Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Studēt psiholoģiju

see

Man 40+, visu mūžū bijusi interese par psiholoģiju. Kad pabeidzu vidusskolu 90-tajos, to varēja studēt tikai LU, konkursu toreiz neizturēju, aizgāju uz citu jomu. Tagad 2 maģistra grādi citās jomās, darbs, karjera utt.- šajā ziņā viss kārtībā.

Bet - joprojām tā interese par psiholoģijas studijām ir palikusi. Tikai, papētot augtskolu uzņemšanas noteikumus - saprotu, ka tad būtu jāsāk atkal ar bakalauru un uzņemšanas noteikumiem nemaz nekvalificēšos kaut vai tāpēc, ka nez vai vairs nolikšu CE latviešu valodā un literatūrā Tikmēr uz maģistrantūru var pretendēt tikai Psiholoģijas bakalaura programmu absloventi.

Skaidrs, ka studijas tur nav nekāds kosmoss un to visu varētu bez problēmām apgūt, jo interesē. Bet uzņemšanas noteikumi ir tādi, ka skaidrs- tiem nekvalificējos, jo rakstīti tikai vidusskolu absolventiem.

Varbūt kādam ir pieredze? Ieteikumi?

Vai tiešām psiholoģija interesē kā studiju joma (= pētniecība) un vēlāk profesija? Mūsdienās ir pietiekami daudz labu un viegli pieejamu grāmatu, pētījumu, kongresu (ja samaksā, vari apmeklēt), vari izglītoties pašmācībā.

filozofe

Jā, interesē tieši kā profesija, ar iespēju konsultēt, jo pašreizējā profesijā esmu sapratusi to "nišu", kur varētu specializēties.

Tagad taču nav nekas ārkārtējs runāt par pilnīgu profesijas maiņu dzīves laikā. Tikai mūsu esošā izglītības sistēma, cik esmu izpētījusi, laikam nav īsti felksibla šādām situācijām

Ja tā interese tiešām ir tik liela, dodos personīgi uz noskatīto mācību iestādi un parunātu klātienē par iespējām uzsākt studijas. Esmu pārliecināta, ka esošie 2 maģistri un patiesa vēlme apgūt vēl vienu profesiju varētu būt pietiekams iemesls tikt uzņemtam studentu vidū pat ja neatbilstat studiju uzņemšanas noteikumiem. Maģistros protams diezvai uzņems, bet Bakaulaura studijās domāju nevajadzētu būt problēmām tikt. Studentu tagad trūkst, it īpaši šajā sfērā domāju nav aizpildītas visas maksas vietas.

see
Hmmm... līdz šim, uz mums, "senajiem" skolas beidzējiem, attiecās punkts, ka atzīmes tiek pielīdzinātas. Tur tiešām eksāmens jākārto?

Cilvēki, kas aprunā aiz muguras, vienmēr tur arī paliks.

Hmmm... līdz šim, uz mums, "senajiem" skolas beidzējiem, attiecās punkts, ka atzīmes tiek pielīdzinātas.
bet taa arii ir , vismaz LU , bet ir arii citas augskolas

https://www.lu.lv/studijas/fakultates/pedagogijas-psihologijas-un-makslas-fakultate/bakalaura-limena-studijas/psihologija/

Лень возникает в результате нехватки в организме пиздюлей.

RunaaKaijas

Uz maģistrantūru tiešām nekur pa taisno neaiziesi, jo ir vajadzīgas pamatzināšanas psiholoģijas jomā. Ja gribas, mierīgi ej uz to. No pieredzes, mana mamma tavā situācijā aizgāja studēt juristos, nolika bakalauru, nolika maģistru un laimīgi šobrīd izmanto savas kvalifikācijas. Ja gribas, tikai uz priekšu. Vienmēr var uzzvanīt uzņemšanai un turpat noskaidrot kas un kā ir ar tiem, kuri vidusskolu senāk beiguši.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18388849