Bērni trokšņo - vajadzīgs skats no malas

Kukuruku

Slēdza Kukuruku: "Paldies par diskusiju. Palidzejat tikt skaidriba pasai ar savam domam un jutam.".

Dzīvojam daudzdzīvokļu mājā. Man ir 2 pirmsskolas vecuma bērni. Kaimiņiene jau iepriekš ir sūdzējusies, ka viņas padsmitgadīgā meita vakaros (21:30) nevar aizmigt, jo mani bērni ļoti skaļi uzvedas. Apsolīju, ka labosimies. Pēc sarunas mēģinājām ievērot kluso stundu sākot ar 21:30. Ta saruna bija aptuveni pirms gada. Mazākajam bija gads un viņs staigāja ļoti smagiem soļiem, kā jau bērns, kas tikko iemācījies staigāt. Ticu, ka tas vaa traucēt. Bet, ko man darīt - aizliegt bērnam staigāt pēc 21:30? Mani bērni iet gulēt vēlu. Gultās ir 22-22:30. Visu šo laiku sūdzību par skaļumu nebija. Man škita, ka mēs esam kļuvuši daudz klusāki un viss ir kārtībā. Mēs neļaujam pēc 21:30 bērniem iet iekšā stabā, kas ir virs tās meitenes guļamistabas.

Šodien atkal kaiminene sūdzējās. Teica, ka tas ir neizturami, mēs šeit nedzīvojam vieni utt. Bērni regulāri kaut ko stumda, daudza pa caurulēm (tā gan viņi nekad nedara. Dažreiz spēlējoties slēpjas aiz aizkariem, tad laikam arī uzsit nejauši pa to cauruli) utt. Es pateicu, ka, kopš mūsu iepriekšējās sarunas, mēs maksimāli cenšamies pēc 21:30 netrokšņot. Tā arī teicu, ka daru visu iespējamo un nezinu, ko vēl varam darīt. Teicu, ka padomāšu, kas ir tas, ko bērni stumda (jo uzreiz man nenak prātā. Dažreiz pārvieto mantu kasti, bet tas jau notiek tikai dažreiz, ne jau katru dienu) un pielīmēšu apakšā filcu, lai ir klusāk.

Saprotu, ka mani bērni gulēt iet vēlu. Bet tāds mums režīms. MK noteikumos nakst ir 23-7. Tajā laikā pilnīgi noteikti ir pilnīgs klusums. Pilnīgi novērts bērnu darbošanos pēc 21:30 nav iespējams. Nu, nevar 2 gadus vecs bērns stundas laikā neko nenomest, ne reizi neispiegties vai kā citādi neradīt skaļumu.

Ko darīt? Saprotu kaimiņieni - viņas meitai agri jāceļas uz skolu, vakaros laicīgi jāiet gulēt. Bet ko es vēl varu darīt? Viņi agri iet gulēt un agri ceļas. Mēs vēlu ejam gulēt. Kaimiņiene (cik nu esmu ar viņu saskārusies) šķiet normāls cilvēks. Ja pareizi saprotu, tad viņa ir mājsaimniece. Visu dienu ir mājās, tāpēc arī nokaitina bērnu skraidīšana. Nav man ne mazākās vēlēšanās strīdēties ar kaimiņiem. Negribu arī nevienam radīt neērtības, traucēt. Bet vai tad man butu jāmaina musu ģimenes dienas režīms, lai kādam būtu ērtāk? To es negribu un nevaru darīt, jo režīms pakārtot bērnu pulciņiem un nodarbībām.

P.S. Kaiminienes vīrs smēķē pa logu. Vasarā regulāri mūsu dzīvoklī smird pēc cigaretēm, ja turam savus logus vaļā. Vīrs saka, lai pasaku viņai to, kad viņa nākamreiz teiks par bērniem. Bet, kā jau minēju iepriekš - nav ne mazākās vēlēšanās ar kādu konfilktēt.

Istabas nevarat samainīt?

Es brīnījos, kāpēc neviens neko nedara, līdz sapratu, ka esmu viens no viņiem...

paklāju lieciet uz grīdas. Skaņu izolācija. Par smēķēšanu gan aizrādiet.

Par smēķēšanu - fuj. Man apakšējais kaimiņš, kad laukaa auksts, smēķē pie virtuves nosūcēja, bet man slikti no tās manā virtuvē pa ventilāc.lūku ieplūstošās smakas. Tā kā saprotu.

Es brīnījos, kāpēc neviens neko nedara, līdz sapratu, ka esmu viens no viņiem...

Neveselīgs režīms bērniem. Tik vēlu doties gulēt.

Mazajiem ir tādi dip dap solīši. Citādāki nekā kad pieaug.

Neticas, ka pirmsskolas vecumā bērniem pulciņi tādos laikos ielikti, ka pirms 22:30 netiek gultās.

Ja kaimiņienei klusums, tad traki var skanēt un šķist, ka nez ko dara, īstenībā tikai staigā, aizver durvis kādam skapītim utt, ja vēl ripo kaut kas pa zemi, kas pašiem OK, lejā var šķist šausmas. Man tā ir ar augšas kaimiņiem, mums gan netraucē, jo paši pūces. Vispār jau gandrīz neiespējami mazus bērnus nolikt mierā, jo pat iešana ir troksnis kaimiņiem, kuri sēž klusumā. Vispār jau par traku gribēt 21.30 absolūtu klusumu, manuprāt. Ja nav megatroksnis, lai piecieš kamēr bērni paaugas.

sniegpaarslinsh

.. pag. saruna bija pirms gada, tagad atkal vismaz gadu būs miers

Paklāju gan vajag, lai ne tik kaimiņiem, pašiem ar klusāk !

Ах вот оно что, Михалыч!!!

Ļaunu nepieminu - atriebšos, aizmirsīšu.

black sand

Aiziet pie kaimiņiem,paklausīties un varbut kļūs skaidrāks ko tieši mainit. Gadas ka istabas ar laminātu troksnis tiesam nenormāls.

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18385029