Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Salīdzinām hipotekāro kredītu likmes?

Conejito

eseni
Ja tu ieguldi akcijās uz 20 gadiem vai vairāk, tā nav nekāda "spēlēšana biržā". Pasaules akciju tirgus visu laiku iet uz augšu (jau kopš 19. gs. vai kad nu tas viss sākās). Tas notiek tāpēc, ka pasaule attīstās, parādās jauni izgudrojumi, uzlabojumi utt. Uzņēmumi pelna. Ieskaitot visas krīzes, visus karus utt., akciju tirgus ilgtermiņā vienmēr iet uz augšu. Tāpēc es saku, ka risks ir ļoti minimāls, un tā ir taisnība.

Manuprāt, tieši spēlēt biržā cilvēki ir gatavi mazāk kā ieguldīt īpašumos.

Tas tiesa un tieši to es cenšos mainīt. Cilvēki nesaprot, ar ko indeksu plāni atšķiras/ir labāki par parastajiem plāniem. Tu arī nesaproti un es cenšos skaidrot. Tava piecu gadu portfeļa peļņu apēda banku komisijas un tas, ka tas nebija indeksu plāns.

Lielos peļņas procentus dod tikai tur, kur ir arī lieli riski.

Šis ir pilnīgi aplams apgalvojums. Nu tiešām, goda vārds, tā nav taisnība. Akcijas ilgtermiņā vienmēr iet uz augšu, tāpēc tas nav risks. Ja tu runā par īstermiņu (1-3 gadi), tad jā, bet ja par ilgtermiņu (10 un vairāk gadi), tad nē. Starp citu, tu zini, ka 2. pensiju līmenis arī tavu naudu iegulda akcijās, vai ne? Un cilvēkiem, kas jaunāki par 50 gadiem, gan bankas, gan valsts iestādes iesaka izvēlēties 100% akciju plānus, jo tiem būs visaugstākais ienesīgums. Ja tu tam netici un izvēlies 50% akciju plānu vai pat 0% akciju plānu, tu ļoti sāpīgi iešauj sev kājā, jo, kad pienāks pensijas vecums, tev būs daudz mazāks uzkrājums.

Es aicinu tevi un arī citus, kas šo lasa, pameklēt informāciju internetā. Piemēram, "what are index funds", "how risky are index funds", "should I invest in index funds", "why passive funds are better than active funds" utt. Iespējams, ka tad jums radīsies lielāka skaidrība par šo visu.

Akcijas ilgtermiņā vienmēr iet uz augšu, tāpēc tas nav risks.

Vienmēr un nekāda riska. Cieti!

Kad un kā AS
“Liepājas metalurgs” akcionāri saņems kompensāciju par viņiem
piederošajām kompānijas akcijām? Šos jautājumus laikrakstam uzdevis ne viens
vien lasītājs.

AS
“Liepājas metalurgs” administrators Haralds Velmers skaidro, ka
kompānijas akcionāriem nav jāpiesaka kreditora prasījums par akcijām, izņemot
gadījumus, ja tiem ir kādas citas prasījuma tiesības pret “Liepājas
metalurgu”. “Akcijas “Liepājas metalurga” maksātnespējas procesa
pasludināšanas gadījumā nav zaudētas, taču, kā zināms, vērtspapīru birža AS
“NASDAQ OMX Riga” pieņēma lēmumu par akciju izslēgšanu no regulētā
tirgus, un akcijas faktiski ir bezvērtīgas, jo maksātspējas atjaunošana vairs
nav iespējama sakarā ar to, ka process pasludināts, izbeidzot tiesiskās
aizsardzības procesu,” norādīja administrators.

ecuador
Neesmu pamanījusi nevienu evicevi komentāru, kur būtu ieteikums ieguldīt pērkot kādu konkrētu uzņēmumu akcijas. Vienmēr ir runa par indeksu fondiem. Ja nu LM būtu patrāpījies kāda indeksu fonda portfelī, tad, protams, tur zaudējums, bet to līdzsvarotu vai padarītu maznozīmīgāku citu fondā esošo akciju sniegums.

Ja nu LM būtu patrāpījies kāda indeksu fonda portfelī, tad, protams, tur zaudējums, bet to līdzsvarotu vai padarītu maznozīmīgāku citu fondā esošo akciju sniegums.

Tieši tā. Pirkt individuālas akcijas vienmēr ir risks. Tu vari trāpīt uz Teslu un nopelnīt 500% gadā vai arī trāpīt uz Liepājas Metalurgu un zaudēt visu. Bet, ja tu nopērc 10 vai 100, vai 500 akcijas, tas risks attiecīgi samazinās. Jā, tu nenopelnīsi 500% gadā, bet tu arī nezaudēsi visu naudu. Tieši tāpēc indeksu fondi vispār tika izgudroti - lai cilvēkiem, kas vēlas iegādāties 100 vai 500 dažādu uzņēmumu akcijas, atvieglotu dzīvi.

Mūsu (Latvijas) indeksu plāni iegulda visā pasaulē, apmēram 500-1000 dažādos uzņēmumos (varbūt pat vairāk). Tas, ko tu dabūsi, būs vidējais rezultāts, un vidējais rezultāts ilgtermiņā vienmēr iet uz augšu, jo pasaule un ekonomika attīstās.

Pasaule un ekonomika ir uz kārtējā kara sliekšņa. Te zelta stieņi jāmeklē, nevis indeksi uz 20 gadiem.

eseni
Man grūti runāt ar cilvēkiem, kas ignorē faktus. Es atkārtoju, ka akciju tirgiem ir bijusi izaugsme, neskatoties uz visiem kariem. Ja tu man netici, pameklē internetā informāciju pati. Ja tu man netici un tev ir slinkums meklēt, nu labi, man jau vienalga, bet vismaz nedod citiem nepareizus padomus.

Vidēji statistisko LV iedzīvotāju, kara laikā un pēc tā, stipri maz interesēs akciju tirgi pasaulē.
Tādam Zukenbergam, piegriezīs optisko kabeli un čušs, akcijas izgaisīs kā pūpēdīši. Tieši tas pats ar 90% citu uzņēmumu. Apple kam tirgos savu aifonu nr. X?

eseni
Ja tiešām pienāks pastardiena (kā dinozauriem kādreiz notika), tad ne pensiju līmeņiem, ne zelta stieņiem nebūs nekādas nozīmes. Ja pastardiena tomēr nepienāks, tad akciju tirgi turpinās iet uz augšu neatkarīgi no tā, vai latviešus tas interesēs vai nē, un neatkarīgi no tā, kas notiks ar atsevišķu uzņēmumu akcijām.

Ja tu tiešām domā, ka te pie mums tagad notiks karš un tāpēc jāgatavojas karam, nevis jāinvestē... Nu es nezinu, ko lai saka. Ja mēs nebūtu NATO, tad man arī būtu šādas bažas, bet, tā kā mēs tomēr esam NATO, tad domāju, ka nebūs tik slikti. Bet šī laikam nav īstā tēma, kur par to diskutēt.

Da ne par karu tas sāls. 20 gadus iesaldēt naudu! Var, protams, klārēt, ka viss štokos un tik ripos uz augšu, bet to neviens nezin! Tu tikai mini. Tu vēlies tam ticēt, tapēc tik pāriecinoši mēģini runāt. Nu jeibogu kā tāda mmm pārstāve ar klapēm uz acīm.

Alija
Te piemērs no dzīves, kas notiek kad saklausas par Teslu un nopelnīt 500% gadā un pērk akcijas par aizņemtu naudu. Kam nelaime, kam laime, 1939.sākās 2. pasaules karš un akcionāri tika glābti. Bet pa vidu ir 10 gadi bezcerības.

https://lv.m.wikipedia.org/wiki/Liel%C4%81_depresija

1920.gados, kas nereti tiek dēvēti par "zelta divdesmitajiem", ASV bija novērojama strauja labklājības celšanās, cerība uz gaišāku nākotni un liels ekonomiskais optimisms. Uzņēmēji bija pārliecināti, ka pārticība nekad nebeigsies, un viņu pašpaļāvība ietekmēja visus sabiedrības slāņus. Miljoni amerikāņu darīja to, par ko pirms desmit gadiem pat nesapņoja, pirka akcijas, pat ja tam vajadzēja aizņemties naudu.[1] Akciju vērtība strauji auga, akciju īpašnieki guva milzīgu peļņu un ielaidās arvien neprātīgākās spekulācijās

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18386609