Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Cik reāli pārcelties ar bērniem?

shukinjsh

Kukazhaa

shukinjsh

Tavas pusbilances speejas, likumi par nekustamo utt... sauljuk, katraa valstii likumdoshana atsgkjiras! Ar lv likuminhu zinaashanu tu vari de, uk un kur tur veel ne... taalu skriet un palekties, neko tev tas nedos, jo katraa valstii sava likumdoshana.

skaa

Veselības aprūpē jau arī nemaz tā uzreiz nevar strādāt, kā man šķet. Ir jāiziet kāda kvalifikācija vai vismaz jāpielīdzina dokumenti. Es nezinu. Manā skatījumā tas ir neprāts ar diviem bērniem vienai kaut kur testies. Vai tiešām viss uz vietas ir tik slikti? Drīzāk pajautātu sev - no kā gribu aizbēgt?

skaa
neprāts ar diviem bērniem vienai kaut kur testies - lūk, piekrītu par visiem 100.

UK nekāda strādāšana un pelnīšna vispār nesanāks ar tāda vecuma bērniem, ja esi vientuļais vecāks, jo 7 gadus vecu bērnu ir jāpieskata 24/7 un arī ar 14 gadus vecu bērnu viņu vienus pašus nevar atstāt, jo mazāku bērnu var pieskatīt tikai cits nepilngadīgais, kurš sasniedzis pilnu 16 gadu vecumu.

Un nekad neapsvērtu domu pārcelties uz valsti, kuras valodu nezinu vismaz sarunvalodas līmenī, jo tas ir milzīgs izaicinājums spēt tur noorientēties pašam un gandrīz neespējami kaut ko palīdzēt bērniem skolniekiem, atbalstīt un ieteikt viņiem kaut ko. Pat angliski runājošā valstī tas nemaz nav viegli iebraucējam, kurš nesaprot viņu birokrātiju, izglītības sistēmu, vērtības, parašas, par citām valstīm pat nerunājot.

Pēdējās izmaiņas: mea, 10.01.2019 16:09.

Sixpārnis

Nu jau gan pārspīlēts.
Nebrauc taču uz vientuļu salu. Visur atradīsies cilvēki, kas labprāt palīdzēs ar padomu, aizies kaut kur līdzi, palīdzēs ar saprašanu.
Angliski labāk vai sliktāk runā praktiski visur.

Protams, ka vieglāk ir, ja kāds jau ir pazīstams. Bet nudien nespēju iedomāties situāciju, kad kādā valstī nav kam lūgt palīdzību. Ik pa brīdim FB kāds palīgā sauciens, cilvēki atsaucīgi un palīdz.

Sixpārnis
Ja ir izmisīgi lūgumi, tad jau palīdz tautieši, tas gan. Bet ar pašu palīdzēšanas faktu un atbalsta sniegšanu ir tā, ka daļa tautiešu ir nepateicīgi, kuriem gribas, lai viss un visur būtu par brīvu. Tu viņiem palīdzi, konsultē, iesaki, sniedz rekomendācijas, bet viņi pat paldies nepasaka, ja ne vēl sliktāk izdarās, nenovērtējot sniegto atbalstu. Tāpēc ārzemēs bieži vien latvieši jau kļūst piesardzīgi ar atbalsta sniegšanu savējiem, lai te viņus iekārtotu.

Ja ir tiešām tai valstī draugi vai radinieki, ar kuriem uztur kontaktus, - tad var droši braukt. Bet paļauties uz to, ka nepazīstami tautieši izmitinās, izguldīs, sniegs psiholoģiska, juridiska un sadzīviska rakstura konsultācijas ilgstoši un bez atdeves, - uz to ieteiktu nepaļauties.

Sixpārnis

Neviens te neiesaka akli paļauties.
Ja pašam būs uzņe'mība, ja mute dota, lai pajautātu, ko nezini, tad cilvēki apkārt ir, ne tikai tautieši.
Nevajag baidīt cilvēkus ar to, ka būs viens un nezinošs svešā valstī.

Ik pa laikam kāds apkārtnē uzrodas, no visādām valstīm - varu tik nopriecāties, cik vietējie atsaucīgi un izpalīdzīgi gan skolās, gan bd, gan valsts iestādēs.
Nevienu neatstumj, ja cilvēkam ir kārtojami jautājumi.

Saprotu, ko raksti par izmantotājiem, bet nu atkal - visus pār vienu kārti nevar mest. Negribi palīdzēt, tad pasaki nē un viss.

Iesmaidīju par zināšanām . Daža laba domā, ka esmu dzīvojusi mežā un nu pamodusies, ka gribu, kur zaļāka zāle. Zināšanas ir, kuras visu laiku arī pielietoju. Sākotnēji minēju ka nepretendēju uz galvenā grāmatveža amatu(arī tāds ir bijis un nosacīti joprojām ir) vai ko līdzīgu, fabrika vai lauksaimniecība būtu iesākumā labi. No kā bēgu? Man ir neliels uzņēmums, gribas slēgt vai pārdot. Esmu ļoti nogurusi no visa. Laikam no nesakārtotās likumdošanas, neaizsargātības sajūtas, sajūtas, ka nevaru maziem dot to, ko pelnījuši. Nekustamos īpašumus (vairāki)ir doma pārdot, lai ir sākuma kapitāls uzsākt ko jaunu vai vienkārši pārlaist laiku, kad nav nekā.

Ja vien ir vēlme un apziņa, ka bērni vēlas to pašu, neraugoties uz grūtībām-dari.

Es, personīgi, plānoju pārcelties uz ...(neteikšu kurp ) bet īsi pirms pensijas, kad bērni būs paaugušies un palaisti savā dzīvē. Esmu atradusi to vietu, kur vēlētos pavadīt sava mūža pēdējos ...cik nu lemts gadus. NĪ vai nu pārdošu vai atstāšu bērniem-atkarībā no viņu vēlmes.

Latvija TOMĒR ir labākā vieta, kur izaugt bērniem

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Cucamonga
Já, šo es arī esmu sapratusi, ka Latvija TOMĒR ir labākā vieta, kur izaugt bērniem!

Ukā vismaz atzīst, ka mazu bērnu nav iespējams savienot ar pilnas slodzes darbu. Un tāpēc visdrīzāk dod pabalstus, pusslodzes iespējas, vēl kaut. Varbūt alimentus, kas ir vairāk par 100 eur. Tā bija tieši mana pieredze, ka manam sīcim bija vajadzīga pieskatītāja, pakaļstaigātāja...nu ļoti ilgi, bet alimenti ir tādi kādi ir, bērnu nauda 11 eir. Tas bija murgs un nenormāla situācija daudzu gadu garumā. Bērna tēvs-alkoholiķis, kuram pudelei nepietika, oficiāli nestrādāja. Radi uzskatīja-ka katrs pats tiek galā ar savām problēmām, dzīvo un naudu pelni kā vari, jo visas taču bērnus vuenas audzina. Skolā arī bija tas pats, ka pakaļ jānāk te 12:00, te 13:00, te 14:00. Pulciņi skolā neatradās, pat ne tuvumā. Tātad vai nu kādam jāved bērns uz mājām vai jāved uz pulciņu un atpakaļ, bet es darbā sēžu. Atprasījos no darba, biju vienā skriešanā, pēc tam atstrādāju to laiku. Dārziņā vispār negāja-2 nedēļas slims, 1 vesels. Tad es ņēmu aukli uz pusslodzi no 12:00, pati sēdēju uz bezdarbniekiem, lai kādu gadu izvilktu, cerot, ka kaut kad tak situācija uzlabosies. Galīgi nepiekrītu, ka Lv ir viegli bērnus audzināt vientuļajai mātei. Arī lv bērniem kādam pieaugušajiem pie bērniem jāsēž pie astes. Manas māsas tēvs jau 8 gadus ir pilnas slodzes aukle viņas bērniem (mums tēvi dažādi), kamēr māsa strādā. Un nēsājas cauru dienu ar bērniem, neskatoties uz to, ka visiem ir skolas un dārziņi. Tikai Anglijā reāli saprot, ka tas vecāks pilnu slodzi nevar pastrādāt, bet Latvijā to ignorē.2 vecākiem ir variācijas-kopā liek naudu auklei, strādā uz dežūrām, atprasās no darba uz maiņām, vecvecāku ir vairāk, kāds var nestrādāt. Bet vientuļajai mātei būt vienai mūsdienu latvijā, ir tas pats, kas uz Sibīriju pārvākties.

Bet piekrītu, ka braukt uz nezināmu vietu ar 2 bērniem ir milzīgs risks. Taču ir apbrīnojama sievietes uzņēmība. Es tā nedarītu. Lauvu tēlot negribētu. Atceros vienu stāstu no žurbāla, kur sieviete ar 3 bērniem bija metusies uz Uk vai Īriju, plosījusies kā lauva, pēc tam no ilgstoša stresa nolikusies ar vēzi. Pēc tam dziedāja citu dziesmu-no serijas, nav ko plēsties vienai. Kad ir mazs bērns pie rokas, tad jādomā kā izdzīvot, nevis ir īstais brīdis cīnīties. Mana pieredze man arī mācīja, ka labāk ielīst alā un pārlaist vētru. Un tad jau skatīties. Un vai vispār ir kaut kas tāds, ko tā mega vajadzētu izcīnīt. Bet saprotu autori, arī tā kadreiz esmu domājusi. Bet vīzija par laimi ārzemēs man jau diezgan sen pazuda. Cita lieta tur kādu lovi atrast vai ģimeni būt kopā. Bet plēsties vienai varbūt tomēr mierīgāk ir pazīstamā vidē. Mans secinājums ir tāds, ka sievietei ar bērniem pasaule nav jāiekaro, bet jāatrod komanda, lai kaut kā grozītos. Un varbūt tieši mazāk jāgrozās darba dzīvēs, jo bērni jau arī liek daudz grozīties.Bet nu dari, kā pašai liekas pareizi.

Papildināts 10.01.2019 21:21:

Mana atrastā formula-dzīve mierīgāka, kaut arī naudas mazāk. Lielāku postu un nelaimīguma sajūtu rada tieši stress, ka griezies kā vāvere ritenī, bērniem laiku veltīt nav iespējams un tas viss kopā vēl ar nabadzību. Tas ir kā Āfrikas vergam -strādāt 16h nonstopā (es 10 gadus nevienu filmu nenoskatījos, jo nebija tam laika-nebija mierīgu 2 laisku stundu), pat vēdera tiesai nepietiek un vēl paralēli streso par bērna raizēm. Lielāku nelaimes sajūtu radīja skrējiens nekā nabadzība. Kad palika mierīgāk un šķietami naudas mazāk, laimes sajūta gandrīz līdzsvarojās un, izrādās, varēja arī taupīgāk saimniekot. Tāpēc es neizvēlētos ar ieskrējienu izsist sienu. Taču viedokļi var būt dažādi un sajūtas arī var but dažādas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18384935