Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā pateikt?

hamileja

Limassola

Prieksh kam vispaar vajag teikt?

Tāpēc, ka pastāv pārāk liels risks, ka bērns uzzinās patiesību un būs vīlies. Tev ir grūtniecības bildes? Radi, draugi, paziņas. Bet laikam galvenais tomēr ir tas, ka nevajag noliegt bērna saknes, viņā darbosies intuīcija un nebūs miera, kamēr neatradīs atbildes uz saviem jautājumiem.

barbarella

Jauna ēra
ak tu muiža, uztaisīt feik grūtniecības bildes. Pat USG var izprintēt uz atbilstoša papīra, ja baigi vajag, jāizčeko tik datumi.

Radi, draugi, paziņas? - varbūt nav pašiem jābūt balamutēm? Ja tuvākie radi zina, tad viņiem ir jāglabā adopcijas noslēpumu līdz bērna pilngadībai. Ja arī kāds palaiž muti pirms tam, tad tas ir sodāms krimināli! Attiecas arī uz svešiniekiem. Ja arī kāds izpļāpājas pēc pilngadības, tad jebkurā gadījumā tas ir ļaunums! Un nav ko pa labi, pa kreisi publicēt savu privāto dzīvi. Kur liegts neafišēties?

Neapšaubāmi, tas attiecas uz tiem gadījumiem, kad adopcijā nonāk līdz 3 mēnešu vecs zīdainis, kur visu var nomaskēt un ne citas rases. Lai gan, ja izbrauc uz dažiem mēnešiem citur padzīvoties, var nomaskēt arī lielāku vecumu. Pat uz to brīdi, kad mājās ienāk bērniņš, var taču visiem pazust uz nedēļu-divām, padzīvot pie tuvinieka laukos, kaut vai noīrēt kādu viesu mājas istabiņu. Ticiet man, neviens pat nepamanīs, bijāt jūs prom 1 dienu vai 2 nedēļas.

Kāda vēl intuīcija? Kas par marasmu? Ja zīdainīti pieņem ģimenē ar visu sirdi, tad bērns arī augs normālā ģimeniskā vidē, kur vispār neradīsies pat šaubu par "ne bioloģiskiem" vecākiem.

Kaut kāda dilemma var rasties tikai tad, ja bērns jau palielākā vecumā izdomā veidot nopietnu ciltskoku ar visiem arhīviem. Bez aizdomām par adopciju. Vienkārši sakrīt, ka vot rodas hobijs rakties pa ciltsrakstiem. Tad gan būtu jānāk gaismā, lai neizveido feik ciltskoku. Bet tā, easy peazy

Un manā skatījumā šitā jaunā mode "jāstāsta pēc iespējas ātrāk jau zīdaiņu vecumā" ir pretrunā ar vispār adopcijas jēgu kā tādu. Ārkārtīgi daudzi pāri adoptē un gaida gadiem zīdainīti, lai aizpilditu tukšumu sirdī par to, ka nespēj būt savu bērnu. Ja 5gadnieka adopciju nenoslēpt, tad zīdainīšu gadījumā atklāt "patiesību" ir pretrunā ar to, ko ģimene vēlētos. Viņi vēlētos, lai pieņemtais bērns ir savs. Lai citi domā, ka tas ir viņu. Lai viņi notic, ka tas ir tikai viņu. Neesiet tik ļauni taču! Ļaujiet, lai katrai šādai ģimenei ir miers un saticība! Kas jums žēl, ka kāds pāris adoptē zīdaini? Kāpēc tik ļoti jāgrib trīt mēles?

Pēdējās izmaiņas: barbarella, 03.02.2020 23:49.

barbarella
Man laikam nesaprast šādas ņemšanās jēgu!

Turklāt adopcija taču nenotiek pēc konkrētiem plānotiem laikiem, cik gadus tad tu staigāsi ar savu viltus grūtniecības vēderu, kamēr gaidīsi zīdaini rindā? Vai, ja piemēram, būs iespēja tikt pie baby box bērniņa pēkšņi, teiksi, ka nē, nē, gaidīsi vairākus mēnešus, lai spēlētu savas grūtnieču lomas? Marasms!

Un kāds galu galā bērnam ir ieguvums? Tici man, pat bioloģiskajiem bērniem rodas šaubas par savu statusu, tad traumētam bērnam būs 100%!

Papildināts 03.02.2020 23:56:

Kāpēc tik ļoti jāgrib trfīt mēles?

Vispār jau tēmas autore jautāja padomu, kā pateikt nevis vai pateikt. Protams, ka katra ģimene pieņem savu lēmumu! Tikai pašiem vien ar to lēmumu būs jādzīvo, tāpēc labāk aizdomāties par visām iespējamām sekām.

barbarella

Jauna ēra
bet adopcijas pieejamības fakts arī nenokrīt tā no zila gaisa. Parasti tas ir kāds laiks iepriekš, kad ir iespējams saštukot plānu! Lielajā tēmā par adopciju tak viss lasāms, ka katra zina savu rindas numuru, tātad var apmēram jau saprast, cik ātri/lēni tas varētu atnākt. Es jau rakstīju, vienai vēders redzams uzreiz, citai tik uz pēdējiem mēnešiem. Kur problēma? Tieši jūs vairāk meklējat problēmu nekā to patiesībā ir. Nevienam jūsu personības nekrata tik ļoti, nu neesiet jūs svarīgi apkārtējiem! Šodienas egoisma kultā, kur katrs domā tikai par sevi un tīksminās tikai par sevi, nosimulēt grūtniecību un nomaskēt adopcijas faktu ir ārkārtīgi viegli!

Stipri šaubies, nevienam normālam bērnam pat prātā nav analizēt "ir bioloģiskie vai nē". Iedomājos sevi, man ir tik labas attiecības ar vecākiem, ka pat, ja man pateiktu šo faktu 20+ gados, man tik un tā šie vecāki būtu paši mīļākie un labākie. Bez nekādiem aizvainojumiem. Tieši otrādāk cienītu vēl vairāk, jo, ja man neradās šaubas un par mani visus šos gadus tā rūpējās, tātad mani patiesi pieņēma par savu.

Nē, nu ja nav pārliecības, ka spēsiet būt tik attapīgi, lai nomaskētu nianses un veidotu "zirga gājienus", tad nav ko arī māžoties. ne visiem dots apķērīgums.

Alija

barbarella
palasi šo tēmu. Te autore - adoptēts un ģimenē mīlēts bērns, vēlu uzzināja, ka vecāki viņai slēpuši patiesību par izcelsmi. Par emocijām, sajūtām un attiecībām pēc tam, kad uzzināja faktu.

https://calis.delfi.lv/forums/tema/5359078-likumskadreiz-adoptetajiem-berniem/

Man ir lielisks raksturs!
Vienkārši citiem ir vāji nervi.

Alija. Palasiiju pa diognaali to teemu; iisti nesaprotu, kaapeec taas autore ir tik loti iecikleejusies uz to, ka visiem ir jaaizmanto savas tiesiibas uzzinaat par biovecaakiem, pat aizejot tik taalu, ka mainiit atpakal uzvaardu uz biovecaaku, kuri pametushi vinju kaa beebi, prieks kam tas buutu jaadara? Tas ir tikai vinas viedoklis, kuru vinja ir izveersusi par taadu kaa karagaajienu un neiztiek arii bez narcisisma un pashtiiksminaasanaas, ja dod intervijas presee pa labi un pa kreisi. Turpat ir daudz kaadreiz adopteeto, kuriem ir pilniigi preteejs viedoklis, vinji ir laimiigi taadi, kaadi ir un par nedomaa par biovecaaku atrashanu. Es palieku pie viedokla, ka probleemas uzzinot par adopcijas faktu rodas cilveekiem, kuriem iisti neizveidojaas kontakts ar adoptiivajiem vecaakiem, taapeec adopteetais uzskata, ka visas probleemas vinam dziivee ir delj taa, ka ir tiksuhi adopteeti. Un ne visi cilveeku, kuri adoptee, automaatiski kluust par labiem vecaakiem.

Limassola
Neviens jau nekad nezina, kāds cilvēks izaugs no bērna un kāds kontakts veidosies vai neveidosies. Pat labi, mīļi un gudri audzinot, nezin, kas beigās izaugs. Ja bērnu audzināšana būtu vienkāršs mehānisms, tad visi būtu labi audzināti bērni, jo tomēr normāli vecāki to cenšas darīt vienmēr. Un šeit es runāju arī par bio bērniem.

Manuprāt, kādu mīlēt, pirmkārt nozīmē pieņemt viņu. Bez bērna saknēm nebūtu bērna, tādēļ tāda noliegšana man šķiet nepareiza.

Jaunaa eera. Tev neskiet, ka tiesi staastiisana par kaut kur esosajiem biovecaakiem  nav beerna pienemsana pilniibaa, ir taada, kaa jau seit Barbarella teica, atbildiibas nonemsana no sevis; bailes, ka nebuusi pietiekami labi izaudzinaajusi, taapeec, kad (ja) beerns par to uzzinaas veelaak, tad viss aizies pa pieskari, var pazust kontakts un saikne? Vai taa staastiisana vairak nav vajadziiga adoptiivajiem vecaakiem, lai peec tam (potenciaali) saajaa sakaaraa nav extreemu paardziivojumu, nevis beerniem?

Papildināts 04.02.2020 17:01:

Neviens jau nekad nezina, kāds cilvēks izaugs no bērna un kāds kontakts veidosies vai neveidosies. Pat labi, mīļi un gudri audzinot, nezin, kas beigās izaugs.

Taa nu gluzhi nav. Ja audzina kaartiigi, tad arii izaug kaartiigs cilveeks un ir diezgan paredzams, kas beigaas sanaaks. Adopcijas gadiijumaa gan ir jaanem veeraa, ka geenus neviens veel nav atceelis.

Limassola
Nē, man šķiet, ka zināt savus vecākus ir bērna pamattiesības un tieši neteikšana ir jauno vecāku egoisma izpausme, kā jau pašas augstāk minējāt - risks iepazīt 8 bērna māsas un brāļus, iespēja ģimenei audzināt pašiem savu bērnu, it kā bērns būtu kāda rotaļlieta, bez savām interesēm, ne saknēm, ne biovecākiem.

Bet nu jau tēma iet pa riņķi.

Papildināts 04.02.2020 22:43:

Taa nu gluzhi nav. Ja audzina kaartiigi, tad arii izaug kaartiigs cilveeks

Tev laikam ir ļoti, ļoti šaurs paziņu loks

Jauna_era. Jaa, teema iet pa rinkji.

Man liekas, ka tev ir fundamentaala neizpratne par adopcijas buutiibu - pienemt beernu kaa savu ar visaam no taa izrietosajaam sekaam. Ja attieksme pret adopteeto beernu ir - it kā bērns būtu kāda rotaļlieta, bez savām interesēm, ne saknēm, ne biovecākiem, tad varbuut nevajag adopteet, bet panemt aizbildnieciibaa un par to sanemt naudu? Taa nebuutu godiigaak nekaa speeleet mammu un teeti, bet nu tu saproti, beerninj, mees tevi loti miilam, bet tu esi no tiem tur... Es nekur nesaku, ka beerns ir rotallieta un bez savaam intereseem, nevajag piedomaat klaat to, ko nemaz neesmu teikusi.

Latvijaa braalus un maasas jau labu laiku nelauj adopteet skirti, taapeec runa var buut tikai par biologisko vecaaku mekleesanu.

Un nee, man nav saurs draugu, radu un pazinju loks, glushi otraadi, tajaa attieciibaa uz beernu audzinaasanu, loti labi var noveerot "ko seesi, to plausi" principu, paarsteigumu nav. Kas taa par tieksmi no gaisa pagraabt kkadus galiigi greizus secinaajumus?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18387917