Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

1,6 gadnieks bd uz pusi dienas

ieelpa

ieelpa

Pavasarī plānoju atsākt darba gaitas. Tā kā visu dienu, līdz vakarā no darba atnāk vīrs, ar mazo esam divi vien, tad gan viņš pie manis, gan es pie viņa esmu ļoti pieķērušies. Tāpēc pirmo pusgadu plānoju strādāt tikai uz pusslodzi un attiecīgi arī bērnu ņemt no bd pēc apm. 4h.

Gribētos dzirdēt to māmiņu pieredzi, kuriem mazie bd gāja tikai uz pusi dienas, cik smags un garš jums bija adaptācijas periods?

Te gan jāpiebilst, ka bd tāpat ir paredzēts adaptācijas posms - 1h kopā, 2h kopā, palikšana līdz diendusai, tad izmegināšana viņu atstāt vienu uz stundu utt.

vilks

Atkarīgs no bērna. Mans jaunākais dabūja vietu dārziņā maijā, gada un 9 mēnešu vecumā. Gāja apmēram nedēļu vai divas, ļoti pārdzīvoja. Par laimi, sākās vasara, varējām līdz septembrim nevest. Septembrī jau bija pilni 2 gadi, gāja daudz labāk. Līdz 2,5 gadiem gāja pusi dienas, pēc tam sāku vest uz visu dienu un strādāt pilnu slodzi. Slimoja gan tai gadā salīdzinoši bieži.

Papildināts 26.12.2018 14:17:

Esmu dzirdējusi par bērniem, kas savukārt ļoti labi iejūtas.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Tulpiite

Man gan nav pieredze ar ilgstosu paliksanu uz pusi dienas, bet ar maziem berniem bd gan.

Papildināts 26.12.2018 20:04:

Puika saka iet bd 1,4 gados. Nevienu dienu, NEKAD neciksteja par iesanu darzina - aizgaja ar lielako prieku un iet joprojam. Dazas dienas bija saisinatas, bet kopuma uzteiz uz pilnam dienam.

Papildināts 26.12.2018 20:06:

Meita man bija/ir briesmiga memmite. Palika tikai ar mani, ar citiem bija histerijas. Saka iet bd 1,7 gadinos. Pirma diena uz 2h bija nozelojama... raudaja uz paklaja. Otra diena jau kko ieeda no audzites rokas. Tresa diena pati eda. Cta kadu nedelu un tad meginaja gulet. Izdevas!! Nu jau 5 menesus ejam un viss lieliski. No rita gan pati grupa negrib iet, iedodu rokas, bet neraud. Slimisana gan. Ar to ir jarekinas.

Papildināts 26.12.2018 20:07:

Pierede rada, ka jo mazaks berns, jo atrak adaptejas. Es noteikti neesmu no tam, kas atbalsta bd gaitu saksana 3+ gados

Uzsāka dārziņa gaitas 1,5, sākumā kopā ar mani pa stundai, divām dārziņā tā, līdz 2 nedēļas beigās palika jau pusdienu viena. Taču, lai vieglāk dārziņā iejustos, apzināti pirms tam 3 mēnešus vasarā vedu 2 reizes nedēļā uz Yamaha skola (lai pierod pie citiem bērniem); ja bija iespēja, devos ciemos pie kāda, kam ir bērns, biežāk cilvēkos (nedzīvoju Rīgā), uz kādu spēļu laukumu. Nostrādāja. Komunikabla meitene.

Cucamonga

Aizgāja uz dārziņu 18 mēnešu vecumā un adaptējās jau pirmajā dienā. Meitas, kuras attiecīgi dārziņā gaitas uzsāka 3 un 2,6 adaptējās lēnāk. 2,6 gadniece blāva vismaz 2 mēnešus

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Kā tu esi iedomājusies "pusi dienas", man tikai tāds ajutājums. Jo nu no rīta bērniem ir nodarbības, tad iet laukā, tad ēd pusdienas, guļ. Ja vēlāk atved un PIRMS diendusas savāc, tad sanāk baigi maz h. Ja pēc diendusas savāc, tad jau sanāk tāpat gandrīz pilna diena.
Es strādāju 6h, lai nesanāktu iemest bērnu uz visu dienu bd un pa galvu, kaklu kkur raut gan no rīta, gan vakarā.
Jo bērnam vide mazāk atšķirsies no ierastās - režīms, ēšana, lietu secība, utt, jo vieglāka būs adaptācija. Jo bērns komunikablāks, jo vieglāka adaptācija. Ja bērns tiek paretam atstāts pieskatīšanai arī ikdienā neredzētiem cilvēkiem - vieglāka adaptācija.
Meita aizgāja 18 mēnešos un 1ā dienā. 2ajā dienā jau palika gulēt. 4ājā - uz visu dienu - 8h. Raudājusi netika necik. Vairāk par 9/10h gan nekad cenšos neatstāt. Tagad ierasts bija, ka atstāju uz 7h. Tad pietiek laika normāli pakomunicēt ar bērnu, paēst vakariņas, padarīt savus darbiņus, nolikt laicīgi gulēt, lai var izgulēties un laicīgi pamosties (ja bērnu sāks raut laukā no gultas un pusmigušu vedīs uz bd, viņam ne jau bd nepatiks, bet tas viss process, attiecīgi nebūs pārāk laimīgs, ka jāiet uz bd).

sharp

Nu nav tik maziem bērniem jābūt dārziņā.

ieelpa

vilks
Tulpiite
23.marts
Cucamonga
Paldies par dalīšanos pieredzē!

sursurs
Man ir atsūtīts BD dienas ritms, līdz dienas miedziņam sanāk 4h. Esam arī bijuši bd, vadītāja teica, ka bērns var ierasties bd jau sākot no 8, vēlākais pieļaujamais ierašanās laiks - 11:30. Visādā ziņā pirmās nedēļas tāpat būs adaptācijas periods (ar būšanu kopā bd uz stundu, divām utt., tad būšanu vienam bd uz stundu utt.), tad arī izdomāsim, kurā laikā ērtāk un organiskāk ielikt tās 4h. 4h nav akmenī kaltas, ja tā lieta aiziet, protams, var arī 5

Paldies par dalīšanos pieredzē, tieši tāpēc man ir uztraukums, jo bērns ne ar vienu citu kā tikai mani un vīru nav palicis. Es pat teiktu, ka ir memmītis. Nu redzēs, kā ies.

Esmu ļoti priecīga, ka man ir atsūtīts bd dienas ritms - ir laiks pakāpeniski sakārtot mūsu dienu tā, lai tā būtu tāda kā bd.

Pēc manas pieredzes - labāk, lai ir 5 dienas nedēļā viens ritms nekā laist retāk kā 5 darbdienas. Par to, cik ilgi turēties pie puses dienas, ļoti jāskatās no bērna. Dažam ilgi ejot pusi dienas būs liela pretestība palikt uz gulēšanu, citam varbūt viegli. Ļoti grūti prognozēt. Vienīgi, lai kā negribētos, 95% bērnu pirmā b/d gadā bieži slimo un tas sit laukā no ierastā ritma gan bērnu, gan mammu no darba.

ieelpa

Upenite
Paldies! Jā, par šo arī ir lasīts, ka labāk ievērot +/- ikdienas rūtinu, kas bērnam ir paredzama, saprotama un ierasta.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384133