Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bērni un vēzis...

December

December

Manam bērnam ir leikēmija, hroniska mieloleikoze, pieļauju, ka salīdzinoši viegla( salīdzinoši ar citām asinsvēža formām).Meklēju domubiedrus.Bērnam diagnoze ir gadu.

Manam dēliņam tikko atklāja limfomu. Esam onkoloģijas nodaļā, tūlįt būs pirmā ķīmijterapija...

December

Marie
Kā puika uztver to, kas noticis? Ceru, ka atklāta sākumposmā...

Jā, sākās vnk vienā dienā, un pēc trīs nedēļām jau ķīmijterapija. Protams, šoks. Bet nu puika turas braši, vienīgi pārdzīvo par to, ka katru dienu taisa analīzes un dur. Pamazām mācāmies aprast ar šo...Nu viegli nav.

December

Uij, jā, analīzes nodaļā katru rītu, beigās man bērns teica, ka jau miegā ņēma un viņš nav fiksējis vairs....

Tev pašai ir kāda atbalsta cilvēks? Es pati atceros, ka pirmie 2 mēn.aizgāja pašai nomierinošās zāles dzerot un naktīs ilgi rokot jebkāda veida informāciju internetā...

Nu pirmās nedēļas, tā neziņa un ceļš līdz diagnozei bija traks. Mokošs. Puikam visu laiku bija temperatūra ap 40, nepalika labāk...Kad nonācām onkoloģijas nodaļā un pamazām sākas ārstēšana, ir mierīgāk, jo vismaz tie akūtie simptomi pazuda.

Atbalsta komanda mums ir, vīrs, lielie bērni (jau padsmitnieki), omes...Man pašai ir problēmas ar muguru, kas protams, saasinājās tieši tagad. Plānoju tuvākajā laikā operāciju, citādi vnk fiziski nevaru par puiku rūpēties...

Bet internetā es lasīju sākumá. Tagad, kad ir tā diagnoze, es sapratu, ka nu nevaru. Negribu redzēt tos procentus, kas nav 100...

Papildināts 19.07.2019 08:44:

Cik ilgi jūs bijāt nodaļā?

December

Labi, ka ir atbalsta komanda!

Mums tā diagnoze nāca tādā dīvainā izpildījumā, reāli pirmie simptomi bija jau pavasarī, kad pie akūta b tipa streptakoka, viņam vienīgajam bija paaugstināti leikocīti, pēc tam tie nokrita līdz gandrīz normai - paši. Bet gimenes ārste sataisīja trobeli un protams aizvedu uz BKUS siedsmieram, tur visi noplātīja rokas, viss esot Ok. Tā tas palika,bet man miera nebija. Pagāja pāris mēn. Un tā kā bija paredzēta nometne, teicu lai uztaisa fiksās analīzes, puika jutās ļoti labi, ne meigainiba, ne sūdzību, nekā. Un tur bija šoks Leikocīti bija gandrīz 46 tūkst( norma 13). 2 dienas taisīja analīzes uz Visu, taisīja usg, rtg,visi orgāni bija normā. Bija gatavi rakstit ārā, bet tajā dienā uzleca uz 49 tkst, bet neviens neticēja, ka varētu būt leikēmija. Un tad pateica, ka ņems kaulu smadzenes paraugam. Un tur jau viss bija kā uz delnas. Par leikēmiju jau pirmā asociācija tāda , ka n mēn slimnīcā un ķīmijas. Bet šī leikēmijas forma ir ārkārtīgi ret bērniem, labi ja 1 : miljonu., veciem cilv.gan ir biežāk. Un pateicoties jaunajām zālēm, kas tik 2003g izgudrotas, šo slimību var kontrolēt. Tad nu mēs bijām slimnīcā 3 ned.līdz rādītāji noleca līdz normai parastajās asinsanalīzēs. Tablete jādzer katru dienu, visu dzīvi, tā saucas Mērķķīmijterapija, bet mati nenoiet, un var salīdzinoši dzīvot normālu dzīvi. Bet izārstējams tas bez transplantācijas nav. Agrāk pirms šīm zālēm dzīvildze bija max 3 gadi. Jā, procenti ir skarba lieta, tas gan...

Papildināts 19.07.2019 21:16:

Cik tavam puikam gadu?

Papildināts 19.07.2019 21:18:

Un kād tipa limfoma viņam.ir?- hodžkinsa/ nehodžkinsa?

P.s. man paziņu lokā viens puisis 25 g dabūja, bija jau riktīgi ielaista, bet nu uzcēla viņu uz kājām, un viss ok, dzivo, strādā.

Puikam 7 gadi. Viss sākās vnk vienā dienā, sāka pampt limfmezgls uz kakla. Pa nedēļu sapampa tā, ka galvu nevarēja pagrozīt. Slimnīcā mums pateica - iekaisums, analīzes labas, usg nekas traks, izrakstīja AB un palaida mājās. Taf sāka temp celties, un braucäm atpakaļ uz slimnīcu. Nu un tad jau limfmezgla biopsija, utt visi izmeklējumi...Nehodžkina limfoma, kkāds rets veids. Bet kaulu smadzenēs un arī punkcijā neko neatrada, kas esot labi.

Nu tagad jau iet ķīmija...

December

Ko dakteri saka par tālākām darbībām? Kāda viņu pieredze? Cik ķīmijas kursus šādai limfomai vajag...? ( lai gan pieļauju domu, ka nesaka neko, jo viss ir ļoti individuāli)

Katrā ziņā, kas ir labi, ka bērniem ir daudz plašākas iespējas kā pieaugušajiem.

Manam dēlam ir tieši tāda pati diagonoze - hroniska mieloleikoza leikemija. Diagonoze uzstādīta pirms 1,5 gadiem. Meklēju visu šo laiku vecākus, kuru bērniem tieši tāda diagonoze, bet neveiksmīgi, jo leikēmijas tips ļoti rets. December, varbūt varam pāriet uz saraksti e-pasta?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18393645