Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Sākt mācīties braukt - automātisko vai manuālo

Li

Kad pati mācījos braukt, nebija izvēle, bet tagad domāju, kā labāk dēlam iemācīt braukt - uzreiz tikai ar manuālo (viņš grib "pilnās" tiesības pēc pāris gadiem likt), vai varbūt iesākumā palīdz, ja iemācās braukt (stūrēt, etc) ar automātu un tikai tad piemācās lietot manuālo?

Priecins13

Ja grib pilnās tiesības, tad lai liek tās. Ko čakarēties.

Papildināts 02.02.2019 22:57:

Ja jums ģimenes mašīna ar automātu, tad var mācīt ar to. Gabarīti, sajust mašīnu. Pēc tam ar instruktoru iemācīsies manuālo.

Ljoljix

tikai ar manuālo. ar automātu māk braukt jebkursh mulkis ( sorry). Es pat neatlautu likt tiesibas ar automātu. kad mācēs braukt ar manulālo tad braukt ar tomātu būs vieglāk kā 2 pirkstu apč..āt.

Var sākt mācīties ar jebkuru mašīnu, ja tik puika grib. Manējie sāka diezgan agri. Pirms tam gan bija jau rollera tiesības dabūtas.

Uzliekot M zīmi var mācit vecāki, ja ir jau vismaz baltās tiesības.

Līdz eksāmena likšanai vēl tālu, puikam 16, tik cik baltās tiesības jau ir. Abu veidu auto pieejami, tāpēc domāju, vai sākot ar automātu, nesačakarē smadzeni un vēlāk nav grūtāk pāriet uz manuālo.

//Man pašai ļoti palīdzēja, ka tētis iemācīja braukt un visur, kur braucām kopā, ļāva būt pie stūres. Tad nu gribētos, lai puika iemācās pamatus pa nomaļākām vietām.

MioMioMio

Es domāju, ka daudz labāk ir likt uzreiz ar manuālo. Izņēmums - ja nu redz, ka ar manuālo galīgi, galīgi neies krastā, tad ar automātu.

Domāju, ka būs grūti saņemties pēc dažiem gadiem iet to visu vēlreiz un pagaidu variants paliks kā pagaidu variants. Ja noliek uz manuālo, bet braucis pēc tam tikai ar automātu, tad droši vien pietiktu ar pašmācību, lai atsvaidzinātu prasmes ar manuālo. Bet, lai noliktu pēc dažiem gadiem vēlreiz tiesības, būs uz eksāmenu arī sīki un smalki jāatceras visi tie noteikumi, ko ikdienas braucēji vairs tik precīzi neievēro.

Bet tas tikai viedoklis, neesmu ar automātu braukusi, tā ka, iespējams, nav objektīvi.

Papildināts 03.02.2019 09:42:

Bet, ja runa par vienkārši pabraukāšanos, ne pašu automāta tiesību likšanu, tad kāpēc gan ne?

Te gandrīz tikko jaunietis 16 gados izgāja teorijas kursus, izņēma braukšanu , uz 18 nokārtoja eksāmenus un saka braukt. Tikai ar automatu

Papildināts 03.02.2019 10:28:

Busim reali- nafig to manuālo. Mums jau tadiem visas mašīnas gimene tikai automāti , jebkuram ražotajam nav vaga , kur tā nebūtu, kam vairs ir vajadzīgs manuāli?

Papildināts 03.02.2019 10:31:

Pati neesmu ar manuāli braukusi gadus 10, izņemot 2 dienas, kad apdrošināšanas aizvietotāja zinu kantorī nebija jo īdot, piekritu paņemt. Bet nu tiešām- prieks kam??

Papildināts 03.02.2019 10:32:

Kas tas par argumentu- sajauks ar automātu galvu, būs grūti pāriet uz manuāli. Kam un kad tas varētu hutvajadzigs?

Man vispār nav bijusi vajadzība braukt ar manuālo, jo gandrīz visas mašīnas mūsdienas ir automāti. Mūsu jaunajai mašīnai pat vairs nav iedarbināšana ar atslēgu, bet vnk nospiež “start” pogu.

Puišiem varbūt tad ir citādi, jo ja viņi grib vēlāk radīt trikus ar slīdēšanu griežoties utt., tad manuālā būs vairak piemērota. Tur var vairāk izpausties.

MioMioMio

Es varbūt tad dzīvoju kaut kādā burbulī, bet draugiem/paziņām/kolēģiem izteikti pārsvarā ir manuālās kārbas - mašīnas gan samērā vecas, gan arī dažus gadus vecas. Tā ka neteiktu, ka neviens tādas vairs nelieto.

Papildināts 03.02.2019 11:10:

Nu un pat, ja reti vajag, manuprāt, labāk pie vienas tiesību kārtošanas uzreiz jau nolikt arī manuālo - nav jau tik ļoti grūtāk. Nekas netraucē pēc tam nākamajā dienā pārsēsties uz automātu. Bet, ja vajadzēs, kā saki, 2x pabraukt tuvāko 10 gadu laikā - tāda iespēja vismaz būs.

Ljoljix
Automātam taču ir visi tie paši ceļu satiksmes noteikumi. Vienīgā atšķirība, ka mašīna pati pārslēdz ātrumus. Automātiskā kārba tika izgudrota jau sen, vnk to bija dārgāk ražot un tāpēc pēckara gados taisīja mehāniskās. Ir valstis kam gāja labāk un tās ātrāk pārgāja uz automātiem, bija valstis kam nebija tik laba ekonomiskā situācija un automāti ienāca vēlāk. Tas viss vairāk ir komforta lieta.

Papildināts 03.02.2019 11:14:

MioMioMio
Iespējams Tavi paziņas ir konservatīvi, mans tētis arī kategoriski grib braukt ar mehānisko un pat piemaksāja savai pēdējai mašīnai par mehānisko kārbu, jo standarts bija automāts.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18386169