Mobings

Nobijusies

Slēdza Nobijusies.

Sveicieni visapkārt.
Smaga tēma, bet tomēr gribu mēģināt atrisināt racionāli - viena no kolēģēm sākusi piekopt mobingu pret mani. Šī ir jau otrā reize, kad darbā sastopos ar mobingu, un, ja pirmajā reizē izvēlējos lietot medikamentus un norīt situāciju, tad tagad vēlos to atrisināt veselīgākā veidā - izsaucot uz pārrunām vadību un mobingotāju. Ir daudzi sulīgi piemēri, kā pierādīt personas attieksmi pret mani, tai skaitā, varētu arī būt liecinieki, jo vairāki cilvēki ir dzirdējuši dažādas piezīmes, bet te mazliet baidos no tā, ka liecinieki atteiksies liecināt, jo tomēr - mobings ir ļoti delikāta tēma, parasti pārējais kolektīvs klusē un neriskē iziet uz konfliktu. Tāpēc pieņemu, ka cīņa būs aci pret aci, un šeit nu nevaru noliegt, ka esmu tipisks upuris, tāda, kurai var aizvērt muti ar pāris labi tēmētiem sitieniem, parasti atbildes tekstus izdomāju pēc tam, nevis pašā situācijā. Un tā nu esmu mazliet noraizējusies - bet norīt arī negribu.
Vai ir kādi padomi, kā risināt šo rēbusu? Ir arī daži atsevišķi rakstiski piemēri, bet tādi smalki, ka ne kurš katrs izpratīs. Teiksim, smagākas personas nesapratīs, teiks, ka esmu pārāk jūtīga - kam es nepiekrītu. Man savā situācijā liekas, ka pareizais veids būtu pārrunas kopā ar vadību, kur es atspoguļoju piemērus un konstruktīvi uzskaitu, pret ko man ir iebildumi. Un lai tālāk vadība lemj, vai izteikt aizrādījumu vai ko darīt - ļaunākajā gadījumā esmu gatava arī meklēt citu darbu. Bet kārtējo reizi būt par upuri negribu un nevaru. Biju domājusi ierakstīt kādas sarunas, bet tas diemžēl tik raiti nenotiek - tur ir jābūt telefonam ieslēgtam, kad persona runā, bet viņa ar mani nerunā tik bieži, lai es varētu tā precīzi noskaņoties. Precīzāk, runā vairākas reizes dienā, bet nekad nevaru paredzēt, kad tieši kaut ko pateiks. Un nu jau situācija ir nonākusi tik tālu, ka viena viņas piezīme, kas var būt jebkad 9 h laikā, mani izsit no darbaspējām uz visu dienu. Pirkt diktofonu viņas dēļ arī neesmu gatava, atliek balstīties uz to, ka, ja vadība izdomās noklaušināt pārējos, viņi teiks taisnību, nevis slēpsies smiltīs. Uz pārrunām grasos aicināt 2 vadības pārstāvjus - viens ir studējis psiholoģiju un, esmu droša, sapratīs manas pārdomas, jo pats ir no emocionālajiem cilvēkiem, savukārt otrs, kas ir tiešais priekšnieks, ir tāds mazliet cietais tips, uztver mani kā intravertu un pārjūtīgu cilvēku - lai gan ir cerības, ka mani piemēri viņu pārliecinās, jo viņam jebkādas rupjības darbā arī nav pieņemamas, un mobingotāja ir rupja persona.
Ceru uz kādiem komentāriem, lai gan tēma ir diezgan delikāta, un saprotu, ka mobingu vispār ir grūti pierādīt.

Zirne

Pa tiešo atbildēt nevar?

esi gatava meklēt citu darbu. Atkarīgs no tā vai mobingotājas pusē ir vadība vai nē. Te risinājums ir vienu atlaist , tā vari būt arī tu.

labrencija

Kādi ir spēku samēri ? Kurš jaunāks, kurš vecāks ? Vai mobingotājs ir vienā līmenī ar Tevi, vai augstākā činā ? Kurš ilgāk strādā šajā darbavietā ? Kam vairāk draudzīgu kolēģu ? Kas ir mobingotāja vājie punkti ? Nav ko padoties, ja tas ir tikai viens cilvēks. Ja viss kolektīvs,tad gan grūtāk. Tas mobingotājs negaida no Tevis pretsparu, vai ne ?

Zirne
Var, un esmu atbildējusi, bet man nepatīk šādas zemjostas sarunas. Nu, nav ok tādas risināt darbavietā. Un es neesmu indīga pēc dabas - vienu reizi atcirtu, nākamās 5 reizes noriju, kas nenāk par labu man un vispār nerisina situāciju.

RimiDomino
To es nezinu diemžēl. Es ne pārāk patīku tiešajam priekšniekam, bet viņam ir bijusi saķeršanās arī ar mobingotāju, tāpēc te nevaru secināt, pret kuru lielākas simpātijas. Mana kārts - strādāju ilgāk un esmu ar lielāku pieredzi. Mani zaudēt būtu maķenīt sāpīgāk.

labrencija
Abas esam viena vecuma, bet man 2x vairāk pieredzes kā viņai. Abas esam arī vienā līmenī. Draudzīgie kolēģi - abām vienādā apjomā, ja nu vienīgi tas, ka es neesmu tiekusies veidot baigās draudzības darbā, bet viņai ir 3 kolēģi, kas ir arī viņas draugi ikdienā. Bet tajā pašā laikā ir arī cilvēki, kuriem mobingotāja nepatīk, ar kuriem ir bijuši jau atklāti konflikti. Bet man arī ir bijis viens atklāts konflikts, par ko tiešais priekšnieks zina - un tas var nospēlēt man par ļaunu, no sērijas, divas histēriskas sievietes plēšas, dala ietekmes sfēras. Mobingotāja ir informēta, ka šādi situāciju neatstāšu, bet nezina manus argumentus, nezina, kad un kādas būs pārrunas. Taču te atkal mans mīnuss - neprotu tā smuki un loģiski atcirst. Ja sitīs, tad, kā jau upuris, apraudāšos un būšu emocionāla, nevis racionāli noargumentēšu, ka te ir tipiskā attieksme. Un te jautājums, vai abas vadības personas spēs saredzēt. Turklāt mobingotāja ir viltīga, mācēs ieņemt nevainīgā jēra pozīciju, kas plikšķina acis. Pluss - jau vienreiz ir izsaukta uz pārrunām ar vadību, identiskā situācijā, kad centās izēst vienu citu personu. Respektīvi, viņai jau ir sava reputācija.

Vēl viens variants ir saņemt dūšu kulakā un nākošreiz uz mobinga tekstu izdot - " zin ko Anniņ, ej #irst ko pie@isies". Tieši tādā tekstà. Lai viņa skrien pie priekšnieka sūdzēties.

Ja priekšnieks tevi izsauc, sāc raudāt.

Vēl viens variants ir saņemt dūšu kulakā un nākošreiz uz mobinga tekstu izdot - " zin ko Anniņ, ej #irst ko pie@isies". Tieši tādā tekstà. Lai viņa skrien pie priekšnieka sūdzēties. Ja priekšnieks tevi izsauc, sāc raudāt.
Nestrādā. Izmēģināju pat vairākas reizes, abas reizes dzirdēju, kā aiz sienas mani apliek no galvas līdz kājām ar saviem draugiem-kolēģiem. Neskrēja pie priekšniecības, necik nemazināja viņas indīgumu, bet toties es pēc tam gan raudāju spilvenā no tām aizmugures sarunām, kuras netieši sanāk dzirdēt. Es te pati sev nodaru vairāk ļauna, jo, pirmkārt, es neesmu rupja un kāpju pāri savām robežām, respektīvi, laužu sevi, otrkārt, nepanesu tādas cīņas, treškārt, tās nesasniedz mērķi.

Papildināts 16.01.2019 17:37:

Pašreiz mans bonuss lielā mērā ir tas, ka visus konfliktus risinu inteliģenti - kamēr viņa ar rupjībām. Ja sākšu runāt viņas valodā, tad mēs tiešām būsim vienā līmenī, tikai viņa mani sakaus ar pieredzi

seda

Nobijusies
Tas nav mobings. Pret tevi nav nostājies kolektīvs. Tev ir konflikts ar vienu kolēģi.

Cucamonga

Nu laikam man nav taisnība, bet ir cilvēki....nu kā maigāk pateikt-it visur no mazāk audzinātiem kolēģiem tiek mobingoti dažādās darba vietās. Un Nobijusies, kā pati raksta ne pirmo reizi ar to sastopas. Mēs visi esam īpatnēji, bet citi vairāk īpatni. Un atšķirīgais cilvēkam, kas nekur tālu no mežoņi nav ticis, liek iznesties tā kā iznesas. Mobingot citādo.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

pret nostājušies ir vairāki kolēģi. Man ir viedoklis, ka uzņēmums kurā notiek šādas lietas, nav tā vērts lai ilgtermiņā tur strādātu. Kaut kā vienmēr tur pievelk šādus mobingotājus, priekšnieki negrib ņemties.

Ja esi profesionālis, meklē citu darbu. Tad kad iesniegsi atlūgumu tad pasaki kāpēc. Ja gribēs tevi paturēt, lai atlaiž viņu. Ja nē, tad redzēsi cik reāli esi vērta.

Var izveikt sarunu pirms atlūguma, bet ar nopietnu gatavību iet prom

Jūs nevarat rakstīt šajā tēmā, jo tā ir slēgta.
18385273