Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Augļu koki un ogulāji

esirte

Biogaia

Iespraukšos ar savu jautājumu. Gribu iestādīt ķirsi, vēlams saldo, bet tam vajag apputeksnētāju. Bet nekur neatrodu informāciju, kuras šķirnes ir apputeksnētāji (izņemot tās dažas ārzemju ar zemu salizturību un slīmībuzņēmīgās). Varbūt varat ieteikt kādu ķiršu šķirņu kombināciju? Čtri koki būtu absolūtais maksimums, bet gribētu, jo mazāk, jo labāk. Vēlams ne tikai Latvijas zemo.

Papildināts 26.03.2019 12:11:

Esmu noskatījusi Aiju (ienākas jūlija 1. dekāde) un Brjanska Rozavaja(ienākas jūlija 2.-3. dekāde), bet ko tām stādīt klāt? Katrai savu apputeksnētāju, jo augļi ienākās atšķirīgos laikos? Varbut ķiršiem var kā ābelēm uzpotēt apputeksnētāju?

kim

Arī ļoti interesē apputeksnētāji. Nopirku saldo ķirsi Tiki.

Chiepina

Biogaia
arī man ir Brjanska Rozavaja, kā apputeksnētājs man ir Droganas dzeltenais, bet pērkot saldos ķiršus parasti jau brīdina,ka vajag apputeksnētāju un tieši kāds ir labākais.

esirte

Biogaia
Neiesaku Brjanskaja rozovaja, šogad laikam rakšu ārā. Slimīga, kaprīza, met nost aizmetušās ogas. Blakus aug vienaudze Ovstuženka - pilnīgs pretpols: veselīga, kompakti skaistu vainagu; jau trešajā gadā novācu kādu kilogramu+ ogu, ogas neplaisā, lielākas un garšīgākas kā B.R., agra. To, savukārt, stādīšu klāt.

Ovstuženka, Brjanskaja rozovaja, Iputj, Tjučevka - visi šie krievu selekcijas salizturīgie saldie ķirši esot savstarpēji apputeksnētāji, lai arī ražas laiki atšķiras. Es nevaru izšķirties starp Iputj un Tjučevku, tik zinu, ka Iputj stipri plaisā.

No skābajiem ķiršiem (bet ar augstu cukura līmeni) atkal jau kā bezproblemātiskākais - pašapputes Molodzjožnaja. Latvijas zemo gan nē.

Sephora

esirte
Kurā Latvijas daļā aug jūsu ķirši?

Hipotenuza

Draugos ir sastopams Pēteris Heimanis

Sephora

Kurā Latvijas daļā aug jūsu ķirši?
Stipri vējainā Pierīgā. Pēc pāris gadiem plānoju lielu dārzu Latgalē.

Pēdējās izmaiņas: esirte, 26.03.2019 14:23.

Un visa tēma apklusa

Sus

Man ir saldie ķirši, tiesa, ļoti jauni stādi - Brjanskaja rozovaja un Kompaktnaja Venjaminova (jau ražoja), kā arī Ļeņingradskaja čornaja (vēl nav ražojis). Kompaktnaja - augumā maziņš, Brjanskaja rozovaja - negatavās ogas ar nelielu rūgtumu, bet ogas nekrīt, ne smakas no kaprīzuma un slimīguma. Plus mīnus līdzīgas ogas. Pusskābais - Haritonovskaja, smukas, lielas ogas, un leišu zemais - ideālas ogas kompotam un zaptei. Par Iputj - garšīgas, bet lietainā laikā mēdz plaisāt un tad ātri pūst.

Dzīvojiet šeit un tagad! Laime ir mazās lietās.

Sus
Brjanskaja rozovaja - negatavās ogas ar nelielu rūgtumu, bet ogas nekrīt, ne smakas no kaprīzuma un slimīguma.

Ja stādi nebūtu pirkti Pūres DIS, nebrīnītos par šķirņu sajaukšanu. Pirku 3 stādus (sev un draugiem) un visi, diemžēl, uzvedas līdzīgi. Arī krievu forumos lasīju pieredzi, ka B.R. slimībizturība nav tik augsta, kā to formulējis selekcijas institūts. Mums apkārtnē ir daudz vecu ķiršu koku un manējiem ir, ko turēt, lai nesaķertu kādu kaiti. Pavisam kritiski nav, taču līdz ar jāņiem Brjanskaja rozovaja lapotne kļūst arvien plankumaināka un neglītāka, kamēr, piemēram, 3 m attālākā Ostuženka - visu vasaru veselīgi zaļa, bez nevienas caurumainas un raibas lapas. Negatavo ogu nomešana, iespējams, saistīta ar nelielo koka vecumu (spēki aiziet spēcīgāka skeleta veidošanai); it kā saprotami, bet nepatīkami - cik tad tukši kārdinās?!

Es pagājušogad iegādājos saldo šķirni "Veldze". Kāda būs?

kim

Igauņu lapās atradu, ka ķirsim Tiki viens no apputeksnētājiem būtu Ļeņingradskaja čornaja.

A es, a es... saraku pie vecākiem (viņiem audzīte ar 3 veidu - dzelteni, sarkani un melnie m no-name saldajiem ķiršiem) un iestādīju pilsētas dārzā.

Es brīnījos, kāpēc neviens neko nedara, līdz sapratu, ka esmu viens no viņiem...

Peteris62

Nopietnāk par saldo ķiršu savstarpējo apputi jāpiedomā vientuļā lauku sētā, Pilsētu privātmāju rajonos un mazdārziņos parasti tā nav problēma, ja saldie ķirši aug kaimiņos. Laika apstākļi ziedēšanas laikā pa gadiem ir ļoti atšķirīgi, simtprocentīgi pateikt, kurš kuru apputeksnēs nevarēs. Jo vairāk dažādu šķirņu savā un kaimiņu dārzā, jo labāk visi ražos.

Par Brjanskaja Rozovaja gan pirmo reizi dzirdu tik bēdīgas atsauksmes attiecībā uz izturību, ogas varētu vēlēties lielākas un stingrākas, tas gan tā ir. Ši šķirne tikai izturības un stabilo ražu dēļ vēl joprojām ir aktīvā apritē.

Noela

Peteris62
Kādu šķirni Jūs ieteiktu skābajiem ķiršiem? Der arī augumā lielāks koks, jo vietas pietiek. Patlaban ir mantots beznosaukuma skābais ķirsis, bet tam ar katru gadu paliek arvien mazāk dzīvo zaru, šobrīd ražo tikai pati galotne (knapi varam piekļūt ar kāpnēm), visi apakšējie zari bija sausi, kurus regulāri izgriežam. Liekas, ka drīzumā jāiestāda būs aizvietotājs.

No saldajiem ķiršiem man ir Iputj. Ražo ļoti labi, jāsedz gan ar tīklu, lai strazdi nenoēd ogas, tāpēc nācās ķirsi arī stipri saīsināt, jo vairs nevarējām pārmest pāri zaļo tīklu. Sausā laikā ogas ir lielas, skaistas, garšīgas, bet, ja paredzamas ilgākas lietavas, tad ar steigu jālasa ogas nost, jo saplaisā.

Peteris62

Tas, kas Jums kā beznosaukuma, droši vien parastais Latvijas zemais jeb Leišu ķirsis, kuram apaksējo zaru atmiršana ir no dabas ieprogrammēta. Visvienkāršākā un drošāk ražojošā šķirne pie mums. Ja dārzā aug saldie ķirši, tad labs ir saldā un skābā hibrīds Živica, agrāks par Latvijas zemo, ogas lielas, mazu kauliņu un nav skābas. Trūkums, ka vajadzīgs apputeksnētājs saldais, bet citādi izskatās pēc tīra skābā. Ziemcietīgs un samērā kompakts ir Maļinovka, ar labu izturību pret lapbiri, bet ienākas vēlāk. Ja patīk mazliet rūgteni ķirši, ļoti labs ir Šokoladņica, maza auguma, pašauglīgs, ražīgs. Katrai šķirnei savi plusi un mīnusi.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18388667