Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kārtainie salāti

eva88

Iesakiet savas kartaino salātu receptes.

Babs

Būtībā jau jebkurus salātus var taisīt kā kārtainos


We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one

Hiacintte

Sākot no apakšas - ķiplokgrauzdiņi, tomāti, kukurūza, majonēze, rīvēts siers. Šie mums ballīšu topā

Kārta vārītu rīvētu burkānu, kārta marinētu sīki sagrieztu sīpolu, kārta vārītu rīsu (vai kartupeļu kā rosolam), kārta ķilaviņu (ņemu filejas eļļā), kārta burkānu - augšējo var arī svaigus. Nosedz ar krējuma-kefīra mērci puse uz pusi vai majonēzi ne ļoti treknu. Pāri zaļumi, reizēm pie mērces jaucu klāt ingveru no paciņas.

Marinēta selērija, paprika, rīvēts siers, var vēl olu. Viss majonēzē.

Avokādo, bumbieris, vistas gaļa majonēzē.

Vārīti kartupeļi, vārītas bietes, vārīti burkāni, vistas giross- tam visam starpā majonēze un pa virsu granātābols ! Ņamma!

Arī var kārtainus, bet parasti taisu sajauktus - sausiņi, ķīnas kāposts, zaļais Talsu ritulis, kūpinātas vistas gabaliņi, skābais krējums

Kartām. Vārīta vistas fileja (vai šķiņķīši vai stilbiņi) sīki sagriezta, sāls, pipari, mizots, sarīvēts gurķis, kuram nospiests šķidrums, pārslaka ar citronu sulu, Franča salātu majonēze, vista, uz pusēm sagrieztas zaļās vīnogas bez kauliņiem, majonēze, vista, gurķis, majonēze, pa virsu smalcinātas pistācijas

tēmas kopsavilkums divos vārdos - Viss majonēzē.

Vaarna

Viendien gribēju ielikt, bet aizmirsu. Sastāvdaļas nesaukšu, jo tāpat apmēram var redzēt. Es cūkgaļu neēdu, tāpēc augšā lieku uz iesma ceptas vistas gabaliņus (oriģinālā laikam ir žāvēta cūkas pavēdere). Pārlej ar kādu no vinegreta mērces variācijām.

Ja runā par majonēzi, tad patiesībā kvalitatīvai (īpaši mājās gatavotai) majonēzei ir vien 2pamatsastāvdaļas-eļļa un olas, pārējo (citrona sulu, garšvielas) pievieno pēc katra gaumes. Jā, man arī salātu mērces labāk garšo, gatavotas uz eļļas bāzes, bet arī majonēze (runāju par kvalitatīvu) nav nekāds bieds. Nevajag tikai lietot pārmērīgā daudzumā.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18391501