Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

tām, kas precējušās ar ārzemnieku - latviskots uzvārds pasē

Frivole

Rosalia

Var jau arī nokārtot tās otras valsts pilsonību un tad visas problēmas ar uzvārda latviskošanu atkritis.

RunaaKaijas

Rosalia

Nu, ja atsakās no LV pilsonības varbūt. Bet ar dubultpilsonību, kas ir izplatītāk, nekas nemainās.

Kukazhaa

RunaaKaijas

Tad ir divas pases, dunultpilsoniibai. Viena lv pase ar latviskoto un otra ar originalo. Lv pase attiecas uz tevi tikai lv robezhaas ( taa rupji sakot), paareejaa laikaa lieto otru pasi ar orghinaalo vaardu. Arii id kartes, bankkartes, dokumenti, peerkot lidojumus...

Esmu ar lv pasi uz spaaniju ( beernam citas valsts pase) resp mums uzvaardu transkripcija atshkjirad, mashiina bukota uz mana originaaluzvaarda un tiesiibas uz nepreceetaa uzvaarda... lv pasee ir uzvaarda orginaalrakstiiba, katram gadienam. Gandriiz 2 nedeeljlaikaa ko braukaleejaam un celjojaam, easy... bij normaals auto iires kantoris, to ne avis vai hertz

Sissi3

Mūsu uzvārdā latviskojot mainījās daži burti.Izrunājot skan tāpat,galotnēs neviens neieklausās.Orģinālforma ir gan pasē,gan ID kartē.Nevienu tas īpaši neuztrauc,pasaku,ka ir orģinālforma un atbilstoši latviskotā forma.Lidojot izmantojam latviskoto formu,reizēm oriģinālformu.Vienu reizi darbiniece lidostā apbrīnoja oriģinālformu,bet pa lielam...Tās nu ir nianses,kur lieki galva nav jālauza!

http://lbyf.lilypie.com/lKeCp2.png

http://lagf.lilypie.com/0MmUp1.png

Es tāpat visai pasaulei esmu kā skabarga pakaļā.Dodiet man vairāk brīva laika pārdomām,un es kļūšu vēl lielāka skabarga...

ICH BIN BEKLOPPT UND IMMER GUT GELAUNT...

Lietoju tikai uzvārda orģinālformu. Arī paraksts ID kartē un pasē skaidri un salasāmi ar orģināluzvārdu. Dzimtsarakstu nodaļa izdeva izziņu par uzvārda maiņu un ka uzvārds mainīts pēc jaunās mītnes zemes likumiem. Pāris vietās nācās skaidrot kāpēc W vietā ir V un kāpēc ir galotne uzradusies, bet nekādu lielu problēmu nebija uzrādot laulību apliecību (ko kādu laiku neesāju līdzi).

Ceļojot tas ir mazliet kaitinoši, jo parasti norādu latvisko versiju. Uzvārda atšķirīgā rakstība man ir vienīgais iemesls dubultpilsonībai.

RunaaKaijas

Ko ar to gribēju teikt, tik un tā ir situācija ar uzvārdiem, kuri dažādās vietās atšķiras. Man uz augstskolas diploma, visām darba sertifikācijām utt ir tas, kas visos dokumentos tajā valstī. Latvijas pasē ir arī oriģinālforma, lai nav jāčakarējas un uzreiz ir skaidrs, ka tas ir tas pats uzvārds. Divas pases tur neko nemaina, jo mītnes zemē problēmu ar uzvārdu man nekad nav. Tieši latvijas pusē ir sarežģītāk reizēm.

Mischa

Ikdienā izmantoju tikai orģinālu, neviens nekad nav iebildis. Kad esmu Latvijā, tad izmantoju latviskoto.

Sloth

Arī ikdienā izmantoju oriğinālu. Kad braucu mainīt uz Latvijas vēstniecību, tad arī paskaidroja, ka visos papīrus šeit varu izmantot oriğinālu, Latvijā jāizmanto latviskotais un latviskotais jāizmanto arī pērkot biļetes, lai neradītu nekādus sarežğījumus.

Zilspukuzirnis

RunaaKaijas
Ne gluži tēmā, bet - ja ir dubultpilsonība, un mītnes valstī kā pilsonis esi nomaksājis visus ar darbu/uzņēmējdarbību saistītos nodokļus, vai cilvēkam Latvijas pusei (VID) joprojām ir jāatskaitās/jāmaksā nodokļu starpība?

Tulip

Zilspukuzirnis
Atlaušos atbildēt. Tas ir atkarīgs no tā, kura ir Tava nodokļu rezidences valsts, ne no pilsonības vai pilsonībām.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18394681