Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Zīdīšana

Anna345

Meitiņai ir gandrīz nedēļa. Visur teikts, ka jāzīda 30min katras 3h. Bet man viņa otras trīs h zīž tikai ap 10min, citreiz vairāk citreiz mazāk, mēdz būt pat tikai 4min. Kā var zināt vai ar to pietiek? Pati neprotestē.

Hiacintte

Kur tas teikts? Kad bērns ir paēdis, tad vairs neprasa. Ēst var prasīt pat biežāk, jo īpaši sākumā. Tam, ka pietiek, rādītājs ir svara pieaugums un omulīgs, apmierināts bērns.

vilks

Kur visur teikts, no kurienes kategoriska informācija? Manuprāt, jaundzimušie ēd ar dažādiem intervāliem un ar atšķirīgu ēšanas ilgumu. Maniem bērniem jaundzimušā vecumā intervāls varēja būt no stundas līdz trim stundām, ēšanas ilgums arī no stundas (tas gan drīzāk vakarā) līdz 5 minūtēm.

Vai pietiek, to var zināt ar kakāšanu un čurāšanu (pirmajās nedēļās jākakā vairākas reizes dienā, labi, ja uz katru ēdienreizi, manējiem bijis arī biežāk), jāčurā arī daudz, precīzi neatceros, cik, zīdīšanas konsultantu tēmā tas noteikti jau daudzreiz minēts. Ja rodas šaubas, tad labāk kontrolei aiziet pie ģimenes ārsta nosvērt.

Te drusku par vēdera izeju, bet daudzos kkm.lv rakstos ir palīdzoša informācija. https://lv.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=226

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Anna345
Jäzída pëc pieprasíjuma, nevis obligäti ievërojot 3 h intervälu.

Man neviens zídainis tik ilgi _3 h bez ėšanas neizturėja, bet prasíja krüti daudz bieżäk.

Pārsvarā visās grāmatās un bukletos, kas tika doti tā ir rakstīts. Es saprotu, ka var būt arī citādāk. Ja man bērns prasītu ēst biežāk, tad jau viss būtu labi. Bet man viņa tik mierīga, ka jāceļ augšā, lai pabarotu, tā jau liekas, ka visu dienu nogulētu, ja varētu. Gaidām pediatra vizīti ļoti. Pašai nav svari.

vilks

Anna345
Kad jums būs vizīte?

'If you don't know where you are going any road will get you there.' (c)

Melora

Anna345
maziņš bērniņš, ja pats nemostas, tomēr pa dienu jāmodina ēst: 1) lai tiek vēderā kas un stimulējas mammai piena izstrāde; 2) lai nesajauc dienu ar nakti. pusaizmidzis bērns, starp citu, lēni zīžot tieši tiek pie treknā pieniņa, tāpēc nav jāņem nost no krūts tikko samazinās zīšanas ātrums. naktī [starp 00.00-06.00] var taisīt garāku pārtraukumu zīdīšanā

zīdaiņa čurāšanas intensitāte ir daudz objektīvāks rādītājs kā pediatra svari

2 + 1, 2, 3 = ♥+∞

-Женщины — это не слабый пол, слабый пол — это гнилые доски.-  Фаина Раневская

-Where hope grows, miracles blossom.- Elna Rae

Mums pirmā vizīte rītdien pie pediatra, skatīsimies.

Papildināts 12.08.2019 16:20:

Papildināts 12.08.2019 16:21:

Te var redzēt kā mums sanāk aptuveni

AsTheCopperStatue

Anna345
Man sākumā gāja līdzīgi kā tev. Es gan nemodināju mazo uz barošanu speciāli, bet, ja reiz acis pavēra, tad liku uzreiz pie pupa un ļāvu karāties pat pusaizmigušai/aizmigušai, kamēr pati krūtsgalu neizlaida no mutes. Sākumā tā piena ir maz, vajag maksimāli ļaut zīst, lai tavs organisms saprot, ka tur ir tirgus ekonomika - ir pieprasījums (zīšana), tātad jābūt piedāvājumam (piena veidošanās).

Manai jaunkundzei tagad jau gandrīz pusotrs mēnesis un es tikai tagad sāku censties nebarot biežāk par 1,5h starp ēdienreizēm, ja neguļ. Naktī ir savādāk - tur sanāk 5/6/7h bez barošanas, jo viņa man labi guļ pa naktīm. Vienīgi krūtis baigi piebriest.

Tagad,pēc mēneša, kad piena izstrāde jau nostabilizējusies, pēc pēdējās barošanas uz nakti atslaucu pienu, lai krūtīm vieglāk. No rīta pirms pirmās barošanas arī mazliet atslaucu, jo viņa abas krūtis neizēd,par daudz.

Как медное изваянье

Anna345, pēc zīdīšanas ilguma neko nevar noteikt. Mans sīcis sākumā ēda 30 min vienu krūti, 30 min otru. Es sajūsmā, cik brašs ēdājs, līdz ārsta vizītei, kur konstatējām, ka svars nenāk klāt. Tā kā taisnība Hiacintei, ka rādītājs ir svara pieaugums.

Arī biežāka ēdināšana ne vienmēr atmaksājas. Arī tādam posmam gājām cauri. Svars nāca slikti, tapēc devu krūti kad vien iečīkstējās (ik pēc 1.5-2h), kā rezultātā mazais dzēra tikai lieso pienu un pie treknā nemaz necentās tikt, jo visu dienu tā uzēdot, nebija tā īsti izsalcis.

Tas, ko vari darīt mājas apstākļos, ja ir stress un šķiet, ka mazajam ēdamais nepietiek:

1) nopirkt svarus un reizi nedēļā nosvērt (andelemandele var dabūt labus par 20-25 eur)

2) svērt pamperus. Cik tam svaram kurā mēnesī jābūt izčurātam - to var pakonsultēt zīdīšanas konsultante vai pediatrs. Mūsu gadījumā mūs konsultēja Sandra Lase, ar viņu tad visus pampukus svērām, kas dienā "sastrādāti".

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18395019