Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Salīdzinām hipotekāro kredītu likmes?

Conejito

Conejito
Atkārtosies.


Halezija
Un tad tos pašus dzīvokļus varēs dabūt par 1/3 lētāk. Mums mazāk satraukums par darbiem un algām, vairāk besis, ka sanāk pārmaksāt kārtējā nekustamā īpašuma bumā.

Hiacintte

Conejito
Ja jūs neesat melnstrādnieki ar algu 2k mēnesī, tad jums krīze diez vai draud

Papildināts 13.02.2019 10:03:

Šobrīd nav cenu bums un nekāda 1/3 lētāk nebūs, cenas kāps tikai uz augšu, viss paliks dārgāks, nu izņemot veco blokmāju apartamentus.

Conejito,

Cik liels Jums sanāktu ikmēneša maksājums pret kopējiem ģimenes ienākumiem, %?


Jaunajiem projektiem cenas tikai augs. Un šobrīd tās nebūt nav kosmiskas, liekas, pat tīri adekvātas, ja salīdzina ar veco blokmāju dzīvokłu ceńniku, kur par trīsistabnieku Płaučikā prasa 60tk

Savējo tagad pirkām būvniecības/rezervācijas stadijā. Kad māja bija gatava, cena uzkāpa par 10tk. Ar ieliktu virtuvi, tehniku, iebūvējamiem skapjiem(t.i.pie pārdošanas), būs jau vēl vismaz +10tk pie cenas. Taka jāizmanto iespēja, kamēr ir būvniecības bums. Vēlāk izmedīt vēlamajā projektā, vēlamo dzīvokli un par pieticīgu cenu būs stipri grūtāk.

Hiacintte

Tik traki nav ar mums. Vīram darbs ir tajā pašā uzņēmumā, kurā pirms pirmās krīzes. Pa šo laiku uzņēmums ir 2x pārpirkts, pārdevies skandināviem, vīram mainījušies amati, bet nekas neliecina par to, ka jauna krīze varētu būt liktenīga. Man pašai arī samērā liels mieriņš par savu darbu.

Bet lēmums tik un tā ir nopietns un nedaudz nervus kutinošs.

Papildināts 13.02.2019 10:23:

tupele
Cik liels Jums sanāktu ikmēneša maksājums pret kopējiem ģimenes ienākumiem, %?

Ne vairāk kā 1/6 daļa no kopējiem mēneša ienākumiem. Plus vēl otra īpašuma izīrēšanas maksa daļēji segtu šo maksājumu.

Papildināts 13.02.2019 10:24:

eseni
Jā, šobrīd tā ir, ka LABOS 5-10 gadus vecos projektos dzīvokļu praktiski nav. Neviens netirgo, bet dzīvo paši vai izīrē.

Ja ir par saviem ienākumiem mieriņš un nepērc jau šodien pārcenotu īpašumu, tad problēmu neredzu. Nākotni paredzēt nevari, pagātni izmanīt arī nē. Ko dod, ka es savos 25gados būtu varējusi dzīvokli par nosacītām kapeikām nopirkt? Nebija man toreiz tādas naudas, kaut izstiepies. Tagad nopirkts kaut kas ļoti (manuprāt) dārgs, bet ar lielu pārliecību, ka tas ir tas, kur vēlamies dzīvot ilgtermiņā un ka finansēm jābūt ok (ilgtermiņā jau nevar paredzēt, bet kopējā situācija tāda, ka vajadzētu izķepuroties, kaut vai pārdodot citu īpašumu, izvelkot beigās pa nullēm).

Conejito
Un fascinē fakts, ka problemātiskos projektos cilvēki tik un tā gatavi mesties dzīvot, ja vien cenu nolaiž zemāk. Redzies jauno projektu gribās, bet maksāt nē... Pierīgā viena frīkaina māja tāda, gadi 10 vińai, bet no skata vien jau brēktin brēc pēc renovācijas. Vińai pat ugunsdzēsēj trauksme mēnešiem skanēja bez iemesla, kamēr nońēma pavisam Ilgu laiku bija pustukša, regulāri 2-3 dzīvokłi vińā tika sludināti, bet nu jau salīdušas peles slazdā, jo dzīvokłus dod pa veco blokmāj cenu.

Oxiss
Mums līdzīgi. Ir no vienas puses stress, jo summa liela, termiņš ilgs un par nākotni neviens nevar būt drošs. Bet, padomājot loģiski, - ir citi īpašumi, ko pārdot, ja nu kas, ir darbs, ir apdrošināšana. Teorētiski nevajadzētu nekam ekstrēmi sliktam būt.

Papildināts 13.02.2019 11:35:

eseni
Ak, jēz, ko tik mēs neesam redzējuši, meklējot dzīvokli. Nolupušas fasādes, plaisājošus pamatus, ventilācijas neesamību, šausmīgus projektus, kas jau sāk sadalīties, bet cena augstāka kā pārējos. Un kaut kā cilvēki pērk. Tukši dzīvokļi vispār nekur nestāv. Labos izķer vēl būvniecības stadijā gadu uz priekšu.

Mēs jau spriežam, ka par 100% nevar būt drošs, arī ņemot it kā normālā projektā. Neesam jau būvnieki, lai katru detaļu mācētu izpētīt. Bet nu... uzticamies attīstītājam, lasām specifikācijas, runājam ar celtniekiem. Izvēlējāmies gala beigās to, kas nav ideālā rajonā, bet ar labu plānojumu un normālā mājā.


Conejito
Mēs dzīvokli nopirkām un gadu gaidījām. Kad māju uzcēla, brīvi dzīvokłi vairs nav. Mēs gan primāri ńēmām vietu! un tad bija cena/plānojums/attīstītājs/projekts. Bet palielam mums pilnībā viss apmierinja.

Ja par tēmu. Kresīts swedā. Uz citu nemaz negājām prasīt, jo nav vēlme mainīt banku, kontus utt. Sākumā solīja bik lielāku %, bet beigās iedeva 2.19, laikam. No īpašām prasībām zemākai likmei bija tikai apdrošināšana, ko varot pēctam arī atslēgt. Slimošanas apdrošināšanu atslēgsim, bet kredīts paliks apdrošināts un to būtu ńēmuši arī ja likmi neietekmētu. Līgumi saprotami, nebija nekas ne dīvains, ne nelogisks. Un nav vairs arī pirmais hipo swedā.

Savulaik dnb vai norde bijām uz konsultāciju, tad nu tur līgums bij oi ku dīvains...

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18386609