Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Aspergers (2)

Aspadore

Oakes, piereģistrējos Tev uzrakstīt, un pamanīju, ka tēma slēgta. Ja vēlies, uzdod jautājumus. Man ir aspergers (un manam tētim), vīram ir aspergers (un viņa tētim un māsai) un vienam no mūsu bērniem ir aspergers. Pārējiem ir iezīmes.

Ceļš līdz sevis saprašanai bija ļoti smags un sāpīgs, jo jau agrā bērnībā sapratu, ka esmu savādāka, lasi - stulba. Pēc bērna diagnosticēšanas viss nostājās savās vietās.

Strādāju nozarē, kurā ir daudz tādu kā mēs.

Sadzīvot ar mums ir manuprāt viegli, ja ievēro dažas pamatlietas - ļoti tieša valoda, algoritmi, pajautāt par mūsu hobijiem

Aspadore
Pastāsti kaut ko vēl par sevi, ja nav grūti.

Katram savs

Aspadore
Strādāju nozarē, kurā ir daudz tādu kā mēs.
Programmēšana?

Tiešā valoda ir ļoti raksturīga. Apkārtējiem ļoti jāpierod un jāpieņem. Man draudzenei ir meita Aspergers, 11 gadīga.

Pietiekoši daudz stāstot, mani atšifrēs, ko nevēlos dēļ tā, ka pieminēju ģimeni.

Mēs uztveram un domājam ļoti tieši. Ja teiks atnest kādu zirni, atnesīsim vienu zirni. Mājienus - bezcerīgi. Ārējais izskats - vienaldzīgs. Apkārtējo viedoklis pēc diagnozes uzzināšanas arī. Pirms tam bija grūtāk, besīja tie nerakstītie likumi, par kuriem nav ne mazākās nojausmas. Small talk un flirtēšana - tukšs laika kavēklis. Kaut kādus patternus jau iekaļam, piemēram, sasveicināšanos. Ar acu kontaktu es daru tā, ka aprēķinu aptuveno sarunas ilgumu un cik reizes un sekundes jāpaskatās acīs, lai izpildītu minimālo programmu. Atmiņa līdz pēdējai detaļai, besī, ka citi netur tempu, arī tāpēc labāk darbojamies vieni. Melošana nav pieņemama, intrigas, teātri. Mana ideālā pasaule būtu kritēriji, algoritmi un matemātika. Jāmācās viedokli turēt pie sevis, jo daudz kas no tā (faktiski viss), ko domājam un ko varam pierādīt ar skaitļiem, ir sociāli nepieņemams.

Papildināts 21.03.2019 22:23:

Mēs apzināti vai neapzināti visu laiku rēķinām. Cik minūtes kaut kur jāpavada, lai dabūtu ķeksīti "biju". Cik reizes sarunas laikā vajadzētu savilkt seju smaidā. Cik sekundes jācenšas nepārtraukt/neaiziet, kad citi runā muļķības (un viņi parasti to dara). Cik soļi, ja iešu tur. Kāda varbūtība, ja darīšu tā. Kāda matemātiskā cerība, ja salikšu lietas tā. Uz vecumu kļūst arvien vieglāk.Plus internetā var atrast tādus pašus.

Paldies, ka padalījies, ļoti interesanti.

Es brīnījos, kāpēc neviens neko nedara, līdz sapratu, ka esmu viens no viņiem...

Ko vēl? Rutīna, grafiks, plāns, precizitāte. Dziesmu, filmu, whatever varam mēnešiem uz riņķi griezt. Viss savs. Par savām tēmām varam runāt neierobežoti ilgi. Tracina, ka citi jauc faktus, neiedziļinās. Domāt dāvanu uz dzimšanas dienu - ja ko vajag, pasaki, ko. Gribi aspergeru iedzīt izmisumā - pasaki, ka viņu gaida pārsteigums, piemēram, rīt biļetes uz kaut kurieni. Liec mainīt plānu. Kaut pa citu ceļu mājās. Liec atnest "kaut ko garšīgu". Sāc kliegt - kā tu varēji nesaprast! Paņirgājies par jautājumu "vai viņš bija dusmīgs?" atbildi ar sarkasmu "nē, nebija". Pajautā, vai Jānim patika tas un tas ,(it kā mēs to zinātu, ja nepasaka). U.t.t. Mēs domājam savādāk. Asaras ir ķīmiska reakcija. Ja ar tām vēlas kaut ko panākt, tad var to cirku aiztaupīt un iesniegt sarakstu. Aspergers no aspergera atšķiras, bet pārtaisīt nevar. Var vienoties par minimālo algoritmu programmu. Piemēram: rīt 19:30 atnes man piecas tulpes. Vai "ja es metu šķīvi pret zemi, tas nozīmē, ka vēlos, lai tu dari to un to". Citādi mēs pabrīnīsimies, kāpēc labs šķīvis bija jāsit, un iesim tālāk, netraucējot pašam vākt savus s*us.

Te arī pieaudzis Aspergers. Simptomātika ļoti spilgti izteikta arī brālim, māsai un mūsu tēvam, paši to esam arī savstarpēji atzinuši. Cenšoties mazliet vairāk pastāstīt par situācijas realitāti, esmu atbildējusi uz jautājumiem te (beidzamajās lapās): https://calis.delfi.lv/forums/tema/13103941-berni-ar-autisma-iezimem/

Aspadore
Pašai smaids tā vienkārši tāpat nerodas? Tikai aprēķināts? Kaut kādas emocijas taču ir? Prieks vismaz?

Ko vēl? Rutīna, grafiks, plāns, precizitāte. Dziesmu, filmu, whatever varam mēnešiem uz riņķi griezt. Viss savs. Par savām tēmām varam runāt neierobežoti ilgi. Tracina, ka citi jauc faktus, neiedziļinās. Domāt dāvanu uz dzimšanas dienu - ja ko vajag, pasaki, ko. Gribi aspergeru iedzīt izmisumā - pasaki, ka viņu gaida pārsteigums, piemēram, rīt biļetes uz kaut kurieni. Liec mainīt plānu. Kaut pa citu ceļu mājās. Liec atnest "kaut ko garšīgu". Sāc kliegt - kā tu varēji nesaprast! Paņirgājies par jautājumu "vai viņš bija dusmīgs?" atbildi ar sarkasmu "nē, nebija". Pajautā, vai Jānim patika tas un tas ,(it kā mēs to zinātu, ja nepasaka). U.t.t. Mēs domājam savādāk. Asaras ir ķīmiska reakcija. Ja ar tām vēlas kaut ko panākt, tad var to cirku aiztaupīt un iesniegt sarakstu. Aspergers no aspergera atšķiras, bet pārtaisīt nevar. Var vienoties par minimālo algoritmu programmu.

Varu tikai un vienīgi piekrist.
Par dziesmu, mūziku - man šobrīd ir viena mīļākā grupa. Šobrīd - tas ir, pēdējos 4 gadus. Mīļākā - tas nozīmē, ikdienā. Vismaz vairs neklausos to skaļi, kamēr citi ir apkārt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18388473