Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Augļūdeņu pārduršana

bitite_13

Sveikas!

Vēlējos, lai padalaties ar savu nesenāko dzemdību pieredzi! mani interesē tieši tas, vai arī tagad visām (vairākumam) pārdur augļūdeņus pie 4-5 cm atvēruma? Ja saprotu, ka process iet raiti uz priekšu, un vecmāte vēlas pārdurt augļūdeņus, vai varu arī no tā atteikties un gaidīt lielāku atvērumu, lai pasargātu sevi un mazo? Protams, ja nav medicīniska pamatojuma to tiešām darīt.. Varbūt varat pie viena padalīties par dzemdību pieredzi kopumā RDZN? Pirmo bērniņu dzemdēju pirms 8 gadiem, gribētos zināt kā tur ir šobrīd ar personālu!

BBriede

Varbūt ne gluži tas, ko jautājiet, bet man pagājušā gada vasarā, kad devos uz dzemdību ierosināšanu, bija izveidojies 4cm atvērums - neskatoties uz to, ka 4h tika dotas oksitocīna tabletes, process negāja uz priekšu. Tad nu nolēma augļapvalku pārdurt. Kā tas tika pārdurts, bērns jau 2,5h laikā bija piedzimis (varēja būt pat ātrāk, bet nemācēju spiest ). Bērnam viss ļoti labi, man arī. Nenāca pat prātā augļapvalka pārduršanu atcelt - bet manā gadījumā nekas pats no sevis nenotika, tāpēc šis bija kā variants.

Dzemdeju Novembri Rdzn- augludenus dura pie 9 cm, lai tas pedejais atrak atveras. Pati piekritu. Ta ka neviens obligati nedur pie 4-5. Biju rezerveta par Rdzn, bet pieredze pozitiva- nebija man liguma, bet pirms katras manipulacijas izskaidroja, prasija atlauju. Uti puti nebija, bet man nevajag.

vilks

Daudz kas atkarīgs no vecmātes un tā, kā dzemdības virzās uz priekšu. 2015. gadā man bija vecmāte, kas augļapvalku gribēja vērt pie kādiem 8 cm, ātrāk nepiedāvāja.

Šogad bija kādi 5 cm, pilna 41 nedēļa un vecmāte piedāvāja ierosināt dzemdības ar augļūdeņu atvēršanu, piekritu.

Teorētiski domāju, ka var atteikties (mani pie augļūdeņu atvēršanās piedāvājuma vienmēr arī ir informējuši par iespēju atteikties), bet praktiski man pašai dzemdībās vienmēr grūti runāt pretī vecmātei, jo viņa jau ir speciālists, ne es. Ja ir vēlēšanās tomēr iebilst vecmātei par kādām lietām, iesaku ņemt līdz izglītotu dūlu, kas palīdzētu pieņemt informētu lēmumu (jo situācijas ir visādas, reizēm iejaukšanos tiešām vajag) un palīdzētu arī komunikācijā ar vecmāti.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

SugarRush

bitite_13
Otrās dzemdībās, kuras man sākās dabiski, ūdeņus durt atļāvu pie 9 cm. Tieši ūdens maiss traucēja atvērties līdz pilnam atvērumam, pārdūra un pēc 2 kontrakcijām varēju kāpt uz galda. Dzemdēju Siguldā un tur neviens baigi neko neuzspiež. Visam ļauj ritēt vai notikt pēc mammas vēlmēm, protams, saprāta robežās. Visu pirms tam ar ārstu un/ vai vecmāti izrunājot.

Papildināts 11.04.2019 08:51:

vilks
Es vnm prasu, kāpēc. Man izskaidro un tad es izlemju- klausīt vai neklausīt 2013.gadā man piedāvāja durt pie 7 vai 8 cm, atteicos, pāris stundas patusēju, baigi uz priekšu negāja, bija jau ap 1 naktī, nāca miegs un es sapratu, ka viņai taisnība

Papildināts 11.04.2019 08:56:

Kā man skaidroja trešajās dzemdībās doka, ātrāk par tiem 4-5 cm ūdeņus pārdurt lkm nemaz nevar, lai tas būtu droši un daudzmaz viņa redzētu ko un kur dur.. līdz ar to, ja nav šī atvēruma, tad stimulē ar oksitocīnu. Bet es te tagad nerunāju par gadījumiem, kad dzemdības smuki rit savu gaitu, laiks nav pārstaigāts utt utt. Lai palabo mani kāda gudrāka, ja kļūdos. Resp- tieši tapē šis cipars- 4,5 cm. Un ne ātrāk, ja nu paši neplīst

Dzemdēju Ventspils slimnīcā otro bērnu martā,pirmais bija Kuldīgā, Kuldīgā man pārdūraūdeņus pie 4-5cm,bet tas laikam bija dēļ tā,ka process lēns bija. Ventspilī pārdūra pie 9cm,gribēja pie 8cm,bet teicu, ka vēl negribu,bet otrās dzemdības bija raitākas un uz pusi mazāk sāpīgas,ja pirmajās ğību nost pie knapiem 2cm tad otrajās smējos vēl pie 8cm. Tas vai durt ūdeņus ir atkarīgs kā virzas process,bet protams ja nav nekas ārkārtējs vari neļaut pārdurt un gaidīt,vai pārplīst paši.

Es laikam dīvaina, bet man bija vienalga kad to darija, un tagad būtu vienalga. Man bija līgums ar vecmāti, kura aprūpēja mani visu grūtniecības laiku, pilnībā viņai uzticējos. Man jau liekas tas bīda procesu uz priekšu, man bija ļoti ātras dzemdības, no paša sākuma līdz beigām, 5 stundas.

Melora

ūdeņi plīsa pie 10 cm, kad bērns jau dzima. Stradi. pašas vieglākās dzemdības.

2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

-Женщины — это не слабый пол, слабый пол — это гнилые доски.-  Фаина Раневская

-Where hope grows, miracles blossom.- Elna Rae

Orchidea

Dzemdēju 3x RDzN.

2013.g pie 6cm atvēra, jo bija aizdoma par zaļiem ūdeņiem

2017.g plīsa paši

2018.g atvēra pie 9cm

BePositive

Otrās bija ierosinātas dzemdības. Man atvēra augļapvalku, ūdeņi iztecēja. Dzemdējot izrādījās ka ne visi.. ar dēliņa piedzimšanu vēl izgāzās daļa augļūdeņu.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18389389