Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Atlaiž no darba dēļ slimības lapas

dundureens

Sveiciens!

Te daudz viedu cilvēku apgrozās, varbūt kāds zina, kā šajā situācijā rīkoties. Ja nē tagad kaut ko maintīt, tad vismaz nākotnē (ceru, ka trāpīju pareizajā sadaļā).

Lieta sekojoša - jaunu sievieti jau otro reizi pārbaudes laikā atlaiž tāpēc, ka ņem slimības lapu, jo bērnudārzniece slimo. Protams,pārbaudes laikā var pateikt - tu mums neder un tā, bet šeit ir konkrēti pēc atgriešanās no slimības lapas pateikts.

Vai tiešām mammām ar maziem bērniem nav iespēju dabūt darbu, ja nav aukles?

dundureens
Nevar vismaz uz pārbaudes laiku dabūt kadu aukli uz slimošanas laiku. Protams, ka darba devējs nebūs lielākoties baigi priecīgs par darbinieku, kas jau pārbaudes laikā ņem lapu, ja vēl vairākas. Tāda nu ir realitāte.

dabūt aukli uz pàrbaudes laiku

Conejito

dundureens
Viņa bija uz tās lapas pāris dienas, jeb visu pārbaudes laiku? Domāju, nevienu potenciāli labu darbinieku neatlaidīs tikai tāpēc, ka pāris dienas būs uz lapas. Mums pašiem darbā meitene pašlaik slimnīcā ar bērnu pārbaudes laikā, bet neviens i nedomā nevienu altaist, jo 2 mēnešus viņa sevi ir lieliski parādījusi. Savukārt, ja jau pašā sākumā lielāko laika daļu pavada slimojot, un neparāda nekādu tāāādu žilbinošu sniegumu, kas izlīdzinātu šo "zaudējumu", tad, jā, būšu nežēlīga, - es arī izvēlētos citu kandidātu. Un turklāt, ja šādi sakrīt jau ar n-to jauno darba devēju, ka tieši pārbaudes laikā bērns slims, tad ir nopietni jādomā par to, kā turpmāk varēs veikt darba pienākumus. Jāmeklē iespēja aukles, omes vai kā savādāk.

Conejito
Ticamāk jau, ka bērnudārznieks pāris dienās netika uz pekām. Bet jā, ja baigi labs darbinieks, ja paspēj sevi parādīt, tad lielāka cerība palikt darbā. Ļoti jau atkarīgs no šefa.

Patricia L

Iespējams, ka sieviete to pasniedz kā "ja že matj" un tas nav simpātiski nevienam, pat citiem vecākiem. Otrkārt, cik garas slimības lapas. Manuprāt, ja ilgāk par nedēļu, tad tas nav ok. Treškārt, varūt kļūdos, bet ir tāds kā nerakstīts likums, ieradums, ka pārbaudes laikā pats neslimo, bērni neslimo, atvaļinājumu neņem, darbu nekavē

Conejito
Visu laiku nē. Uz nedēļu, jo mazā uzdaudzīja sev pamatīgu pumu, bij aizdomas par smadzeņu satricinājumu, bet nu viss kārtībā.

Aukli jau ņēma pa vakariem, jo darbs līdz 21:00 un tad jau grūti bij galus savilkt kopā. Viena pati palikusi ar 3 bērniem, palīdzēt arī īsti nav kam, jo tētis bērniem citā pilsētā.

Par to pasniegšanu darbā, protams, nezinu. Diezgan grūti tomēr atļauties algot aukli, ja darba nav. Es tik tā pie sevis spriedelēju.

Spīgana

Pēc savas, kolēģu un paziņu pieredzes - pārbaudes laikā tomēr parasti mēgina piesaistīt papildspēkus, lai nebūtu jāņem tās slimības lapas. Otru vecāku, vecvecākus, aukli... dažas dienas ir OK, bet tomēr kaut kā parasti pārbaudes laikā gribas sevi pēc iespējas labāk darbā parādīt, ne ņemot slimības lapas un daļu no pārbaudes laika vienkārši neesot īpaši, ja pārbaudes laikā vēl ir arī apmācība (un ja vēl grupā ar noteiktu apmācību plānu)- kā cilvēku var apmācīt, ja 'sēž uz slimības lapas'. Neatceros gan, ka kadam būtu bijušas problēmas slimošanas dēļ nevienā no bijušajām/esošajām darbvietām.

Cucamonga

Pārbaudes laikā, es tomēr pakautrētos ņemt darbnespējas lapu (ja tikai pati nesaslimtu). Tomēr jāsaprot, ka DD arī tomēr ir cilvēks (cilvēki).


Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Spīgana

Pārbaudes laikā darba devējam pat nav jāsaka, kāpēc pārtrauc līgumu. ja tomēr ir godīgi pateikts iemesls un tā ir ne pirmā reize, tad varbūt ir vērts padomāt, kā to mainīt. Resp., ja jau pārbaudes laikā ņem slimības lapas bērnam, tad kas notiks pēc pārbaudes laika? DD ari jāapzinās riski. Un darba ņēmējam - ir pateikts, kas tiesi bija par iemeslu - ir jāpadomā, kādu risinājumu rast vismaz pirmajiem 3 mēnešiem un vēlāk, ja slimosanas ievelkas.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18388203