Sadzīves nebūšanas

baalons

Slēdza baalons: "Atbildes saņemtas.".

Nepieciešams padoms par sekojošu situāciju. Pirms dažiem gadiem nomira vecāki, mantojumā atstājot māju. Pašiem ir sava dzīvesvieta un darbs Rīgā, tāpēc atļāvām mantotajā mājā dzīvot radiniekam, kurš īpašuma tuvumā bija iekārtojies jaunā darbā. Radiniekam izdevīgi, arī mums labi, ka kāds pieskata māju. Mantoto īpašumu izmantojam vasaras periodā, dalot visu iedzīvi un telpas ar radinieku. Pagājuši vairāki gadi un šis modelis, kas tika iecerēts kā pagaidu risinājums, vairs neapmierina. Turpretim, radinieks jūtas labi iekārtojies un nekas nelieca, ka būtu gatavs pamest mūsu māju. Zaudējot mūsu mājvietu, radiniekam būs grūtības ar nokļušanu uz darbu. Paša dzīvesvieta atrodas 50 km attālumā no darbavietas. Maksu no viņa nekādu neprasam, tik vien kā apmaksāt savus komunālos izdevumus. Kā ar cieņu un nesanaidojoties risināt šo problēmu?

BTango

Nav saprotams, kas tieši jūs neapmierina?

Paši vēlaties tur dzīvot/pārdot īpašumu?

Kāda bija sākotnējā noruna - rads ievācas uz laiku/kamēr pašiem nevajag vai šis netika atrunāts?

Ir pienācis termiņš/esat runājuši ar radinieku un viņš tāpat nekur netaisās vai vienkārši - nekur neiet prom?

amadina

baalons
Maksu no viņa nekādu neprasam, tik vien kā apmaksāt savus komunālos izdevumus. Kā ar cieņu un nesanaidojoties risināt šo problēmu?
Vai NĪN arī viņš par to maksā?

Papildināts 06.12.2018 16:15:

Vienkārši jautājums. Ja nē, tad jūs viņu pamatīgi esat apdāvinājuši

Īpašumā dzīvojam pusgadu no agra pavasara līdz pusrudenim. Pārējā laikā esam tur pa brīvdienām. Sākotnējā noruna bija visnotaļ nekonkrēta - bez termiņiem. Problēma tajā, ka sadzīve visiem kopā ir apgrūtināta. Māja maza, katram savi ieradumi u.tt. Runājuši vēl neesam, bet gribētos līdz nākošai vasarai māju atgūt sev. Zinu, ka pārmaiņas netiks uztvertas ar sapratni. Radinieks no paaudzes, kuram izpratne par privātumu un īpašumtiesībām ir padomju garā. Bet kašķus negribās!

Papildināts 06.12.2018 16:21:

NĪN maksājam mēs. Viņš tikai par elektrību un gāzi, TV pieslēgumu.

Vai esi jau runājusi ar radinieku, paskaidrojot situāciju, kāpēc viņam vajadzētu meklēt citu dzīvesvietu?

Kamēr saruna nav bijusi, tikmēr nekādas nebūšanas nesaskatu.

Vienkārši jāaizbrauc ciemos un pie tējas tases jāparunā. Sliktākajā gadījumā pa tālruni. Tā arī jāsaka: man parādījušies citi plāni uz īpašumu, paldies par piesaktīšanu, bet tagad Tev laiks meklēt citu dzīvesvietu.

Papildināts 06.12.2018 16:25:

Ja jau dzīvojat kopā vienā ēkā, tad pavisam labi. Varat klātienē parunāt.

Nevajag briest uz scēnām, mierīgi jāpasaka, ka ir. Kas zina, varbūt viss nokārtojas mierīgi un ar sapratni.

Izskatās, ka bez kašķa nebūs. Tā arī sakiet, ka jums ir plāni - un viss. Var mēģināt atsaukties uz kādu vecāku vēlmi, ka tagad esat gatavi to īstenot. Nosakiet konkrētu datumu, vēlams ar kādu rezervi.

Elza

Variants ir pārdot konkrēto īpašumu un nopirkt citu, kurā radu neielaist.

Vai tagad jums nevajag lai māju pusgadu kāds pieskata? Cik radinieks par jums vecāks? Ja ar atrāvienu, dabūsiet vēl vecumdienās kopt.

BTango

radinieks jūtas labi iekārtojies un nekas nelieca, ka būtu gatavs pamest mūsu māju.
Kāpēc viņam būtu jājūtas slikti un jābūt gatavam kaut kur citur iet, ja nekādu termiņu sākotnēji nebija un runāts nav, pie tam viņu apmierina, ka jūs pusi no gada tur dzīvojat?

Viņam ir kādas īpašas domu lasīšanas spējas?

Komunālos periodā, kad tur dzīvojat, kaut kā dalāt proporcionāli vai rads maksā visu?

Man tāds nepopulārs viedoklis - man rada vietā arī nebūtu pārāk laba jušana - i dzīvestelpa nemitīgi jādala (kāda tur māju sajūta?), i maksājumi par visiem jāveic (ja jāveic) par visiem, i atbildība par mājas stāvokli un māju klasiskās klapatas - sniegi, malkas, lapas, kurināšanas utt, kas pēc sezonas sanāk vienam (jo īpašnieki tad tur vairs nedzīvo), i vēl sajūta, ka mūžīgi jāklanās pateicībā par iespēju tur dzīvot.

Nu un tagad, vēl neko ne apspriežot, ne runājot, aiz muguras runā, kā nu labi iekārtojies un nekur prom pat netaisoties.

sniegpaarslinsh

baalons
... liec nu *padomjus* mierā !

...ja nav dūšas apsēsties pie apaļā sarunu galda un pateikt, ka pēc pus gada, lai būtu izvākušies,, padomija NAV vainīga !


Ах вот оно что, Михалыч!!!

Ļaunu nepieminu - atriebšos, aizmirsīšu.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18383355