Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Prāta asums pēc dzemdībām

Ilze_V

Sveikas! Pus gadu esmu atgriezusies darbā, kurš prasa milzīgu intelektuālo kapacitāti. Ja pirms bērna dzimšanas biju tendēta uz tādu detaļu ievērošanu, kuras citi pat nepamana, man nesagādāja grūtības apjomīgu tekstu uztvere un analīze, tad tagad izskatās pabēdīgi. Varu ielaist kļūdas vārdos un tās pat neievērot, aizmirst/neievērot kādu ciparu... Tikko gatavoju kēksu un 200 ml vietā mīklā ielēju 2 litrus, laigan recepti pārlasīju n reizes. Godīgi sakot, sāku raizēties, kas ar mani notiek. Kopš dzemdībām jau vairāk nekā pusotrs gads. Mani brīdināja, ka tā sākumā varot būt, bet ne jau, ka tik ilgi. Sāku domāt, vai tas nav saistīts ar epidurālo, vai nav kaut kas smadzenēs neatgriezeniski ietekmēts. Saprotu, ka jāiet pie kāda spečuka, bet ar ko sākt? Vai jums ir līdzīgi, ka pēc dzemdībām prātā ir tāda kā migla, ka neatceraties lietas, pusceļā apstājaties, jo neatceraties, pēc kā gājāt?

Nav vienkārši tā, ka Tev ir pārpūle? Bērns, darbs, mājas uzkopšana, ēst gatavošana un kaudzēm citu darbu?

dreamgirll
Man ir tikai darbs un bērns. Mājas lietas, gatavošana u.c. nav uz mani.

Un kā bērns naktī guļ? Varbūthronisks miega bads?

Par sevi vairs nebrīnos,kādas kļūdas pieļauju,pat cenšoties koncentrēties. Bet gulējusi neesmu 4gadus (2 mazie pēc kārtas, otrais joprojām ceļas pāris reizes naktī)

cik no bioloģijas stundām atceros, muguras smadzenes atbild vairāk par kustēšanos nevis domāšanu. Man šādas problēmas vienmēr ir bijušas saistītas ar nogurumu, pārāk maz miegu utt. Pazuda, kad atteicos no dažam lietām un vairāk saku gulēt

spoko
Bērns guļ perfekti jau no 2.5 mēnešu vecuma. Miega bads man nav. Kopumā par sevi rūpējos. Pēc darba nesēžu, braucu mājās, paspelejos ar mazo, eju izskriet ikvakara riksi, nolieku mazo gulēt un līdz kādiem pus desmitiem padaru sīkās lietiņas darbam. Tad arī eju gulēt un sanāk smuki tās astoņas stundas. Tāpēc jau tā uztraucos. Mana priekšniece arī tagad visu laiku plāta rokas un saka, ka mani vairs nepazīst. Agrāk strādājām kopā citā darba vietā, tāpēc viņa mani labi zina. Sanāk, ka no malas to arī sāk ievērot.

Ilze_V
Skat.Babybrain after childbirth utml.

Arī saskaros ar šo, bērnam 1 gads šobrīd. Ceru, ka atsākšu sportot un tas uzlabos situāciju, jo man arī pirms bērna dzimšanas bez kārtīgas izkustēšanās mēdza uznākt koncentrēšanās grūtības.

Mana gadijuma tas bija b12 vitamina trukums, ko atklaju, kad bernam bija 1 gads. Tgd jutos atkal ka cilveks.

Ilze_V
Iesākumam vari pieteikties pie psihologa ar mērķi iziet dažādus domāšanas, uztveres un prāta spēju testus. Gan pašai būs interesanti, gan iegūsi profesionāļa vērtējumu no malas. Plus vēl vari pārrunāt visu pašreizējo situāciju kopumā, un tad skatīties, kurā virzienā darboties tālāk, plus ir vēl dažādas tehnikas, kā palīdzēt sev atcerēties nozīmīgās lietas.

Papildināts 02.01.2019 00:16:

Vēl jau arī tas, ka tomēr pa to gadu smadzenes vnk pieradušas strādāt citādā režīmā, arī man drīz jāatgriežas darbā, un saprotu, ka būs ļoti grūti pieslēgties darbam, jo atbildīgs un prasa precizitāti un koncentrēšanos.

Hiacintte

Ilze_V
Smadzenes atrofējas, ja neliek tām darboties un vajadzīgs laiks, lai atkal ieietu vecajās sliedēs. Vai pa BKA laiku kaut kādu regulāru treniņu smadzenēm sagādāji?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384447