Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vēdera spiešana pēc dzemdībām

bitite_13

Naglaarviitni

Dīvaini. Man ir 2 bērni, neviens nekad vēderu nav spaidījis, lasu un šausminos. Atšķirība laikam tā, ka man abi mājdzemdībās dzimuši. Tad jau laikam tā spaidīšana nav obligāta un nepieciešama?

Ilze_V
Kopumā par vecmāti sūdzēties nevaru. Vienīgi tā placentas raušana un vēl neapmierināta purpināšana, kad pusotru stundu nevarēju izspiest bērnu - redz es slinkojot un kavējot laiku, kamēr citas gaida. Tā kā es speciāli un sava prieka pēc būtu to procesu vilcinājusi

Naglaarviitni
Spaida tikai tad, ja dzemde nesavelkās un stipri asiņo. Ar pirmo man neko nespaidīja, ar otro gan.

Rokko
Un tu vēl saki, ka nevari sūdzēties? Tas ir tā nopietni?

Ilze_V
Uzņēma dzemdību nodaļā laipni, visu laiku regulāri nāca skatīties, kamēr vērās vaļā. Tonīšus arī lika. Vispārējā komunikācijā līdz tam izspiešanas laikam, kas ieilga, tiešām bija ok.

Rokko
Ja tev bija pirmās dzemdības, vecmātei vajadzēja zināt, ka izspiešana var ilgt arī divas un vairāk stundas. Medpersonālam nevienā brīdī, pat tad, ja dzemdētāja uzvedas pilnīgi neadekvāti, nav tiesību izteikt savas piezīmes. Ja viņi nespēj noturēties, viņiem ir jāstrādā citur. Viņi nedrīkst savas dusmas projicēt uz tajā brīdī pilnīgi neaizsargātu cilvēku.

RunaaKaijas

Man pamasēja vēderu (ne brutāli), bet pēc tam jau kad placenta pati bija "piedzimusi". Pirms tam neviens neko neaiztika (pieredze ārpus LV)

Gerdaa

Naglaarviitni
Tas, kur dzimuši, nav svarīgi. Kaut vai uz ielas! Ja dzemde slikti saraujas, tad ir jāpārliecinās, ka neuzkrājas asinis. Tici man, labāk, lai spaida, nekā no slinko un vēlāk ir auzas.

Naglaarviitni

Kas tur var uzkrāties, ja dzemdei gals vaļā? Turklāt, skatoties procentuāli, tēmā 20:6, no tiem sešiem puse "neatceros" vai "paspaidīja". Tiešām vairāk nekā 3/4 sieviešu tik nenormāli tā dzemde nesaraujas? Nu nu.

Naglaarviitni
Būsim godīgi, medicīnas personāls daudzos gadījumos vienkārši ir nepacietīgs. Viņi negrib ne gaidīt, kad placenta piedzims, ne kad pats viss panāks ārā, jo vieglāk ir kā tādu tikko dzemdējušu (piedodiet, bet asociācija ir tieši tāda) govi izspaidīt un pofig par to, kā tajā mirklī jūtas sieviete. Ja viņa protestē, tad viņai tiek labākajā gadījumā sniegts murgains paskaidrojums par to, ka tā vajag. Es zinu, ka Latvijā gan epiziotomijas taisa bez anestēzijas, gan šuj pēc tam bez anestēzijas... un paskat, ir sievietes, kurām brutāli ar roku izvelk placentu bez atsāpināšanas. Un es ticu, ka atsevišķa mediķu kategorija ir vienkārši sadisti, kuriem patīk sievietei nodarīt sāpes un tad uzpurpināt, lai beidz čīkstēt. Es neesmu dzemdējusi Latvijā, bet pēc šiem stāstiem man zūd arī jebkāda vēlme. Tur kur dzemdēju, tur pat atvērumu pārbaudīja super maigi ar tekstu "es tagad darīšu to un to, lūdzu, nebaidieties, tagad pieskaršos jūsu kājai, elpojiet mierīgi....."

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18388431