Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Izvairīšanās no ērcēm un odiem

Piparmetra123

Sveikas, māmiņas! Plānojam uz pāris nedēļām doties uz laukiem. Mazulis ir pārāk mazs, lai tiktu potēts pret encefalītu. Lasu, ka ir tāds aparāts tickless, kas ar ultraskaņas palīdzību atbaida ērces. Vai kāda to ir izmēģinājusi? Varbūt kāda var ieteikt arī pretērču/pretodu līdzekli, kas lietojams zīdainim?

vilks

Vai zīdainim plānota patstāvīga dzīvošanās pa zāli/ kontakti ar mājdzīvniekiem? Man jau nu jēdzīgāk liekas vairākas reizes dienā pārskatīt zīdaini, vai kāda ērce nerāpo, ne pūst kaut ko virsū.

Pret odiem jāskatās, varbūt ērtāks ir kāds pretkukaiņu pārklājs (bet nevajag to klāt karstajā laikā virsū, karstā laikā tāpat odu sevišķi nav).

Es gan ar savu trīsmēnešnieci nupat biju laukos bez jebkādas pretodu/pretērču aizsardzības. Nu ērces viņai tāpat nav īsti kur dabūt, jo pārāk maza, lai dzīvotos pa zāli, odus vienkārši padzinām nost. Istabā ir logiem priekšā kukaiņu tīkli. Pagaidām problēmu nebija, drīz brauksim atkal, tad skatīsimies.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Piparmetra123
Ir ēteriskās eļļas, kuras netīk kukaiņiem, gugles tante pateiks, kuras. Iepilina vatē vai sedziņā un tur ratos.

Ir eko veikalos pretodu/pretērču līdzekļi, kurus var lietot arī bērniem. Gatavoti no tām pašām ēteriskajām eļļām.

Es lietoju lavandas eļļu, tā likās visciešamākā pēc smakas.

Ja pie mājas aug lavanda - pušķītis pie ratiem un odu pārklājs pāri.

teite

Agrāk bērniem lietoju eļļu Odiņš (hm, šķiet, tā sauca ), maza plastmasas pudelīte. Pārbaudīju ar ērci, novilku uz rokas strīpu ar to eļļu un noķertu ērci palaidu rāpot. Tiešām nepārkāpa līnijai gāja gar un pec tam prom.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Vilks

Mans mazulis ir 9 mēnešus vecs un jau aktīvi rāpo un ceļas kājās. Ja tas būtu tāds bēbis, kas dzīvojas tikai pa ratiem un paliek uz sedziņas tur, kur nolikts, es neuztrauktos. Dažiem maniem radiem liekas, ka bēbim noteikti jāpadzīvojas pa zāli un jāpačamda puķītes utt. Man gan neliekas, ka tā būtu laba ideja. Varbūt par daudz satraucos.

Paldies par atbildēm!

Par tiem pīkstuļiem no draudzenēm labas atsauksmes dzirdētas, darbojoties

teite

Piparmetra123
Ka tu domā pasargāt no zāles čamdīšanas? lai dzīvojas, tikai pec tam jāapskata kartigi. Un vasarā ideāli baltas vai vismaz gaišas vienkrāsainas drēbes. Es mežā jau gadiem eju visa baltā, katru neaicinātu knisli uzreiz pamana.

Viss, ko jūs lasāt, drīkst tikt uztverts kā joks, nav ņemams par pilnu patiesību un nekādā gadījumā nav jāuztver personīgi.

Piparmetra123
Cik dziļi lauki? Ja zāliens ap māju un sakopts - vaktētu drēbes un pašu, vai nav kas uzmeties. Ja neapkopts - ir pūstu pretlīdzekli vai eļļiņu uz apģērba.

Un var potēt šajā vecumā, līdz 1,5 g pat ir 50% atlaide potei. Tas, ka potēšanas kalendārs intensīvs un negribas to darīt, ir cita lieta.

Man pagājušo vasaru 1gadnieks pa piemājas zālīti dzīvojās - pat nevaktēju tos kukaiņus. Otros laukos, kur riktīgi džungļi īpaši neļāvu izpausties.

Papildināts 13.06.2019 17:04:

Man nepotēts.

adaata

Lauki ir dziļi Latgalē, bet nu zālājs ap māju ir diezgan nobradāts, pavisam dziļā jau nelaidīšu.

9 mēn var potēt? Visur raksta, ka tikai no 1 gada vecuma taisa poti pret ērču encefalītu. Vispār jau negribētos tagad taisīt tādu poti.

vilks

Nu ērces jau arī Laima slimības dēļ nav labas, tāpat jāvaktē, lai neiekož.

Piparmetra123
Jā, deviņmēnešniekam vairs neko, no dabas nenosargāsi. Arī domāju, ka visefektīvākā ir apskatīšana regulāri, visvairāk pirms miega, jo ērces parasti kož tad, kad cilvēks ir miera stāvoklī, līdz tam rāpo.

Deviņmēnešniekam arī smaržīgās eļļas visdrīzāk nekaitēs, nav jaundzimušais.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18392221