Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Specialitātes izvēle.

Lota

OremaD

Es ļoti ilgi meklēju savu specialitāti. Vairākas reizes studēju dažādas specialitātes, tikai pāri 30 gadiem to atradu.

12345

Šad tad retu reizi ir nācis prātā, ka varbūt vajadzēja klausīt lauku vecomāti attiecībā uz "būtu nu labāk gājusi mācīties par bitēm". Bet īstenībā jau nevaru nemaz iedomāties sev citas specialitātes (man to ir četras). Mans ir mans, kaut kā tā.

.- Šomāt, ēj, šomāt, ko tu darītu, kad tevi burlaki nosistu?

- Ko tad nu, mīļā, darītu, jādzīvo vien būtu!

Saulpurene

Kurā brīdī izvēlējāties arodu kuru apgūt un vai neesat kļūdījušies?
Jau bērnībā bija ievirze un doma, bet nebija galīgā formulējuma. Apzināti nākotnes profesija izkristalizējās kādā 7.-8. klasē. Tālāk uz to gāju apzināti, neko citu vispār neapsverot. Stājos augstskolā tikai savā specialitātē, to arī apguvu un tajā arī strādāju. Patīk! Mīlu savu darbu. Nekad nav galaicīgi, vnm ir dinamika, kaut kas notiek. Esmu no tiek laimīgajiem, kas dara to, kas patīk, rod tajā gandarījumu un saņem par to arī algu, turklāt neiebāzts drausmīgajā darbalaika 8-17 rāmī.

/Trollius europaeus/ Tautā saukta: cāļagalva, sviestapika. Latvijā sastopama visā teritorijā. Aug mitrās pļavās, upju krastos. Indīga.

Skaidrs, ka katram tas ir kaut kas cits un atšķirīgs. Bet, kuras ir tās iedvesmojošās profesijas, kurās nav laika rāmis (ierobežots darba laiks), tās jomas, kuras ir tās foršās specialitātes? Jautāju tīri intereses pēc.

Un jā, vai ar laiku tas, kas šķieta - "ir mans, patīk" var arī pāriet un nesagādāt vairs gandarījumu? Un tad gandrīz pusmūžā saprast- jopcik, man patīk pavisam kaut kas cits, bet nav pārliecības vai tas vilciens jau nav aizgājis...

Vai Jūs ieteiktu porogramēšanu 36,5 gadu vecumā? Jāsāk viss no 0. Bet sajūta, ka varētu patikt!

Sinate

Pinduks

Gandrīz katrā profesijā ir iespēja izkārtot brīvāku darba režīmu, bet viss atkarīgs no darba devēja un darba vietas. Strādāju vairāk vai mazāk biroja darbu, bet darba vietas specifikas dēļ varu izkārtot, kādudienu atnākt agrāk un aiziet jau ap 15:00 citu atnākt uz darbu uz 12:00.

Papildināts 13.08.2019 11:51:

Kiwis
Ieteiktu tev atrast kādu mācību firmu, kas garantē darbu nozarē pēc beigšanas. Ir dzirdēts par piedāvājumu apmaksāt mācības tikai tad, ja atrod pienācīgi atalgotu darbu. Bet neesmu meklējusi un tur ļoti rūpīgi jāizrēķina līguma izdevīgums un nosacījumi.

VillijaMillija

Atzīšos, kad beidzu vidusskolu, man trūka padomdevēji un stiprs atbalsts, tagad skolās ir karjeras konsultanti, tiek organizētas skolu atvērto durvju dienas, izstādes Ķīpsalā, karjeras dienas, skolnieks var bagātīgi iepazīties ar informāciju internetā, manuprāt, šobrīd ir daudz vieglāk kā agrāk.

Es aizgāju mācīties uzņēmējdarbības vadību, jo tobrīd strādāju un īsti nezināju ko vēlos, šī programma mani uzrunāja, jo toreiz mācības šajā programmā spēju apvienot ar darbu, kā arī man nebija īstas skaidrības ko darīt, tādēļ lai nezaudētu laiku es vienkārši gāju. Par izvēli šobrīd dalītas emocijas, no vienas puses augstskolas gadi man ļoti patika, man patika mācību process, daudzi priekšmeti bija interesanti, reizēm gāju uz tiem kā uz semināriem, studiju un noslēguma darbus bija viegli rakstīt ,jo patika un ziniet tēmas bija tuvas, varēju cieši saistīt ar savu darbā gūto pieredzi, lai gan neieņēmu "svarīgus" amatus, tomēr bāze man visam bija. No otras puses, es nezināju kā šo diplomu likt lietā, kuram es biju vajadzīga, kādu profesiju es varēju ieņemt, tādēļ turpināju pa taisni un viss. Man visus šos gadus pietrūkusi ir profesija, jo vienmēr darbā nācās apgūt gan pamatpienākumus gan specifiku.

Ko es ieteiktu saviem bērniem, man vēl tas viss priekšā, nesteigties ar izvēli, ja ir šaubas, mācīties pirmo līmeni vai profesionālajā vidusskolā, vērtēt to kas patīk, interesē, lai gan ar gadiem intereses ļoti mainās. Vecākiem nespiest savu iedomu sapņus, es zinu ka daudzi skolotāji vīpsnā par tehnikuma programmām, bet zinu gan daudz profesionāļus, savu aroda meistarus kas no tiem nākuši un pelna naudu pieteiekoši, turklāt ar darbu kas patīk!

Mamma mācīja,ka jāizvēlas tāds arods,kas ienes naudu, pareizāk sakot-doma tāda-ja strādāsi varēsi jebkuros apstākļos nopelnīt. Tādu arodu ir gana daudz.

Papildināts 11.09.2019 16:50:

Manuprāt nopelnīt var,ja esi:

ārsts,

jurists,

farmaceits,

IT speciālists.

manikīra spec.,

fizioterapeits.

Muskuss
jurists bez krampja, manuprāt, var arī nonīkuļot visu dzīvi

kā ar būvniekiem, arhitehtiem, projektētājiem?

RunaaKaijas

Es biju no tiem, kuri uzreiz pēc 12.kl teorētiski jebko varētu studēt un galīgi apjuku. Nebija skaidrs, ko darīt tālāk. Iestājos, jo visi stājās un kā tad es tā... pēc pus gada salūzu un pieliku tam punktu. Ļāvu sev mazliet pieaugt, pastrādājot, pasauli apskatot un tad 20gv jau bija skaidrs, ko gribu. Iestājos, izstudēju, strādāju savā jomā laimīga. Ar laiku pievienoju klāt specifiskākas zināšanas.

Kiwis

Jā! Zinu daudzus, kuri pārkvalificējušies, tā teikt. Motivācijai no savas puses jābūt, jo tā tada nozare, kur jāmācās būs vienmēr, bet es tikai par to, ka tie, kam interesē, to mēģina.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18394603