Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

tām, kas precējušās ar ārzemnieku - latviskots uzvārds pasē

Frivole

Ja ja kā vienmēr Latvijā viss slikti un lieliskajās ārzemēs viss tik ideāli

Un tad, kad darba sakarā šādi domājošai sievietei teicu, ka tiešām UK jūs sauks un rakstīs teiksim Ārija Kārkliņa, tad man atbildēja, ka, protams, nē, jo tur tak angļu (!!) valoda... Un to, ka mums ir latviešu valoda gan nepamana, žēl gan....

Tulip

Nekā personīga, bet priekš kam sievām to uzvārdu mainīt? Bērniem gan trakāk, jo īsti nav variantu, bet vismaz daudzos gadījumos ir pieļaujama dubultpilsonība. Vienam pazīstamam bērna uzvardu tā sākotnēji nolatviskoja, ka orģinālvalodā sanāca lamuvārds.

Sarmozo

bet priekš kam sievām to uzvārdu mainīt?
Bet kā tad citi zinās, ka precējusies ar ārzemnieku?

Tulip

Sarmozo
Labs iemesls , ne ko pielikt, ne ko atņemt .

Sarmozo
Labs

Kukazhaa

15 gadu pieredze ar latviskoto uzvaardu. Nekad probu nav bijushas. Originasls un latviskotais diezgan atshkjiras. Tiesiibas man veel uz nepreceeto uzvaardu, lv pase ir vieniigais dokuments ar latviskoto uzvaardu. Visi paareejie dokumenti, id kartes, bsnkkartes, pase.. viss uz originaalo. Arii uz lv ja bukoju lidojumu, lietoju org uzvaardu. Pat tai lsikaa, kad beernam bij originaalais uzvaards un vaacu pase, man latviskotaus Lv pase, mums kopaa celjojot nebijanw reit probleemu, ne uk, ne lv, ne indijaa.

Taa kaa... iz personiigaas pieredzes: elpojiet dzilji un mieraa.

iet vīra uzvārdā ir manas tiesības ... Latvijā nedzīvoju un man nav nevienam jārāda, ka esmu precējusies ar ārzemnieku. mēs esam ğimene un tapēc visiem viens uzvārds nevis katram savs....tas gudriniecēm Tulip, Sarmozo un Elinene.

Kukuazhaa, paldies par info

Tulip

Frivole
Nu ko Tu pārdzīvo, protams, ka Tavas tiesības, ko Tev neviens nost neņem. Es jau arī jautāju: kāpēc?, ja nepamanīji. Man apkārt neviena nemaina, tieši tāpēc, ka sanāk ne īsti vienāds, ne īsti dažāds, bet kaut kas pa vidu.

Tulip
Ir valstis kur precoties sievai neviens neprasa vai grib mainīt uzvārdu, un jau latviskotais uzvārds rada problēmas pierādīt, ka varat dzīvot vienā viesnīcas istabā

Kukazhaa

burumburums

Bet tev tak tad neviens neliedz ierakstiit lv pasee originaalizvastdu ( nez araabu burtifm ar raksta???), vai izgatavot attieciigaas valsts id karti vai kas nu kur pieejams.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18394681