Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Salīdzinām hipotekāro kredītu likmes?

Conejito

Mums jau otrais hipotekārais kredīts Luminor. Neko sliktu nevaru teikt.


Radeen

Sweet heart
Ja ir iespēja, tad painformē vēlamo banku (ja tā ir kāda no minētajām seb, swed, citadele), ka Luminors iedevis zemāku procentu likmi. Ļoti iespējams, ka kāda cita banka uzreiz samazinās arī savu likmi! Zinu nesenu gadījumu, kad seb nolaida līdz 2%, lai gan no sākuma piedāvāja 2.4%, jo tika painformēts, ka Luminors konkrētajam hipokred. piedāvājis 1,9%!

Robciks99

Gala procenti jūlijā kārtotam kredītam jaunajā projektā par ~100k:

Swed - 1.93%;

Citadele - 1.95% + bezmaksas mājokļa apdrošināšana

Luminor - ap 2.1%, teica, ka neko labāku nevarēs piedāvāt, tādēl sarunas neturpinājām.

Būtībā Swedam un Citadelei līdzvērtīgi piedāvājumi (mēneša maksājums ņemot vērā iekļauto apdrošināšanu pat Citadelei mazāks), taču galu galā Citadele zaudēja savu tizlo un dārgo komisijas maksu dēļ - maksājuma rezerves maksa (sanāk kaut kādi 300 eiro par to, ka banka it kā naudu "pietur" līdz māja uzcelta - pff, jā, it kā bankai pēc 3 mēnešiem nebūs naudas un viņi tiešām tagad fiziski atliktu tos 100K, kā tad, kārtējā "darījuma apstrādes maksa" bez jebkāda seguma) un komisijas maksa samazinot kredīta termiņu - 1% no atlikušās vērtības, kas, piemēram pie 80K ir 800 EUR - galīgi ne tā mazākā summa. Komunikācijā arī diezgan dažāda - Citadelei - it kā laipna, bet nereti - slinka, lēna, ik pa laikam jāatgādina par savu eksistenci, jo kaut kas ir solīts un aizmirsts - Swed - ļoti aktīva komunikācija ar izteiktu vēlmi pārdot savu pakalpojumu.

Citadele arī sākumā it kā izsaka konkrētus procentus, bet vēlāk tie izrādās abstrakti skaitļi - no sākuma teica, ka būs 1.9%, pēc tam - nē, nē, tas jau tikai tāds piemērs (lai gan teica diezgan konkrēti), īstenībā 2.1%, kad pateicām, ko piedāvā Swed, tad iedeva 1.95.

Dzirdēju, ka bankas tagad neiesakot pirkt būvniecības stadijā, jo kritiski trūkstot būvmateriālu. Tipa ja ņem ar Altumu, var būt problēmas dēļ kavētiem termiņiem, jo itkā gada laikā Altums prasot, lai māja gatava. Bet neliekas īsti ticami... jo tie paši Liepziedi tak tikko nodeva māju, kaut iepriekšpārdošanu sāka pirms gadiem trim... Šis gan tāds ekstra lēns projekts, lielākoties tomēr tiek gada-pusotra laikā viss pabeigts.
Tiešām šobrīd lielajiem projektiem arī būvmateriālu trūkums?


Robciks99

Jā, šobrīd tiešām ir buvmateriālu trūkums, tāpēc nodošanā eksplutācijā var tiešām aizkavēties par pāris mēnešiem. Cik dzirdēts, projekti, kas šobrīd bija projektēšanas stadijā ir apturēti būvmateriālu trūkuma un astronomisko cenu dēļ. Būvmateriālu cenas noteikti atgriezīsies kaut kāda ok līmenī gada laikā, bet domāju savu cenu uz jaunajiem projektiem, kas šobrīd vēl nav pārdošanas fāzē, atstās. Ja būvniecību šobrīd var atlikt, to noteikti vajag darīt.

No otras puses - ja šobrīd ir iespējams iegādāties eksplutācijā nodotu / gandrīz nodotu māju, to arī vajadzētu darīt, cenas visticamāk šogad / nākamgad augs straujāk kā iepriekšējos gadus.

Mūsu projektam jau fasādi taisa, tā ka cerība ir tikt cauri bez kavēšanās Bet nu jā, cenas kopš pirkām kāpa jau vismas trīsreiz... un gan jau kāps vēl.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18386609