Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Teicamnieks - biļete veiksmīgai dzīvei ?

Zibsne

Tās tikai tādas manas pārdomas. Necepos, nevienu nenosodu . Tīri ziņkāres pēc vēlos padiskutēt ar jums par tēmu - teicamnieks. Uzreiz piebildīšu, ka mans bērns iet 4.klasē un nebūt nav teicamnieks. Mācās labi, zemākā atzīme 6. Bet nav teicamnieks.

Ir vecāki, kas burtiski dzen savus bērnus mācīties ar varu, lai tik visur būtu izcili. No savas pieredzes saku, ka arī manā klasē bija teicamnieces meitenes. Atceros kā tā viena meitene pārdzīvoja, kad viņai ielika (toreiz 5 baļļu sistēmā) 4. Raudāja histērijā, jo bija bail no vecākiem. Manprāt, tas nav normāli likt bērnam ar varu mācīties. Vai šāda vecāku stingrība palīdz bērnam vai tieši pretēji - kaitē? Es sliecos uz to otro variantu. Vai tas, ka mācās uz teicami, nozīmē vieglāk dabūt labi atalgotu darbu un veiksmīgi strādāt? Manuprāt, ir tā - ir jāmācās, jācenšas tiekties uz kaut ko labāku, bet ne ar varu. Ja tas bērnam tā viegli padodas un saņem tās labās atzīmes, jo PATS iemācijies un to sasniedzis - ok. Bet, ja mācās tāpēc, ka baidās no vecākiem...Hmm..

Esmu lasījusi par uzņēmējiem, miljonāriem.. daudzi ir bijuši baigie loderi skolā . Vienam pat bijusi diagnoze (tipa ar prātiņu kaut kas ne tā), bet beigās miljonārs .

Man liekas, ka tās atzīmes ir viens, bet otrs svarīgs faktors ir, vai cilvēkam ir vai nav gelva uz pleciem...raksturs - zturība..apķērība, izdoma..uzņēmība..drosme utml.

Kādas ir Jūsu domas un no savas pieredzes pastāstiet par Jums zināmu teicamnieku sasniegumiem dzīvē pēcāk. Pēc skolas beigšanas.

P.S. Neesmu žurnāliste, info nevācu. Vnk tīri ziņkāres pēc vēlos saprast, vai domāju pareizi vai tomēr kļūdos?

Jauku vakaru!

Nu ko Jūs...tā nebiju es! ( iepriekš pazibējis leoparda trencis privātā lidaparātā; reiss Rīga- Maskava city).

Es biju teicamniece, arī augstskolā gandrīz tāpat- dzīvē darbā karjeru nemācēju uztaisīt ne tāpēc, ka teicamniece, bet rakstura dēļ- bail uzsākt ko jaunu, riskēt, a ja nu neizdodas un būs sliktāk? Teicamnieču bailes- nepieļaut kļūdas darbā, bojā nervus. Domāju, raksturs spēlē lielu lomu.

Man zināma meitene skolu beidza ar medaļu, 2 augstākās ir, bet viņa strādā supermārketā par pārdevēju visu dzīvi, pat ne kādu vadītāju. Un gan jau ir teicamnieki, kas daudz sasnieguši. Ir viedoklis, ka teicamnieki bailīgi, baidās riskēt, tā saucamie "zubrītāji", savas smadzenes nekustina, bet iezubrī. Un ir neteicamnieki, pofigisti mācībās, kas sanieguši daudz.

Četri vēji

Šai jomā daudz stereotipu. Protams, var vilkt kādas likumsakarības kopā, bet būs gan tā, gan pretēji.

Man patīk šis video.

Četri vēji iet pa lauku / Četri vēji manī mīt / Vēja slota mūžu slauka / Nevar vējus saslaucīt

pastāstiet par Jums zināmu teicamnieku sasniegumiem dzīvē pēcāk.
Māsa bija teicamniece. Uzņēmēja nav, taču strādā labos darbos. Vairākkārt mainījusi darbības jomas, jo vieglā galva ir ļāvusi ātri apgūt dažādas jaunas lietas. Cik citus zinu teicamniekus - visi normālos darbos, supermārketos nestrādā. Tur tomēr cilvēkam kādas problēmas, ja teicamnieks neko vairāk nevēlas darīt...

Par tiem loderiem...cik no savas skolas laika zinu, par nekādiem dižiem uzņēmējiem nav kļuvuši. Cits nodzēries, cits jau kapā, citam vēlāk apgaismība uznākusi, un tomēr kādu nopietnu profesiju apguvis. Bet nekas tāds...ko par paraugu ņemt.

Kopumā piekriitu, ka teicamnieki strādā divnieku karaļu izveidotajos uzņēmumos. Tā pārsvarā ir.

Nu ko Jūs...tā nebiju es! ( iepriekš pazibējis leoparda trencis privātā lidaparātā; reiss Rīga- Maskava city).

Kapriza - kā es to Tevis ielikto rakstu lai izlasu? Gribas izlasīt, bet nevar palielināt.

ir nepareizs stereotips, ka teicamniekiem viegla galva, ne vienmēr- ir teicamnieki, kuriem ir bijis jāsēž pie mācībām pāri pusnaktij, lai būtu teicamnieks. Un ir 3-nieku karaļi, kuriem viegla galva, bet slinkums- tagad, kad dzīve piespiež, vieglā galva palīdz biznesu bīdīt.

Katram savs

nelli
Man zināma meitene skolu beidza ar medaļu, 2 augstākās ir, bet viņa strādā supermārketā par pārdevēju visu dzīvi
Tas nu gan ir dīvaini. Kāpēc tad gāja studēt.

Par tēmu

Manuprāt, ir tā - ir jāmācās, jācenšas tiekties uz kaut ko labāku, bet ne ar varu. Ja tas bērnam tā viegli padodas un saņem tās labās atzīmes, jo PATS iemācijies un to sasniedzis - ok. Bet, ja mācās tāpēc, ka baidās no vecākiem...Hmm..

Protams. Manuprāt, tas ir pašsaprotami. Atzīmēm vispār ir niecīga loma dzīvē. Traki, ja vēl joprojām eksistē vecāki, kuri spiež mācīties dēļ atzīmēm.

Katram savs
studēt gāja, jo laikam vecāki spieda, paklausīga meitene bija

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18386557