Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Līguma Vecmāte vs dzemdības bez līguma. RDZn. Viedokļi?

Seinna

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/gimenes-studija/ligums-ar-vecmati-prieksrocibas-toposajam-mammam.a119240/

Sveicieni! Biju 100 % nolēmusi slēgt līgumu ar vecmāti - man 38 gadi, pirmās dzemdības, viss nezināms. Grūtniecība laba, veselība laba. Vecmāti personīgi nepazīstu, tikai pēc rekomendācijām plānoju, kuru RDZn varētu. Noklausoties šo radio raidījumu, nedaudz samulsu. Un jā, tāpat, kā radio sižetā pirmajai grūtniecei, arī man apkārt 50/50 - atsauksmes par līguma/nelīguma dzemdībām.

Labprāt uzklausīšu viedokļus/diskusiju. Zinu, ka galu galā jāieklausās ir sevī, bet tomēr.

3 dzemdības RdzN, katru reizi cita vecmāte, bez līguma. Visas foršas.

Šķiet, ja nu galīgi ar vecmāti nesapas, var lūgt viņu nomainīt uz citu.

ritamigla

Bez līguma. Viss bija labi, vecmāte ok.

beauty is in simplicity

Zolija

Divas dzemdības, viena slimnīca. Pirmās ar līgumu, otrās bez. Abas ierosinātas. Atšķīras, ka līgumvecmāte pēc dzemdībām apkopa mani un uzvilka pampi, bez līguma to darīja sanitāre. Kā arī līgumvecmāte nodrošināja pēcdzemdību uzraudzību, kā arī zvanīja man, kā jūtos, utt. Bez līguma pēcdzemdību aprūpi nodrošināja dežūrējošā vecmāte. (Protams, arî ginekologu uzraudzības un pārbaudes)

adaata

Manuprāt, dārga maksa par drošības sajūtu. Labāk vīru ņem līdzi.

Man palicis iespaids, ka tas līgums īsti neko negarantē, vismazāk jau veiksmīgu procesa norisi..

kukainis

Man nebija ligumvecmates un būtu gribējies, kaut būtu. Es nezināju, ka ierodoties slimnīcā pēkšņi nevarēšu pat pajautāt vārdu personālam, kas nestādās priekšā, un dzemdību vidū mana izteikšanās būs tikai neartikulētām skaņām, pat vienzilbigi vārdi nebūs aizsniedzami, kur nu vēl paprasīt soliņu.

vilks

Man līgumu nebija, visas dzemdības RDzN. Pirmajās dzemdībās gan varbūt ar līgumvecmāti būtu bijis labāk, jo dzemdības bija ilgas un vecmātes vidū nomainījās. Otrajās un trešajās jutos normāli aprūpēta arī bez līguma, bet man patīk, ja man lieki uzmanību nepievērš.

Ja slēgtu līgumu, tad gan tikai ar otro dzemdību vecmāti, ar trešo dzemdību vecmāti mums kaut kā personības līdz galam nesaskanēja, kaut kā vecmāte viņa ir ļoti ok.

Jebkurā gadījumā iesaku aiziet iepazīties pirms līguma slēgšanas un nekautrēties pārdomāt, ja šķiet, ka tomēr nesaskanēs.

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

adaata

kukainis
Es pēc pieredzes par vīru saku - lai viņs tulko tās vienzilbes frāzes un noskaidro lietas, kuras vajag Tev, kamēr centies pārelpot kontrakcijas..

kukainis

adaata
L lai vīrs tulko - šis ietver sevī pieņēmumu, ka vīrs ir, ka viņš grib piedalīties, ka viņš var piedalīties, ka viņš dzemdībās esot pats spēj palikt mierīgs un atcerēties, kā pirms dzemdībām gribēja sieva un ko viņš vispār varēja darīt. Ja tas viss ir, lieliski. Ja kaut kas iztrūkst, ir iespēja slēgt līgumu ar vecmāti. Taču ne velti tā ir profesija.

adaata

kukainis
Bērnu rada divi. Precizēju - bērna tēvs.

Kamēr kontrakcijas viņu vajag. Pie izstumšanas fāzes lai mediķiem teikšana.

Vecmāte ūdeni nepienesīs un vemjambļodu arī šurpu turpu nestaipīs Un rociņu neturēs.

Viedoklis. Mans. Un man tūlīt ar' varēs gadīties, ka nevar piedalīties. Un?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18394965