Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā pateikt?

hamileja

hamileja

Mīļās māmiņas. Kā jūs pasakat savam bērnam ka neesat īstie vecāki? Kādā vecumā? Un kā jums tas izdevās? Kā uzņēma?

Lūdzu padalieties ar info

Manika

http://faqconf.narod.ru/when.html
Neatradu, bija vēl tēma ar pasakām, dziesmām, dzeju un t.t.
https://calis.delfi.lv/forums/tema/15367997-es-gribu-to-otru-mammu/
https://calis.delfi.lv/forums/tema/18184730-patiesibas-atklasana/
Ir vēl līdzīgas tēmas, var pameklēt.
Vai Jūsu bērniņš jau ir mājās?
Jo ātrāk, jo labāk, protams. Pat ja bērns ir zīdainis. Kaut vai priekš sevis psiholoģisko barjeru pārkāpt.
Kā - ir atkarīgs no katra bērna individuāli.
P.S.: Tieši mēs esam bērna īstie vecāki. Neesam tikai viņa bioloģiskie vecāki.

MeŽa PūCe.

Jo ātrāk, jo labāk. Es izstāstīju savai meitiņai tikko kā satikāmies, viņai bija knapi mēnesītis. Arī tagad šad tad sanāk runāt par to.

skaim

Mans bērns jau gadu kā ir pie mums. Viņu vēl neinteresē viņas izcelsme, bet jau no paša sākuma esam stāstījuši viņas ienākšanu mūsu ģimenē kā vakara pasaciņu. Esmu šo stāstu izdomājusi bērna vecumam atbilstošu un uzrakstījusi, saliku bildītes, izprintēju. Tagad ir grāmata par to, kā no mākonīša maliņas uz zemes nonāca maza meitenīte, kā meklējām viens otru un kā satikāmies. Bērnam ļoti patīk ši pasaka, patīk vērot bildes, prasa bieži lai palasu, jautājumus neuzdod nekādus, pagaidām viss viņai ir saprotams. Vēlāk gan jau būs jautājumi, tad atkal viņas vecumam atbilstoši stāstīsim sīkāk.

hamileja

Atceros, ka stāvējām rinda līdzīgā laikā...
Man bērnam jau ir 4 gadi ar astīti. Pagaidām intereses par bērnu rašanās tēmu nav vispār. Es arī neuzbāžos. Tikai tik, cik ejot pie draugiem pie radiem ciemos, kur tiek gaidīts bērniņš stāstu, ka būs bērniņš, ka aug puncītī. Bet tālākus jautājumus tas neizraisa. Vienīgais jautājums no kāpēcīša par šo temu ir bijis - kāpēc tā tante bērniņu apēda. lai gan skaidrojums īsti pat vairs neinteresē un kaut arī rūpīgi mēģinu izstāstīt vecumam atbilstošā veidā, nakamajā reizē jautājums ir tieši tāds pats. Laikam nav vēl laiks pienācis,

Pagaidām gaidīšu un vērošu kā viss veidosies tālāk.

Pārlasot Manika ieliktās diskusijas redzēju, ka ir bērni, kas ir jautājuši kādēļ nav tētis, kaut arī citiem bērniem bērnu dārzā ir. Mans bērns redz šo atšķirību un lieliski saprot, bet nu nevienu jautājumu nav uzdevis, kas mulsina. Tikai spēlējoties ar lomu spēlēm ar saviem dzīvnieciņiem un lellēm bieži vien tiek izspēlēts tu būsi tētis, tu būsi mamma, tu būsi bērniņš.

No šāda aspekta bail palaist garām brīdi, ka, ja nu nemaz neplāno pie mammas noskaidrot kā bērni rodās. Tādēļ arī šad tad pie grūtniecēm ciemojoties mēģinu uzsvērt faktu, ka gaida bērniņu. Kā būs, laiks rādīs. Ar pliku faktu par adopciju pa priekšu neskrienu. Bet ceru, ka drīzākajā laikā interese radīsies un šo jautājumu lēnām sāksim izrunāt.

Karlsons

Adopt
“Ar pliku faktu par adopciju pa priekšu neskrienu. Bet ceru, ka drīzākajā laikā interese radīsies un šo jautājumu lēnām sāksim izrunāt.”

Es gan ieteiktu uz bērna interesi negaidīt...

Dzeerveniite

Es arī iesaku neko negaidīt. Vienkārši ejot pastaigā, vai kādā citā mierīgā nodarbē sāciet par to runāt, piemēram: "zini, kā mēs satikāmies..?"

esenif

Ja bērns ir iestrēdzis noliegumā (viena no sērošanas stadijām), tad interese tiešām var nerasties.

О нас думают плохо лишь те, кто хуже нас,  а те, кто лучше нас, им просто не до нас. /Омар Хайям/
nia07

Kaapeec vispaar beernam tas ir jaasaka? Es shaadaa situaacijaa so nosleepumu aiznestu liidzi kapaa. Protams, pastaav iespeeja, ka beerns pieaugot pats sapratiis, ka vecaaki nav iistie, tad gan neko, buus jaaizstaasta. Es gan vairaak uztrauktos, lai laipnaas kaiminju tantes saviem berniem to neizstaasta, kurs tad to paveestiitu maneejam. Ja es adopteesu, tad manaa gadiijumaa buus jaapaarvaacas.

Tie, kuri uzskata, ka beernam ir jaasaka, ka vins ir adopteets un jo aatraak, jo labaak - ko tiesi juus ar to censaties panaakt? Kaapeec 5gadiigam beernam buutu jaazin, ka mamma iisteniibaa nav mamma? Vai beerns vispaar ir speejiigs bez paliekosaam traumaam saadu informaaciju taadaa vecumaa paarvaariit? Kam tas ir vajadziigs?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18387917