērns, tad ir jāveido ar bērnu attiecības, ja ar bērnu veidojas labas ttiecības un audžuģimenē nevēlas bērnu adoptēt, tad to vari darīt tu. Protams, ja b. ir brīvs, ja nav, tad var kārtot aizbildnību, jāskatās no situācijas. Nekādā rindā nav jāstāv, ja b. ir noskatīts.

Peppa
Agrāk, es atceros, ka bija arī tā, kā varēja iet uz bērnunamiem un tur arī sev noskatīt bērnu. Vai tagad tā sistēma nedarbojās?

Mums gāja līdzīgi, kā Peppa, par labu nāca būšana "apritē", draudzības ar audžuģimenēm. Mēs savu mazo atradām, kad viņai bija pieci mēneši. Pēc apaļa gada, kopš bijām rindā, meitiņa bija mājās. Tagad ir astoņi mēneši.

Ļoti svētīgi ir sākumā redzēt bērnu un tikai tad papīrus! (Varēja pavērsties viss savādāk, ja pirmie man zem deguna būtu palikti papīri..) Tikpat svētīgi ir būt patiesam un godīgam pret sevi, bērnu un pārējiem iesaistītajiem. Faktiski adoptētājiem nav tiesību braukāt pa audžuģimenēm un iestādēm "piemeklēt" sev bērnu, bet tie, kuriem jāsatiekas, satiksies!

esenif
es ar

es arī peiteicos praksē uz aprūpes iestādi, mums no adopcijas kursiem , tas ir obligāti

Papildināts 04.03.2019 11:44:

Dzeerveniite
vispirms var iecelt par aizgādni

esenif

Dollija
Audžuģimenes vai tml. nepiedāvāja?

vispirms var iecelt par aizgādni
Aizgādnis ir pilngadīgajiem ar ierobežotu rīcībspēju. Nepilngadīgajiem ieceļ aizbildni.

О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/

kā tad var iecelt par aizbildi, es saprtu, ja ir adoprētāja statuss, tas par aizbildi iecēl uzreiz, tik jāzin vai ir kāds bērniņš

es arī eju uz audžuģimenes statuss, bet patiesībā esmu adoptētāja

esenif

Ja mums bērns jau ģimenē (3.), vai likums par kursiem attiecas arī uz mums. Bērns atrodas pirmsadopcijas aprūpē, BT sēdē pēkšņi pārsteigums - nevar iesniegt rajona tiesai dokumentus, jāpagarina pirmsadopcijas aprūpes laiks, jo mums nav izieti kursi. Likums stājas spēkā no 1.janv.,pārejas periods laikam līdz 1.jūl.

esenif

Peppa
Kursi ir priekšnoteikums adoptētāju statusa ieguvei nevis adopcijai. Apmācības obligātas kļuva pavasarī (8. maijā). Ja statusu piešķira līdz tam, tad šī prasība nav aktuāla.

Apmācības iziet gan ir ļoti noderīgi un būtu tikai ieguvums, jo bērns jau jums tāpat jāaudzina. Ar bāriņtiesas nosūtījumu tie ir bez maksas.

О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/

Peppa
Mums nupat beidzās pirmsadopcijas termiņš un BT pagarināja pirmsadopcijas aprūpi līdz tiesas lēmumam. Kursi nav jāiet.

briniskiga
JAUKI, es šodien centos spirināties pretī, man BT pateica, ka pārtrauks pirmsadopcijas aprūpi, ja es pēc iespējas ātrāk ne iziešu kursus. (Pret kursiem neesmu, bet tagad viss Adopcijas process ievelkas par 3mēn, kā arī jādomā, kas pieskatīs manus bērnus kursu laikā)

Lieki teikt, ka gribas ļooooti kaut kur pasūdzēties. Un nav pārliecības, ka BT strādā bērnu interesēs.

Papildināts 18.07.2019 22:26:

esenif
un ko tu saki par šo situāciju

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18381665