Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

maternitātes pabalsts.

Vita888

Sveiki

Kā aprēķina maternitātes pabalstu, ja māte nav nostrādājusi pilnus 12 mēnešus, bet tikai 4 mēnešus

queque

Vita888
Pārējos mēnešus iekļauj aprēķinā ar valsts vidējo aprēķināto iemaksu algu, kāda tā ir 2018.gadā, uzprasi Google.

nero

Tukšos mēnešus aizvieto ar 70% no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

32.p.6.d. https://m.likumi.lv/doc.php?id=38051

Neesmu burvis, es tikai vēl mācos!

kadetiite

Sveikas. Ar 70% aizvieto tukšos mēnešus, ja pirms tam nav vsp strādāts?! Ja es iznācu no bka 01.09, 15.05. plānojas otrs dekrēts, sanāk, ka nostrādāju 8 mēnešus. Skaitīs laikam 6 mēnešus. Bet pārējos 6? Jā, meitiņai vēl nebūs 2 gadi, kad piedzims bēbis, bet šobrīd ir riktīgi alga pacēlusies un domāju, vai ir iespēja tikt oie lielāka pabalsta.

nero

Aprēķinās 2 variantos un izmaksās lielāko iespējamo.

kadetiite

nero
Es saprotu, ka divos variantos. Mani interesē kā aprēķinās tajā otrajā variantā- kā tiks aizvietoti tie 6 mēneši- vai ņems 6 mēnešus pirms iepriekšējā dekrēta vai tos aizvietos ar tiem 70% ?

nero

Vajadzētu būt tā, ka rēķina no faktiski nostrādātā perioda algām pēc BKA.

kadetiite

nero
Paldies. Ja tā būs, tad būs ļoti ok

queque

nero
Paldies par labojumu!

Darba ņēmējai vidējā apdrošināšanas iemaksu algu tiek aprēķināta par 12 kalendāro mēnešu periodu, šo periodu beidzot divus mēnešus pirms mēneša, kurā iestājies apdrošināšanas gadījums.

Vidējo kalendāra dienas apdrošināšanas iemaksu algu iegūst, noteiktā laika posma kopējos ienākumus dalot ar kopējo kalendāra dienu skaitu periodā, neieskaitot tajā pārejošas darbnespējas kalendāra dienas, par kurām izmaksāts slimības pabalsts, grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma kalendāra dienas, atvaļinājuma bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu, un bērna kopšanas atvaļinājuma kalendāra dienas.

Tos 70% no valsts vidējās apdrošināšanu iemaksu algas pielieto tad, ja ir bijis bezalgas atvaļinajums un/vai vispār nav strādāts.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384809