Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kā pateikt?

hamileja

Limassola

bet tu esi no tiem tur...

Redz, tu jau arī piedēvē man to, ko neesmu teikusi un uztver teikto caur savu prizmu, kura man nav saprotama.

Vadoties pēc saviem bērniem, es redzu, cik viņiem ir būtiski, ka vienai meitai auss forma ir tāda interesanta, kā tētim, bet citai acis pilnīgi pēc tēta, kāju forma, auguma aprises, dzimumzīme konkrētā vietā, uzacu augšanas virziens un tamlīdzīgi sīkumi.. Bērni meklē vizuālas līdzības, lai identificētu sevi. Un atņemt bērniem šo iespēju ir apzagt bērnu.

Kāpēc akcentēt to, ka bērns ir pamests, ja var piemēram,akcentēt un kopāpateikt paldies, biovecākiem, ka viņi irdevušidzīvību? Kāpēc nevar albumā būt viņu bilde, lai bērniņš redz, ka acis ir no tēta, bet augums no mammas?Un nenosodīt, ka viņiem nebija pietiekami resursi, laiparūpētos parbērniņu? Tas nenozīmē, ka negribēja.

Nesapratu šajā kontekstā atšķirību vai adoptēts bērns, vai audžuģimenē, jebkurā gadījumā uzskatu, ka patiesība nav jāslēpj.

Atvainojos par trūkstošām atstarpēm, Calis dara pats, ko grib.

Papildināts 05.02.2020 00:02:

Latvijaa braalus un maasas jau labu laiku nelauj adopteet skirti, taapeec runa var buut tikai par biologisko vecaaku mekleesanu

Hmm viņi taču var piedzimt arī vēlāk, pēc adopcijas

Jauna era. Tev ir adopteeti beerni?

skaim

Adoptēts bērns ienāk ģimenē ļoti ilgi gaidīts, bet pēkšņi. Vari gadiem gaidīt un pēkšņi atskan zvans un bērns jāved mājās. Jau labu laiku pirms tam jākārto dokumenti saistīti ar adopciju dažādās institūcijās, par gaidāmo adopciju zinās ļoti daudzi cilvēki - darba vieta, psihologi, ģimenes ārsti, tiesa, bāriņtiesa, adoptētāju apmācībās grupas biedri ,dzimtsarakstu nodaļaun un gan jau vēl citas iestādes. Bērnam ierodoties mājās vēl pus gadu būs cits uzvārds un arī vārds, kas var arī nepatikt Jums. Gan pa to laiku nāksies meklēt ārstu, vai rindu bērnudārzā, nāks apraudzīt bāriņtiesa. Bērnam var būt veselības problēmas, ārsti sīki un smalki vēlēsies izpētīt grūtniecības laikā radušās problēmas, iedzimtās kaites attīstības dinamiku. Šie bērni nav dzimuši no Svētā Gara, viņiem bieži vien ir alkohola fetopātija, vai C hepatīts, vai sazin kas vēl. Bioloģiskā māte varbūt nekad nav rādījusies ārstam un dzemdējusi bērnu kādā šķūnī, Nezināsi bērna svaru piedzimesto, laiku, priekšlaicīgu dzimšanu. Gan jau vēlēsies arī pabalstu bērnam nokārtot VSAA. Visur apkārt ir dzīvi cilvēki ar savu interesi un sazin kādu attieksmi pret adopcijas noslēpumu. Lai jau izdodas dabūt veselu bērnu bez problēmām ar jūsu asins grupu un sejas vaibstiem, bet, a ja nu vajag nopienu ārstēšanu, vai jau iegūto traumatisko pieredzi koriģēt.U.t.t.

Cik ilgi melosi? Kam melosi, kam taisnību stāstīsi? Nesapīsies savos melos un pasakās?

Es neslēpju adopcijas faktu un varbūt arī tāpēc jūtos droši, varu lūgt palīdzību kaut ko paskaidrot, ja neizprotu kādu bērna izpausmi, uzvedību bērnudārzā, vai ārstam aizdomas par kādas slimības iespējamību.

Bērns arī zin savu dzīves stāstu manis pašas sarakstītajā pasakas variantā par to, kā mēs satikāmies. Patīk šķirstīt grāmatiņu ar bildēm un beigās ieraudzīt mūsu satikšanās bildes un pirmos kopīgos pasākumus. Var just bērna sajūsmu - es biju pazudis un tad mēs satikāmies un vienmēr būsim kopā. Tu esi mana mīļā mamma!

Man nav bailes par to, ka kāds pateiks manam bērnam patiesību, varbūt saudzīgi, varbūt nežēlīgi. Bērns to jau zin un galvenais - es viņam nemeloju. Tātad man var uzticēties. Kādreiz apciemosim tās vietas, ar kurām saistījās pirmie dzīves posmi. Vēlāk došu iespēju meklēt māsu, jo tā ir viņas māsa. Viņas nezin viena par otru neko, bet varbūt vēlāk radīsies vēlme ieraudzīt, vai satikties.

Manam bērnam ir ģimene- tētis, mamma, kaķis, māja , bernudārzs un draugi, bet aiz tā visa ir pagātne un saknes - viņas, ne manas. Neuzspiedīšu ar tām iepazīties, bet palīdzēšu, ja gribēs.

Katrs ir savas laimes kalējs. Katrs kaļ kā prot un kā uzskata par pareizu. Galvenais ir nenožēlot izdarīto, jo mūsu rokās ir šo bērniņu dzīves, mēs varam viņus pasargāt, vai arī apzināti sāpināt noliedzot viņu dzīves gājumu.

Nenosodu nevienu, katrs dara kā vēlās. Es uzskatu ka rīkojos tā, kā man šķiet pareizi.

Es nestāstītu- ja butu reali tas noslepjams lidz kapam. Bet tas diezgan sarežģīti- vienmēr dzives ceļā pagadīsies pkāds mjauks kam mēlē niezēs atvert pandoras lādi. Un laikam izvēlētos laiku kad stāstīt- pusaudzu gados domajams ka tok nee, tur tapat hormoni un šiza valda ar visu salūtu.

Limassola
. Tev ir adopteeti beerni?
un Tev ir?

picka

Dziliana
Viņai pat neadoptēti nav. Nav nekādu bērnu, bet visās bērnu tēmās visgudri di... Ir ļoti rupja un nepatīkama persona.

picka. Ja tu ilgi turpinaasi turpinaasi man vazaaties pakal pa teemaam un apnirgt par to, ka man nav beernu un ir gruuti tikt pie viniem tikt, tad varbuut nometam visas inteligentaa sabiedriibaa pienemtaas pieklaajiibas normas par teemaam, kas parasti netiek skartas pat karstu striidu laikaa un parunaajam par tavu homoseksualitaati, piemeeram? Ir kaa nav pienemts, bet ja tu uzstaadi taadus speeles noteikumus, tad peec taadiem arii speeleesim.

Pastaasti - kaa tu tiec galaa ar citu bernu jautaajumiem, kapec tavam meitaam ir 2 mammas un peec tavaam domaam, vai tavaam meitaam ikdienaa redzot tavu piemeeru, naakotnee buus iespeeja izveidot pilnu gimeni ar preteejaa dzimuma paarstaavi vai lai tiktu pie beerniem arii buus jaaiet uz kliiniku taisiit IVF, taapat kaa tev?

Patiikami? Un esi tik laipna, soreiz atbildi man tieshi nevis caur citu cilveeku komentaariem 3 dienas veelaak.

Paareejaam atvainojos par sho negliito vaardu apmainju, bet nav pirmaa reize, kad cieniijamaa picka atlaujas saadus izteicienus manaa virzienaa. Pret homoseksuaalismu kaa taadu aizspriedumu nav, probleema ir ar konkreeto personu. Adopcija manaa gadiijumaa ir pavisam reaala varbuutiiba un ja taa notiks, tad palieku pie savaam domaam - beernam par to neteiktu vispaar.

Pēdējās izmaiņas: Limassola, 07.02.2020 18:21.

picka

Limassola
Tad nu noslēpumu atklājusi! Nekad neesmu to slēpusi un neslēpšu, bet konkrēti ar Tevi man nekas nav jāpārrunā, esi ļoti dīvaina persona, lai neteiktu vairāk.

Un ceru, ka maniem bērniem nekad dzīvē nebūs jāsaskaras ar tādām personām kā Tu.

P.s. parasti nevari uzreiz sakarīgi uzrakstīt savas garās penteres, ka vienmēr galā "pēdējās izmaiņas" "pedējās izmaiņas"? Uzbliez kaut ko un tad sāc labot

Papildināts 07.02.2020 20:49:

Tu, starp citu, visās tēmās esi krietni vairāk ievērota ar saviem izteicieniem, tā ka apsēdies un paklusē labāk.

skaim tekstā tik skaista skatīšanās patiesībai sejā atvērtām acīm. Tik patiesas rūpes par bērnu.

picka. Tad turi muti, neraksti neko par mani un nelasi manus komentaarus! Es kaut kaa tavus komentaarus pie teemaam nemekleeju, tu maneejos gan, pie tam parasti kaut ko izcili tupu un ne par teemu pamanies pie tiem pierakstiit! Savu saurpieriibu un neaudzinaatiibu jau pietiekami esi demonstreejusi, staigaa taalaak!

Par konkreeto teemu - teikt beernam par adpciju - ir kaut kas ko teikt? Jeb tikai kaarteejo reizi jaakomentee mani komentaari?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18387917