Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Asistents bērnam ar diabētu pirmsskolas izglītības iestādē

Adzika

Cucamonga

sirdspukstiņš
Jājautā. Jāprasa. Neviens nevienam virsū neskrien. Arī fondi.

Papildināts 22.04.2019 13:50:

Ar katru gadu paliek arvien vairāk bērnu, kam vecāki izcīnījuši jauno sūkni.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

sirdspukstiņš

Es jau arī par to domāju... Cik ģimeņu, tik variantu...

Tā pati cukura līmeņa kontrole... Vienai meitenei skatījās ko ēd vai vispār var ēst... Otrai krāmēja visu, pat saldos un varēja tikai insulīna dozas... Neesmu mediķis.,bet pārdomas radās kā būtu labāk

Mājās, kur ir bērni, pavisam tīrs var būt tikai konfekšu traukā

Cucamonga

sirdspukstiņš
Katra gadījumā šitā insulīna kontrole un dozēšana nav ne pedagogu, ne bērnu dārza māsas kompetence. Brīvprātīgi-varat darīt. Es šāda veida atbildību neuzņemtos, tieši tāpēc, ka pārāk labi redzu to, kas notiek ja šī kontrole , pat objektīvu iemeslu dēļ, iziet “no ierindas”. Nemaz neminēšu faktu, ka māsa var saslimt un kurš tad nodarbojas ar šiem bērniem?

Tēmas autore ir ļoti saprātīga balansa izpratne. Domāju, ka asistents šajā gadījumā ir labākais uzraugs. 2 acis uz vienu bērnu ar īpaši šim mērķim paredzētu nodarbi. Kāda pensionēta māsa būtu ideāla risinājums.

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

sirdspukstiņš

Cucamonga
Nē nē, mēs neko nemanījām, visu noteica vecāki+ārsta no rīkojumi... Es kā pedagogs arī neko, tikai med.māsa. Es uzreiz atteicos, jo neuzņemos atbildību. Med.māsai laikam bija jāuzņemas ja jau ir bd ar spec.programmām

Papildināts 22.04.2019 14:41:

Es tikai gribēju uzzināt-vai ar ēdiena kontroli nesanāk labāk nekā pičkāt iekšā insulīnu

Cucamonga

sirdspukstiņš
Nu ja specializētais, tad laikam jāuzņemas. Bet kas notiek medmāsas slimības gadījumā? Šie bērni arī neapmeklē PII? Katra gadījumā 3 bērni ar šo insulinejmu diabētu uz vienu cilvēku, kam ir arī citi pienākumi, ir ļoti daudz. Es teiktu-riskanti.

Papildināts 22.04.2019 14:44:

Insulīnu vajag tāpēc, ka tā nav ne kripatas pašam. Jebkurš maizes krikums prasa savu pārrēķinu uz insulīnu. II tipa diabētu var vēl kontrolēt ar diētu, bet ne I. Uz bērniem parasti ir I tips.

sirdspukstiņš

Cucamonga
Mūsu grupā mamma nāca špricēt kad med.māsa nebija-tajā laikā viņa nestrādāja

Pa lielam-kolosāli ja ir asistents, aukle

Papildināts 22.04.2019 14:46:

Med.māsa visu laiku ar mammu sazinājās kas u kā

Undomiel
Pirms gadiem, kad vēl bija stabili lati, manam bērnam vācām caur ziedot.lv naudu pumpītim 1200 latus. Tas bija riktīgi lētā gala pumpis. Citām firmām maksāja ap 3000.

Darbojas tikai ar cilvēka līdzdalību. Pēc vai pirms ēšanas manuāli jāievada insulīns. Pumpīša "labums"- nav jāveic 6-8 injekcijas dienā ar šprici, bet reizi trīs dienās nomaina katetru. Pumpītim ir vajadzīgs klāt cilvēks, jo bērns nevar izrēķināt attiecības starp esošo cukura līmeni un ievadāmă insulīna daudzumu.

Visas izmaksas sedza vecāki. Tikai gadu atpakaļ (GADU ATPAKAĻ Cucamonga!!) tika panākta iespēja saņemt pumpīti (TIKAI MAZAJIEM BĒRNIEM Cucamonga) un rezervuārus, katetrus bez maksas. Kopš latu laikiem līdz pagājušajam gadam, es katru mēnesi pirku katetrus, rezervuārus un speciālas baterijas, katra pa 8 eiro gab.un viena pietiek uz nedēļăm 3, iztērējot vismaz 100 eiro mēnesī. Drīz šis prieks un laime gada garumā mums beigsies. Bērns vairs nebūs bērns juridiski, visas izmaksas atkal uz maniem pleciem.

Cilvēki, kas aprunā aiz muguras, vienmēr tur arī paliks.

Cucamonga

undiness
Domāju, ka esi maldināta. Ar pirmajiem insulīna sūkņiem Latvijā bērniem saskāros pirms 3-4 gadiem.

Papildināts 22.04.2019 15:48:

Protams-visas šīs ierīces bija vecāku “izcīnītas”, gan fondos , gan citādi. Cena , kad jautāju, bija ap 5000eur.

Par tiem krutajiem pumpjiem, kas gan mēra, gan vada insulīnu - nevaru komentēt, jo neesmu saskārusies. Tagad liek sensorus rokā. 1 sensors uz 14 dienām. Attālināti nolasa rezultătus. Nav jādur pirkstā 6-8 x dienā, bet tāpat ik pa laikam, kas nav gluži 1x nedēļā, no pirksta jāmēra. Viens sensors maksā 60 eiro. Startam vajadzīgs arī rīderis, kas maksā tikpat vai vairāk. Latvijā sensorus neizplata. Tauta, kas var atļauties, pērk no Ger, Uk, citām eiropas valstīm. Mēnesī drīkst nopirkt, cik sapratu, 3 sensorus. Varbūt tos pašus divus. Ja sensors neiet - nauda miskastē. Uzliekot sensoru, gadās visādas šaizes - trāpa asinsvadā, kas stipri asiņo, sensors atsakās strādāt. Ņem ārā, dur vēlreiz. Laime, ne? Vasarā tauta komentē sensoru. Tai pašai Merkelai esot un komentē. Patīkami. Arī ar pumpi nav nekāda saldā dzīve. Esi piesiets katetram, jārēķinās ar pumpi. Un sensorus neapmaksā nekādi fondi. Šobrīd biedrība vāc parakstus iekš Manabalss.lv, lai iesniegtu prasību par valstiski noteiktu iespēju vecākiem izvēlēties - lietot teststrēmeles un šaut pirkstā vai saņemt sensorus.

No malas mums visiem otra dzīve vai dgn izskatās viegla. Bet tikai esot iekšā zini, kā tas ir.

Neviens no aprakstītajiem aparātiem nespēj darboties bez cilvēka. Sensors automātiski nomēra, bet ko ar tiem cipariem iesākt? Vajadzīgs cilvēks, kas pieņem lēmumu un rīkojas. Tāpēc ir noderīgs asistents, medmāsa vai kāds cits, kas to uzņemas.

Papildināts 22.04.2019 15:56:

Cucamonga
Maldināta? Par ko?

Cilvēki, kas aprunā aiz muguras, vienmēr tur arī paliks.

Cucamonga

Par cenu. Un to, ka šīs izmaksas mēdz segt labdarības fondi.

Papildināts 22.04.2019 16:05:

Nozīme-to fondi dara. Tikai jāiet, jālūdz...un tas ir smagākais. Daudzi to nespēj, nemāk.

Papildināts 22.04.2019 16:07:

P.S. Ar mani komunicēt izaicinošā veidā un cerēt, ka es pavilkšos, ir personīgas enerģijas lieka izšķiešana. Esmu pieradusi pie cilvēku sāpēm un dažādām reakcijām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18389405