Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Ko "nedrīkst" un kas nav vēlams dzemdībās.

integraaale

meeneshi

adaata
Jā, gulošam vieglāk pierakstīt. Bet ja mamma pati pieskata lai rakstās, tad var arī citādi integraaale

Papildināts 27.08.2019 11:27:

Neko neteiks par gēla nagiem, pie tiem visi sen pieraduši

Papildināts 27.08.2019 11:29:

Obligāti jāpaņem ūdens. Kādi 3 pamperi sievietei. Dvielis arī labi, ja grib dušu. Kreklus iesaku divus, var nenoderētu, bet var gadīties ka ļoti noder

Par gēla nagiem - būs plānots ķeizars, kā reiz jautāju vai drīkst ar gēla nagiem... un Jūrmala katrā ziņā atbildēja, ka drīkst, anestezeologi arī ejot līdzi laikam...

adaata

Otrajās dzemdībās noprotestēju - pateica - kā gribi, varam arī nelikt.

Šeit skaidri redzams, ka satiekas bērna vajadzības pret vecāku egoismu. Sirdspukstus ir jāmēra un atteikt to nedrīkst!

Man ir bijis daudz jādomā par dzemdībām, jo pirmās dzemdībās bija ļoti smagas, tagad bērns ir tīnis un jau kopš maza vecuma ir visādas psiholoģiskas problēmas - klaustrofobija, neizskāmas, neloģiskas bailes, panikas lēkmes un tml. Esam izstaigājuši lērumu psihologus, smilšu terapijas, medikamentu terapijas. Psihologu slēdziens sakrīt vairākiem - dzemdību trauma.

Mums dzemdības notiek dienu, pāris dienas, trīs dienas, bet bērnam tas ietekmē visu dzīvi!

Manuprāt ir svarīgi mācīties un saprast, kas dzemdībās notiek, lai nav bailes un lai sieviete saprot, kas ar viņas ķermeni notiek. Stārķa ligzdai ir laba skoliņa un noteikti vēl kaut kur. Es gāju Līgas Gineborgas skoliņā, varu teikt tikai vislabākās atsauksmes!

Jāsaprot, ka dzemdības ir lēns process un es gribētu teikt, ka nedrīkst ļaut personālam tās steidzināt ērtību dēļ. Nav jadur ūdeņi, nu nav! Protams, ja vien neiet jau 50.dzemdību stunda (neskaitot dzemdes kakliņa vēršanos, kas neskaitās dzemdības).

adaata

Jauna ēra

Egoisms, Tu saki?

Katrai tak mums savs stasts un pārdomas.

Pirmās dzemdības, kurās mani "izmocīja", liekot kontrakciju laikā gulēt mierīgi, lai smuka līkne uz papīra drukājas, sākās ar zaļiem augļūdeņiem. Tur vajadzēja parbaudīt, vai bērnam viss ok.

Bet - man tomēr ir lielas pārdomas, vai tas process nebūtu ātrāks un mazāk bērnu traumējošs, ja uzreiz būtu darījusi, kā gribēju - sēdējusi ūdenī un sūtījusi visus bekot ar to aparātu, nevis godīgi uz galda mocījusies, pierakstot sirdstoņus ik pa 30 min. Beigās ielīdu ūdenī un process aizgāja.

Otrajās ierados ar 7-8 cm atvērumu un 2h laikā bērns bija ārā. Vienreiz pamērīt var, bet, tici man, tā mērīšana vairāk traucētu nekā palīdzētu. Tā nu biki pamērīja un likās mierā.

Dzemdībās ir svarīga arī mātes labsajūta; tas, kas traucē dzemdētājai, traucē arī procesa veiksmīgai norisei. To tak jebkura prātīga vecmāte pateiks!

Ņu, man dzemdibu trauma no sirdstoņu mērīšanas, ko nu? Tagad trešajās arī gatavojos darīt kā man liekas pareizāk. Kaut gan zīmes rāda, ka šoreiz ārstam būs liela teikšana.

adaata
Ūdenī taču ir speciāls dopleris, ar ko mēra tonīšus. Un starp "sūtīt visus bekot" gulēt nekustīgi uz muguras, uz kušetes arī ir vairāk, kā viens variants!

adaata

Jauna ēra
Tādas bija manas pirmās dzemdības. Citu variantu doplerim neviens no mediķiem neizskatīja, tikai "pacieties un nekusties, mums vajag, lai smuki ierakstās arī kontrakciju laikā". Kāda starpība, sēdi vai guli, ja nedrīksti kustēties kontrakciju laikā.

Un tas ūdens bija duša

Tak var klausīt mediķiem, bet ir robeža arī viņu prasībām - manā gadījumā - ja jau bija šaubas par to, vai bērnam nav skābekļa bads, pēc zaļiem augļūdeņiem un lēnas dz.k. vēršanās, varēja nemocīt ne mani, ne bērnu un darīt to, kas jādara, nevis būvēt sev atrunu dokumentus, ka "viss bija vislabākajā kārtībā". Tak mērot starp kontrakcijām redz, kas ar bērnu notiek..

Nimrodela

Man pirmajas dzemdibas ari bija mocibas ta sirdstoņu biežā mērīšana un vecmātes spītīgas apgalvojums ka tikai guļus var mērīt. Tur man viss arī beidzās ar ķeizargriezienu, jo dzemdibu darbiba nenotika gana raiti, bet uz to atskatoties, tas biežās toņu merišanas un sistema pie rokas man nenormali trauceja un noteikti neiespaidoja procesu pozitivi. Otrajas man bija daudz atsaucigaka vecmate, es gan negaju ar spitu ka gluži vispār neļautu merit, bet ļoti, ļoti izlūdzos lai mēra citās pozās. Dzemdibas noriteja daudz raitak, bet es reali visu laiku staigaju, šupojos, tupos utt. guļus un sedus nebiju gandriz nemaz, tikai pie izspiešanas. Pie beigam pedejo toņu pierakstu vispar vecmate sedeja uz ceļiem man blaus, kemer es 4rapus un ar roku turēja to aparatu pie vedera. Es neteiktu gluži, ka tas ir egoisms, negribet gulet uz galda nekustigi kamer mera, jo pozām un mammas spejai atbrivoties ir milzu nozime, lai dzemdibu darbiba ietu uz priekšu. Tomer piekritu ari, ka staarp to gulesanu nekustigi uz muguras un tonu nemerisanu vispar ir vel citi vidusceļi.

laa4ukinjsh

Jauna ēra

Mazliet sasmējos.

stundu garās dzemdībās, kur bez maz katrās divās kontrakcijās atveras cm, gribētu redzēt, kā piekristu uz toņiem guļus. (Pēc pieredzes. Es vecmātei tā arī pateicu, ka nenogulēšu un redzot mani,saprata pati, ka toņus nereāli uzlikt, ja tulīt jau ir pēdējā dzemdību fāze.) Egoisms diezvai. Manuprāt, jāatceras, ka katras sievietes organisms ir savādāks, tāpat kā dzemdības. Un diezvai dzemdību sāpēs kāda no mums domā par egoismu, bet drīzāk par to, kā palīdzēt organismam , lai viss notiek pēc iespējas ātrāk. Un jāatceras, ka arī jāklausa daktere ar vecmāti. Protams, ja viņas saka, ka vajag toņus obligāti, arī es ar visām straujajām dzemdībām no toņiem neatteiktos.

Par acu turēšanu vaļā izspiešanas fāzē pilnīga taisnība. Pirmajās dzemdībās kaut kā vecmāte uzreiz nepamanīja, ka man acis bija ciet, kā ieraudzīja, sauca, lai acis būtu vaļā. Ar visu to viena acs divas nedēļas sarkana.

Augļūdeņus arī bez vajadzības neļautu durt, ir, ir atšķirība starp dzemdību sāpēm vienā un otrā gadījumā.

adaata

laa4ukinjsh
Nu , es ar par to pašu - kad iestājos, pamērīja sirdstoņus, tad, kad gribēja mērīt vēl - atteicos. Bet tā kā process virzījās uz to, ka drīz bērns būs ārā, neviens arī neuzstāja uz to, ka jāmēra tie toņi. Un no ierašanās slimnīcā līdz bebim uz vēdera 2h.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18395619