Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Komposts

NuclearBaby

NuclearBaby

Vai ziemā var sākt komposta gatavošanu (t.i. kompostēt pārtikas atkritumus - mizas, ābolu serdes utt.)? Bažas galvenokārt par to, kas ar to masu notiks pavasarī - vai nebūs liels daudzums pūstošas šļuras (jo tagad viss sasals un pavasarī sāks vienlaicīgi sadalīties)? Ir kāda pieredze šajā ziņā?

Tā kā darbu patreiz ir pāri galvai, tad domājam pirkt gatavu kompostkasti. Vasarā tiks kompostēta galvenokārt zāle. Vai ir kādi ieteikumi, kādu komposta kastes veidu izvēlēties - cik skatos, ir slēgtās plastmasa, ir vaļējās plastmasa (no tādiem kā plastmasas dēļiem ar paplatām spraugām sānos) un ir koka?

teite

NuclearBaby
Protams. Komposts visu gadu pildās. Citi vispar kompostu pa taisno augstajās dobēs krāmē visu ziemu, lai pavasarī siltumu taisa proces.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Daiquiri

NuclearBaby - vari palasīt ieteikumus
http://www.la.lv/komposta-kaste-pirkt-gatavu-vai-izgatavot-pasam

Mums dārzā ir 4 (četras) paštaisītas komposta kastes - vīrs ar dēlu pirms 2,5 gadiem izmantojo šo bildi paraugam - pirmā gada komposts tiek kompostēts sietā, tikai apakšā gar malu nav šīferis, bet kaut kāds krāsains plastikāts.
Dēļi starp kastēm viltīgi piestiprināti, lai pavasarī tos var noņemt un pirmā gada kompostu var ētri pārdakšot uz blakus nodalījumu, bet otro uz trešo. Vēl trešā gada nodalījumam var noņemt arī priekšējos dēļus - lai gatavo kompostu var ērti aiztačkot.

Četras kastes, jo sākumā bija divas, tad katru gadu pa vienai klāt - komposts gatavojas 2 gadus.

Svarīgākais ir neaizmirst vasarā kompostu salaistīt un dažreiz uzbērt Bioefekta kompostētāju

puuciite:)

Daiquiri
Paldies par ideju būs vīram jāparāda. Man gan tie apjomi krietni lielāki, bet varbūt ko sadomās. Tās čupas man nepatīk, šādi ir smukāk.

Daiquiri

puuciite
Man gan tie apjomi krietni lielāki ...

No personīgās pieredzes
- ja ir četrās vietās komposts, mums tas ir ērtāk (nav tik tālu jāved);
- nodalījumu ar sietu nevajag augstāku par 1,20m (nav ērti, grūti sasniegt);
- mani vīrieši konstrukciju uztaisīja 1,30m platu, ir ļoti OK;
- ap sieta nodalījumu es iesēju vīteņaugus (vai pupiņas) - lai zied;
- pirmajā nodalījumā uz virtuves un dārza atlikumiem vajag laiku pa laikam uzbērt zemi vai kūdru, uzbērt biokompostētāju un labi saliet;
- ja ir šāda konstrukcija, tad gribot negribot vīram komposts 1x gadā (parasti tas ir aprīlī) jāpādakšo uz blakus nodalījumu

Lai izdodas!

NuclearBaby

Paldies! Pagaidām gan pasūtīju plastmasas slēgto kasti, jo pa ziemu jau nekā cita īpaši bez virtuves atkritumiem nebūs, un negribās, lai zvēri izrakā (spriežot pēc pēdu nospiedumiem sniegā un kaimiņu paranoiski nopakotajiem kociņiem, ar šo varētu but problēmas). Vasarā, kad būs zāle u.c. dārza atkritumi, droši vien papildus iekārtosim kastes līdzīgi kā Daiquiri paraugā.

Radās vēl jautājums par to, ko var kompostēt. Jūs kāda kompostējat papīra maisiņus? Viņi tiešām sadalās pietiekami ātri?

Ko jūs vasarā iesākat ar daudzgadīgo nezāļu saknēm? Kompostējat, vai tomēr ne? Ja jau kompostā temperatūra ir paaugstināta līdz +60 grādiem, tad jau viņām nevajadzētu izdzīvot, vai ne?

Dianne

NuclearBaby
Man daudzgadīgajām nezālēm "sava čupa" tajā beru arī lielā vairumā novāktos kritušos ābolus utt, ko negribu mest "labajā kompostā"

Tāpat pa laikam arī to komposta kaudzi pārkaisu ar pļautò zāli.

Lai kaudze "uzdzītu temperatūru", vajag apjomu..

Man kaaaadreiz bija plastmasas kaste kompostam ar vāku augšā un lūku apakšā, kur izgrābt gatavo kompostu. Lai arī jzskatījās maza, pat liekot pļauto zāli, tur viss diezgan fiksi parasti sakritās un pa trīs gadiem tā arī pilnu nedabūjām tiesa - tas bija "dāčā" un kopējā platība 600m2

Vai ziemā var sākt komposta https://gas-stationsnearme.com/diesel gatavošanu (t.i. kompostēt pārtikas atkritumus - mizas, ābolu serdes utt.)? Bažas galvenokārt par to

Sarmozo

Kāpēc lai nevarētu?

Nupat aizstiepu uz kaudzi pārtikas atkritumus: kafijas biezumus, tējas biezumus, ābolu mizas un serdes, tomātu dupsīšus, ķirbja mizas un serdi.

Starting composting in winter is possible, but it comes with challenges. While food waste can freeze and slow down decomposition, it won't become a decaying slush in spring. Instead, as temperatures rise, the composting process will resume. To aid winter composting, consider insulating your compost pile with straw or leaves and using smaller food scraps to speed up decomposition. However, it may take longer to get usable compost than composting in warmer seasons. If you need more time for other tasks, you can rely on a reputable report writing service to assist you with academic or professional reports during winter.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384249