Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Igauņu pamatskola - atsauksmes!

Rubija

Sveiki! Vai te ir vecāki, kuru bērni mācās igauņu pamatskolā? Kadas atsauksmes? Cik ldaudz bērnu klasē? Kādi plusi, mīnusi? No kuras klases māca igauņu valodu? Kāda interešu izglītība? Kā ir ar sportu?

Ir tēma par šo skolu. Pameklē.


Cilvēki, kas aprunā aiz muguras, vienmēr tur arī paliks.

Jā, to lasīju, bet tā jau ir sena. Interesē kā ir šobrid.

Rubija
Vienu gadu pirms stāšanās skolā tiek organizētas sagatavošanās nodarbības, ja ir doma par šo skolu, iesaku apmeklēt. Mums pēc šīm nodarbībām nāca atklāsme, ka bērnam igauņu valoda nepadodas un skolas nodarbī bās neko no šīs valodas neiemācijās, visu mācijāmies mājās.

Tas bija iemesls, kāpēc tomēr uz šo skolu neaizgājām.

Rubija
Par sportu - tā ir vienīgā skola Rīgā, kurai ir divi veločempionāti (pavasara un rudens) un ziemā (ja laikapstākļi atļauj) arī skijoringa čempionāts, ar atbilstošu gatavošanos pirms tam (brīvprātīgi, uzspiests netiek). Tur piedalās arī skolotājas un vecāki. Diezgan regulāri arī skola piedalās citos sportiskos pasākumos (avots - skolas avīzīte). Tuvākā laika plāns ir skolas sporta laukuma rekonstrukcija. Jā, nu sporta zāles gan pagaidām nav.

Tā drusku distancēti skatoties, iespaids ir labs. Maza, jauka, sirsnīga skoliņa.

Loti jauka skola. Skolēnu skaits klasēs kā kuru gadu,vairāk par 26 gan neesmu redzējusi. Igaunu valodu mācās no 1.klases, tas ir kā papildu priekšmets klāt pie standarta programmas. Sākumskolā obligāts koris un tautas dejas. Ir arī keramikas un robotikas pulciņi. Noteikti iesaku gadu pirms 1.klases iet uz sagatavošanu, nodarbības ir reizi mēnesī. Tad arī jutīsi, kā patīk. Mēs ar skolu esam ļoti apmierināti!

Mana vienīgā pretenzija pret sšo kolu, ka tā īsti nenodrošināja pēcstundu aktivitātes. Tā kā dzīvoju diezgan patālu no skolas, tas nozīmē, ka ilgus gadus vajadzēja organizēties kā 12:00-14:00 bērnu savākt no skolas un tas bija ļoti neērti. Tāpēc nožēloju, ka neizvēlējos stipri tuvāk esošo 41.vidusskolu.

Piemēram, 41.vidusskolā stundas sākas 9:00. Pirms tam ir 0.stunda - kaut kāda ārstnieciskā fizkultūra, ko es noteikti būtu izmantojusi.

Tad bērniem stundas beidzas visiem vienādi ap kādiem 14:00. Un tad uzreiz ir noorganizēts,ka 14:10 sākas dejošana 2 h. Vārdu sakot, tie bērni līdz 16:00 bija saprātīgi nodarbināti bez pauzēm. Un ir arī pagarinātā grupa, par kuru gan atsevišķi jāmaksā, bet salīdzinoši ne daudz. Droši vien līdz 17:00, nezinu. (Man tur radu bērnu mācās). Vecākiem tas ir ļoti ērti, ja nav vecmāmiņas. Bērnus aizved un faktiski bērns pa to skolu arī rosās. Nav pauzes, nav apkārtmētāšanās, nav periodi, kad bērni ir nepieskatīti un nenodarbināti. Katru dienu no tiem 14:00-16:00 ir vai nu dejošana, vai karatē vai lego pulciņš. Ir arī launags. Un tad sagaida vecākus vai iet uz mājām.

Bet ar igauņu pamatskolu gan tādā ziņā bija traki. Bērni bija jāsavāc te 12:00, te 13:00, te 14:00. Tas saucamais riteņpulciņš bija, šķiet, 1 reizi nedēļā un arī sākās, šķiet, ne gluži no septembra. Un līdz tam riteņpulciņam vēl vajadzēja klimt apkārt. Jā, pagarinātā bija 1.-2.klasē līdz 17:00 (saprotiet, darbs 17:00 nebeidzas, bet nu ok). 3.klasē lūdza pagarinātajā neatstāt, jo vienā klasē nevar paturēt tik daudz bērnus un pagarināto klašu skaits ierobežots (1 vai 2?). Nu nebija forši, ka tam 3.klasniekam un 4.klasniekam nav kur likties skolā. Pulciņmājas atrodas pietiekami tālu un transporta ziņā bīstami. Uzticēt bērnam vienam pašam iet uz tām 3.-4.klasē tomēr būtu ekstrēmi. Un nav arī iespējas, kur palikt līdz tiem pulciņiem (Ja speciāli runātu ar tām pagarinātajām, varbūt ko sarunātu). Īsi sakot, tā skola ir laba tad, ja blakus atrodas mājas ar vecmāmiņu, kura pēc stundām sagaida bērnu un tad izvadā tālāk par pulciņiem. Tās pirmās klases vadāšanas bija tiešām trakums priekš manis.

Jā, skolā arī ir pulciņi.Bija līniju dejas, kas manam bērnam nederēja. Bija mākslas pulciņš, kas manam bērnam arī nederēja. Un faktiski arī viss. Un nekāda iespēja skolā ilgāk uzturēties pat līdz citam pulciņam. Tātad vecākam jādomā, uz kuru pusi tas bērns 12:00-14:00 tālāk dosies.

Un pat, ja bērns dzīvo netālu, tad viņš tiešām tipina uz mājām un, protams, laiku līdz brīdim, kad vecāki nāk no darba, t.i., līdz 18:00 viens pats pavada pie datora. Tas, manuprāt, ir vislielākais trūkums visā šajā lietā. Tādā 41.vidusskolā bērnu atstājot, ļaunākajā gadījumā bērns datorā laiku pavadītu no 16:30 līdz 18:00, nevis no 12:00 līdz 18:00 katru dienu tik mazā vecumā!

lilija3
Saprotu, ka tev ir kaut kāda personīga sāpe pret šo skolu, bet nu nevajag stāstīt aplamības, kas neatbilst patiesībai.

Un ja tavam bērnam neder tas un šis pulciņš, tur nu neko darīt. Mazā (un pat arī ne vidējā) skolā nevar būt pulciņi visām gaumēm. Nu nav tam ne vietas, ne arī finansējuma. Diemžēl.

Man nav personīga sāpe. Biju vienkārši jaunā māmiņa, kas nebija saskārusies ar bērna menedžēšanas problēmām no skolas. Tās patiešām bija lielas vairāku gadu garumā un minēju tieši kādas. Kad uzzināju, kā tās lietas organizējas 41.vsk. , sapratu, ka var būt arī savādāk un nožēloju, ka tik daudzus gadus nevajadzīgi sev problēmas sagādāju un ierobežoju bērna attīstības iespējas. No 41.vsk klāsta visi pulciņi ir izmantojamu un bērns no 8:00 līdz 16:00 ir sabalansēti nodarbināts. Man patika arī viņu pātdomātā sistēma, ka 41.vsk stundas visiem mazskolēniem vienādi beidzas, lai nav brīvās klimšanas pauzes un visi var tālāk doties uz interešu grupām-kas gleznot, kas dziedāt, kas sportot, kas lego likt. Un man šķiet, ka pagarinātā tur bija līdz 18:00. Kā strādājošam vecākam man tas būtu krietni parocīgāk. Manuprāt, tur nemaz pēc stundām nebia obligāti iet uz tiem pulciņiem-bija arī pagarinātā. Un pat pirmklasniekiem tās stundas beidzas 14:00. Ļoti pārdomāta sistēma priekš strādājošiem vecākiem. Protams, ja skola atrodas netālu mājām un mājās atrodas māte-mājsaimniece, tad pēcstundu problēma vispār atkrīt.

Igauņu vsk gadījumā, ja mājas neatrodas tuvu, ir arī svarīgi bērnu uz transportu palaist ne vēlāk par 16:00-16:30, jo tad ārā ir tumšs un transporti pilni un sākumskolniekam nav labi tādos braukt.

Papildināts 10.03.2019 11:26:

Pēdējais iemesls izslēdza papildus pulciņmāju apmeklēšanu skolas tuvumā. Bet galvenā problēma bija tāda, ka tās pulciņmājas arī nebija mazskolēnam viegli pieejamā vietā-jāšķērso bīstami krustojumi, pat bez luksaforiem pie dzīvas satiksmes (ja iet uz altonu). Mūzikskola arī bija patālu-pāris kvartāli jāsoļo. Vienu brīdi izvēlējos pulciņus centrā. Bet kopumā kaut kā cietu fiasko ar pulciņu menedžēšanu. Ja brauc uz baseinu vai Annām, tad kāda stunda sanāk briva līdz pulciņam. Bet 41.vsk. programma būtu pilnībā apmierinājusi manas prioritātes un mana bērna vajadzības. Stipri par vēlu to uzzināju.

Papildināts 10.03.2019 11:33:

Tagad esmu ļoti apmierināta. Protams, bērns vairs nav vadājamajā vecumā, bet skolu ar pulciņiem samenedžet beidzot ir ērti. Mācības beidzas ~ 15:00 -15:30, bet visi pulciņi sākas 16:00 netālu. Un 18:00 ierodas mājās. Visi šitie varianti, ka 12:00:14:00 liec bērnu, kur gribi, tiešām bija murgs. Dīvaini, ka skola nepārdomā arī šo otro pusi. Vai nu arī tā skola domāta tuvumā dzīvojošiem un vēlams ar mātēm vai vecmāminām mājās.

Papildināts 10.03.2019 11:37:

Jā, un tagadējā skolā ir mājīga, draudzīga un atvērta bibliotēka, kur bērns, ja vajag, var stundu pagaidīt līdz pulciņiem. Bet nu šis vairs nav mazuļu vecums, kad tiešām bērniem tā uzraudzība ir svarīga. Bet arī tagad bērnam nav jāmētājas nemājīgos gaiteņos, lai gaiditu sākumu uz nākamo pulciņu-arī tad, ja tas neatrodas skolā vai nav jāmeklē kādā tuvākajā ēstuvē vieta, kur to 1-1,5h reizēm pagaidīt. (Igauņu skolas laikā arī tādu variantu praktizējām.)

Papildināts 10.03.2019 11:53:

Atceros, kad uzzināju, ka Babītes vidusskolā turpat ir baseins, turpat mūzikas skola, turpat dažādas sporta nodarbības-un tas viss vienā ēkā pēc pārdomātas sistēmas, nožēloju, ka nevedu bērnu uz Babītes skolu. Loģiski, ja skola beidzas 12:00-14:00, ir ļoti svarīgi, kā, kur un ar ko un ko darot bērns pavadīs laiku līdz 18:00. Tā ka aicinu pievērst šim faktam uzmanību visas jaunās māmiņas, kurām skolas pieredze būs tikai pirmo gadu. Mans bērns, manas nepārdomātās bērna menedžēšanas dēl, to laiku pavadīja kaut kur nīkstot, kaut ko gaidot, 2h transportā braucot (piem., uz Annām), lai tikai 1 stundu kādā pulciņā pasēdētu. Bet es sevi mierināju, ka labāk lai 2 h vizinās transportā nekā 6 h mājās spaida telefonu. Bet vienalga -daudz par daudz bija nepieskatīts un pārāk daudz iespēju bija spaidīt. Tāda Babītes skolā 1h vietā varetu 4h pavadīt laiku ar lietderības koeficentu.

lilija3
līdz kurai klasei Tavs bērns Igauņu pamatskolā mācījās?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18387729