Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Valsts ģimnāzijas Rīgā

inela

Labprāt uzzinātu viedokļus, pieredzi par Rīgas 1., 2., 3 valsts ģimnāziju, Āgenskalna valsts ģimnāziju - pamatskolas programmām.

Pārceļamies no mazpilsētas uz Rīgu, bērnam tieši 7.klase nākamgad, galva laba, padodas viss vienlīdz labi, arī matemātika padodas, ir ambīcija tikt kādā valsts ģimnāzijā. Tik nevaram saprast, kuru no skolām labāk izvēlētie, gadījumā, ja mūsu iestājpārbaudījumi būs tik labi, ka varēsim izvēlēties.

Pirmajā mirklī 1.ģimnāzija šķiet dikti tāda elitāra centra skola. gribas vairāk uz 2.ģimnāziju skatīties. 3.ģimnāzija, pēc mājas lapā esošās informācijas, šķiet uz biznesa novirzienu vērsta. Āgenskalns vnk tuvāk mājām.

Āgenskalns vnk tuvāk mājām.
Tad uz šo arī skatītos. Turklāt Āgenskalnā ir pat divas Valsts ģimnāzijas. Mans jauneklis gadu nobraukāja uz skolu Pārdaugavā (no Daugavas labā krasta) un pavēstīja, ka viņam pietiek tās mīcīšanās korķos pāri tiltiem, tāpēc skolu vēlas savā Daugavas pusē.

Manuprāt, tās specializācijas vairāk izpaužas vidusskolas klasēs, bet uz 10. klasi atkal šā kā tā konkurss par jaunu.

Kaapurs

inela
ja vēlas pamēģināt ĀVĢ, tad vairs nav daudz laika domāšanai, jo tur jau 27.aprīlī ir iestājeksāmeni. radu bērni man tur mācās, kopumā atsauksmes labas, bet ir, protams, izņēmumi, kā jau visās skolās. vienam, piemēram, ļoti nav paveicies tieši ar matemātikas skolotāju.

RVVĢ iestājeksāmeni būs 3.jūnijā.

par 1.un 2.ģimnāziju no vecākā bērna bijušajiem klases biedriem un sporta kluba biedriem, kuri tur mācās, ir izveidojies šāds secinājums: 1-ajā ir grūtāk iestāties, bet vieglāk mācīties nekā 2-ajā.

Es ieteiktu baigi nelauzīt galvu šobrīd, bet pieteikties eksāmeniem un domāt tad, ja bērns ticis vairakās skolās. Uz labu galvu vien nevar paļauties tajā vecumā, stress etc. eksāmenā dara savu un visgudrākais bērns var netikt vēlamajā skolā, tādēļ jāpiesakās ne tikai, piem ĀĢ, bet vēl vismaz kādā citā pieņemamā attālumā.

Paldies par komentāriem! Esam lietas kursā par AVĢ pieteikšanās kārtību iestājeksāmenam, arī par apvienoto exi uz 1,2,3 ģimnāziju.

Ja pamatskolas programma +/- ir līdzvērtīga, tad mums tiešām tuvāk ir AVĢ, kaut gan tagad mani sabiedēja Kaapurs teiktais par ne pārāk labo matemātikas skolotājas iespējamo lozi, jo meitai matemātika patīk un padodas. Vismaz pagaidām

Pēc dzīvesvietas mums vistuvāk sanāks Ziemeļvalstu ģimnāzija Zolitūdē, kura, kā noprotu, nav tas sliktākais variants. Tur vispār ar kājām var aiziet 15minūtēs. Visur citur jābrauc tā kā tā un kāda starpība tad vairs, vai jābrauc 15min līdz AVĢ vai 30min līdz centram. Bet varbūt gana labi nenovērtēju sastrēgumus uz Vanšu tilta Rīgā īsi pēc 8:00

Doma jau mums ir - iestājeksāmeni un tad skatīties, vai un kur vispār var kandidēt. Bet, ja rezultāti būs tik labi, ka varam sākt izvēlēties, gribas jau laicīgi ievākt informāciju

Par 1, 2. un 3.ğimnāziju ļoti gara diskusija bija šajā Skolēnu sadaļā, droši vien pāris lapas atpakaļ. Palasi to, tur bija arī pieredze kā izvēlēties.

Man pazīstamu bērnu pieteica iestāšanās eksim AĞ, nošokējās kāds konkurss būšot šogad...

inela
Es varu padalīties par pieredzi ar 3.ģimnāziju, jo meita tur pēc 9.klases iestājās. Stājās arī 2., bet labi, ka izvēlējās tomēr 3. Man tā šķiet. Pēc atsauksmēm 2.ļoti daudz jāmācās un laikam stipri matemātika. Es gan teiktu, ka meita 3.arī ļoti daudz mācās. Tur dažāda novirziena klases, viņa taisni komerczinību. Visu laiku kaut kas jāgatavo, kaut kāds mācību uzņēmums bija jāizveido, jāpēta darbojošies uzņēmumi, papildus ir spāņu valoda. Viņa ir ļoti apmierināta ar visu tur, patīk. Spēj savienot arī ar visādiem hobijiem, bet mācās daudz, tās pašas matemātikas ja nemaldos bija kādas 8 nedēļā.

Papildināts 20.04.2019 07:52:

Taču viņai arī ar klasi paveicās, visi ļoti draudzīgi, plus daudz biezo bērnu, bet nekādas izrādīšanās vai pārākuma tur vienam pār otru nav.

Pirms dažiem gadiem pabeidzu ĀVģ. Varu teikt tikai to labāko. Nezinu, par kuru matemātikas skolotāju ir runa, jo, manuprāt, visas ir labas. Jā, ir daudz mājasdarbu, bet kurā skolā tā nav. Turklāt tur arvien vairāk parādās jauni skolotāji, kas nomaina vecos, iesūnojušos, kas arī ir pozitīvi.

RVvģ gan neiesaku, jo pēc rezultātiem diezgan atpaliek no pārējām Valsts ģimnāzijām, to jau var redzēt pēc tā, ka iestājeksāmenus rīko vasarā, kad pārējās skolas ir jau visus labākos savākuši, un tad nu tie, kas paliek pāri iet uz RVvģ. Un, jā, ja dzīvo Pārdaugavā, tad, braucot uz centru, vienmēr jārēķinās ar sastrēgumiem, kas pat katru dienu ir citā ilgumā (tas par centra skolām).

Papildināts 20.04.2019 12:01:

Un ĀVģ novirzieni ir tikai vidusskolā, pamatskolā visas klases vienādas, nav nekas izcelts vairāk.

inela
Ieteiktu nepaļauties uz mazpilsētas matemātikas rezultātiem un nesākt plànot dzīvi pirms vēl kaut kur bērns ticis. Ziemeļvalstu gan noteikti tiks, tur man šķiet nav nekādu grūtību.

Vispirms lai jaunais cilvēks tiek kādā no gimnāzijām un tad var domāt par tālāko. Labas atzīmes visos priekšmetos nenozīmē neko, lai iekłūtu gimnāzijā, būs nepieciešama izcila matemātikas izpratne, ar 7 un un ar pliku 8 uz liecíbas nekas nebūs. Saku to pēc pieredzes, kad visādi spējīgs un talantīgs cilvēks ar 8 matemātikā un 9 pārējos priekšmetos netika nevienā!!!!! no gimnāzijām pēc 6. klases (uz 10. klasi gan tika bez problēmām, bet tas ir cits stāsts).

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18389361