Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Vecumdienas ārpus LV

Leokādija

karinchiks

Semolina
Tā kā ir pieredze 9g garumā ar kompleksiem Turcijā,tad labi dara gados vecāki maskavieši,sept-jūn izīrē savas hruščovkas studentiem,paši Turcijā,vasarā lido mājās,Turcijas mājas izīrē-cena 35-60eur/dienā,atkarībā no kompleksa. Daudziem tāds dzīvesveids. Mēn reāli 2cilv tur 300eur ir gana liela nauda dzīvei pa smuko,ar labu ēšanu un komunālajām maksām,elektrību un masāžiņām vēl pietiek.

Ļoti, ļoti laimīga!

Es tiko apskatijos,ka man 39 gados ,darba stazs ir 15 gadi un pensiju rada,ka sobrid 55 eiro tas nozime,ka lidz tai pensijai 62 vai cik tur vel gadi bus velak,maksimums kadi 150 eiro...ko ar tadu pensiju vispar var iesakt..ne Latvija izdzivot,ne arzemes,vel jo vairak sava iapsuma man nav vairak,banka atnema sen....par tadam kapeikam velak iziret neko nevares...atliek vnk nosauties

Kurā Turcijas galā tas ir, ka tik lēti? Kādreiz tur dzīvoju vairākus gadus, tagad ar šad tad braucam, bet un 300€ mēnesī uz 2 cilvēkiem... tur tad tik komunālie un lētie kebabi sanāk... Cenas vienmēr bijušas apmēram tādas pašas kā LV (algas gan viņiem ir lielākas)

Leokādija

selestine
es jau tapēc arī domāju kur varētu aizbraukt. Šeit NĪ un apkure vien maksā baigu naudu. Kur nu vēl elektrība un citas lietas. Pensijas izmērs ir vispār....

karinchiks

burumburums
Vai ne? Lv augļi un dārzeņi cik-4×dārgāki? Maize ar 20centi maksā?

Ļoti, ļoti laimīga!

karinchiks
Ir pozīcijas kas lētāk un pozīcijas kas dārgāk, kas vienādi, beigās starpību nekādu nevar just. Man Turcija ļoti patīk, cilvēki draudzīgi, klimats labs, bet lētāk noteikti nav. Visi ikdienas tēriņi tādi paši kā LV, pietam kad ir aukstais laiks ir drēgns un nepatīkami, sildītāji jādarbina visu laiku. Var jau protams visādi dzīvot, bet lai Turcijā 2 cilvēki izdzīvotu par 300€ mēnesī ir jādzīvo ciematā ar piemājas saimniecību, labu veselību un bez auto, un lielā pieticībā

Zilspukuzirnis

Dzīvoju Turcijā jau divus gadus.

Labu, šiku, lētu dzīvokli var nopirkt kādā mazākā pilsētā vai ciemā. Stambulā utml pilsētās nekas lēts nebūs. Mazākās pilsētās un ciemos arī ēdināšana būs lētāka.

Ziemas ir lietainais, sniegs reti parādās. Mīnusi vēl retāk. Bet dzīvokļos ir auksts, vajag sildītāju. Esmu dzīvojusi Grieķijā, lūk, tur bija pilnīga katastrofa ar aukstumu ziemā un karstumu vasarā, tāpēc arī Bulgāriju vispār neieteiktu. Tagad vasarā dzīvojam bez kondicioniera un bez ventilatora, naktīs atvērti logi.

Nezinu, kur burumburums izrāva, ka algas lielākas. Nav gan. Bet VISS noteikti ir atkarīgs no valūtas kursa. Pirms diviem gadiem bija 1:4, tagad 1:6,5 (ir bijis arī 1:7,5). Ar savu eiro pensiju var dzīvot ok, ja pieņem, ka pēc tiem gadiem valūtas kurss būs labs attiecībā uz eiro. Ja samazināsies, tad dzīves līmenis būtu tāds pats kā Lv.

Kā tūristam, kas šeit atpūšas, jā, dzīve skaista. Kā cilvēkam, kas te strādā pa 12 h bez brīvdienām, nē, nebūt nav skaisti.

Un jāpiebilst, ka Turcijas valdība šobrīd mēģina atkratīties no iebraucējiem rezidentiem. Nezinu, kas viņiem uznācis, bet politiskā līmenī ir liela atsaucība tam, ka šeit nebūs ne bēgļu, ne citu ārzemju pilsoņu.

Papildināts 05.08.2019 21:59:

Zinu, ka kāds krievu pāris nopirka dzīvokli pa 4-5 tūkst eiro, 3 istabas, šiks. Relatīvi šiks, jo vēl nav pabeigts. Māja vēl tikai top. Alanya vai tamlīdzīga maza pilsēta. Jā, šādu variantu tiešām var apskatīt, jo vēlāk to dzīvokli var izīrēt (un gadiem tā krāt naudiņu) vai pārdot par daudz lielāku naudu.

Man ir plāns vai nu pārdot māju un īrēt krutākus apartamentus vai ja bērniem vajadzēs, kur dzīvot, tad strādāt un īrēt, ko varēšu atļauties. Es sapņoju. Vēl jau man virs līdzi vajadzīgs , neatstāt tak veci vienu. Pats smaida-saka tur vīns tikai par santehniķi varēšot strādāt. Ūdeni tak vajadzēs visiem, apkuri varēšot aizmirst....

Отпускайте идиотов и клоунов из своей жизни. Цирк должен гастролировать! © Ф. Раневская

Es jau daudz gadus uz turku Ziemeļkipru skatos, bet nevaru saņemties ko sākt iegādāt. Nav jau tik vienkārši kā reklamē - nopērc īpašumu, izīrē un atpelni. Visos kompleksos ir jāmaksā mēneša uzturēšanas maksa (ap 100€ +/-). Īrnieki ir tikai vasaras periodā, un konkurence liela, katrā kompleksā ir piedāvājumā desmitiem dzīvokļi, cenas tāpēc arī mazas, īrnieki mēdz "nodzīvot" iekārtojumu, ziemas mēnešos jāsilda tāpat, jo drēgns un viss sāk pelēt utt. Ļoti rupji rēķinot, labākajā gadījumā ar īri var atpelnīt uzturēšanas izmaksas. Un tie varianti par pāris tūkstošiem nepabeigtos projektos... nu, nemēdz neko par velti dot, cerēt jau drīkst

Papildināts 05.08.2019 23:03:

Zilspukuzirnis
Drošvien jau arī no profesijas atkarīgs, kā kurā sektorā maksā. Pēdējās tendences gan nezinu

Man paziņam (vācietim) mamma ar draudzenēm jau gadu desmitus izmanto ziemas nesezonas piedāvājumus Turcijas viesnīcās. No novembra līdz martam dzīvo tur, dēls reizi nedēļā aizbrauc paskatīties, kas ar mātes māju, vai nav kas plīsis un apliet šad un tad augus. Cenas atkarīgas no viesnīcas, bet varot pat mēnesi par 200€ labi, ar izklaidi, iekšbaseinu, ēdināšanu atrast. Ejot ar draudzenēm pastaigās, vingrojot, nav jādomā par mājas soli, vienīgi veļa esot jānodod vietējā vešenē. Arī nekādu finansiālu saistību, kā pērkot dzīvokli, nav. Bulgārijā tik daudz zādzību notiek dzīvokļos, kur saimnieki pa ziemu nav uz vietas. Un jā, māju kompleksos ir uzturēšanas maksas-dārznieks/sētnieks vismaz, onka, kas pie baseina sēž utt.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18394435