Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Neļauj zīdīt tūlīt pēc dzimšanas

nopuuta

Alija

Cucamonga
Nav gan. Tā ir brīva griba, kas tiek uztverta kā pašsaprotama lieta.
Ļoti interesanti. Izmantošu savas iespejas un uzdošu šo jautājumu lielākajām dzemdību nodaļām Latvijā.

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Cucamonga

Alija
Ļoti interesanti. Izmantošu savas iespejas un uzdošu šo jautājumu lielākajām dzemdību nodaļām Latvijā.
Uzdod gan. Krūts barošana ir mātes izvēle un griba. Spēj vai nespēj to realizēt nav man risināma problēma. Ja man uzdod šo jautājumu - uzreiz rekomendēju un izsaucu krūts barošanas konsultantu. Nav grūti, jo tas ir mans darbs.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Alija

Cucamonga
tu strādā BKUS, par to, ka tev darbs ar zīdaiņiem, man ir skaidrs. Bet runa taču te ir par dzemdību nodaļām, kur personāla uzdevums ir palīdzēt veiksmīgi uzsākt zīdīšanu. Tāpēc jautājums tas pats kas iepriekš - vai vecmāšu darba apraksta pienākumos tiešām šāds punkts nav iekļauts kā obligāts, nevis izvēles.

Alija
Man gan šķiet, ka jaunajai mammai, ja kaut kas nesanāk ar zīdīšanu, būtu pašai jāsazinās ar kādu krūts barošanas konsultanti, kurai būtu gan vēlme, gan laiks, gan padziļinātas zināšanas uzklausīt, iedziļināties, parādīt un visu ilgi un dikti izstāstīt.

Es stipri šaubos, vai slimnīcu personālam ir tik daudz brīva laika. Tāpēc ir pietiekoši daudz citu papildu speciālistu - zīdīšanas konsultantes, dūlas, Pep mammas utml.

Tēmas vidū gan atklājās, ka daļa šādu jauno mammu, kuras neizprot situāciju vai iemeslus med. personāla rīcībai, - esot tādā dīvainā, puslīdz nepieskaitāmā stāvoklī... Un to var katrs interpretēt pa savam, protams, taču tas nenozīmē, ka tagad it visā ir jāvaino med. personāls. Pasaulē ir pa pilnam dīvainu cilvēku, kā arī ne visas dzemdētājas un jaunās mammas ir sagatavojušās šim notikumam un tā tālejošajām sekām.

Alija

mea
pirmās 2-3 dienas mamma ir slimnīcā. Tur pa rokai ir vecmātes, kuru uzdevums ir sekot zīdīšanas procesam, nevis uzreiz nākt ar pudeli. Pēc manas saprašanas tas ir tāds pats pienākums kā pieņemt dzemdības. Tad taču arī nevar pateikt, ka man daudz citu darbu, dzemdības nepieņemšu. Aizgāji mājās, nav kam paprasīt - zvabi zīdīšanas konsultantam, kas turklāt ir par maksu.

Papildināts 17.03.2019 18:32:

Vecmātes profesijas standartā aprakstā ir rakstīts "Spēja atbalstīt un veicināt zīdīšanu", kas seko aiz iepriekšējā punkta "Spēja sastādīt fizioloģiska pēcdzemdību perioda vadīšanas un aprūpes plānu"

Alija

Tēma jau nav par zīdīšanas veicināšanu, bet par retiem gadījumiem, kad zīdīt bērnu tiek noliegts no med. personāla puses, un noteikti, ka tam ir pamatoti iemesli. Turklāt, kā izskatās, daļa jauno māšu nespēj šos iemeslus ne saprast, ne akceptēt, bet tikai izkliedz sāpi forumā.

Alija

mea
piekrītu, ka es novirzījos no tēmas, kad izlasīju frāzi

Personālam vajag, lai bērns ir paēdis. Kā-atvainojos, vienalga. Tā mātes izvēle.

Tā kā notikumi notiek dzemdību nodaļā, tad vecmātes pienākumos nevar būt vienlaga, ar ko zīdainim aizbāzt vēderu.

Alija
Zīdīšanas jautājumi jau tādi dikti diskutabli un sensitīvi ir .

Protams, ka no vecmātes var sagaidīt gan atbildes, gan ieteikumus, bet domājams, ka no medmāsas to gan neviens negaida, jo medmāsai diez vai ir šāds pienākums nodrošināt zīdīšanas apmācību mammām.

Cucamonga

Alija
Pateikšu Tev vēl vairāk. Man tiešām vienalga kā un ar ko pabaros māte savu bērnu (galvenais, lai atbilstoši vecumam) , galvenais-lai paēdis. Kamēr manā jurisdikcijā (tā sacīt), badā nemirs. Gatavoties krūts barošanai ir laiks 9mēneši, ja to teorijas līmeni nav izpratusi-nez vai līdzēs mana 2-3 min konsultācijā un demonstrējumi. Tāpēc ir pasaulē mūsdienās dažādi konsultanti, kas nodarbojas īpaši ar šo kategoriju.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Cucamonga
Reizēm kāreiz tā 2-3 min demonstrācija ir tas mazais punkts uz I, kas nepieciešams.

Es esmu ļoti pateicīga bērnu māsiņai, kura starp dzemdībām atrada brītiņu ieskriet pie manis un mazā un veltīt dažas minūtes, lai palīdzētu mums.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384591