Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Bāriņtiesa un dzīves vieta

laappaa

Dzīvojam un esam deklarēti Pierīgā, novads ir ļoti mazs, ciematā kur dzīvojam atrodas arī bāriņtiesa. Adopcijai domājam vērsties Rīgas BT, visvairāk noslēpuma saglabāšanai, kā arī liekas, ka vietējiem nav tādas pieredzes. Vai tas vispār ir iespējams, ja viens no mums deklarējās Rīgā? Vai deklarētais dzīves vietai nav nozīmes? Kā šajā gadījumā notiek dzīves vietas apsekošana? Vai no Rīgas BT brauks uz mūsu ciematu(ap 50 min - stundu no Rīgas centra).

Vai pareizi sapratu, ka adoptējamais bērns var būt jebkur Latvijā, vai meklē tikai sava novada ietvaros?

Vai kādai/kādam jau bija pieredze ar Rīgas BT dzīvojot aiz Rīgas robežām?


Jāvēršas tajā BT, kur esat pierakstīti. Nav vērts neko censties noslēpt, jo tāpat cilvēki pamanīs, ka ģimenē ir bērns.

Adoptējami bērns var būt jebkur LV.

Mēs sākām procesu Rīgā, pabeidzām Pierīgā, no Rīgas BT visa info tika pārsūtīt uz Pierīgu.

Manika

laappaa
Var, protams, piezvanīt Rīgas BT un pajautāt, vai viņi brauks apsekot dzīvesvietu ārpus Rīgas, vai nē. Ja nekas nav mainījies pa pēdējiem pāris gadiem, tad nebrauks. Tam jau arī ir domātas vietējas BT, lai caur tiem kārtot formalitātes. Kaut kādai minimālai pieredzei, vai vismaz teorijas zināšanai viņiem ir tomēr jābūt. Mums ir līdzīga situācija ar BT mazā novadā, nu jā, kļūdas viņiem bija, un neviena vien, taču galu galā viņi uz mums patrenējas, un formalitātes tika nokārtotas. Brīnumaini, bet otrajā reizē to kļūdu papīros bija pat vairāk.
Adopcijas noslēpums, manuprāt, tik mazā valstī, kā LV, ir kas nereāls...
Pieļauju iespēju, ka tomēr kādai retai ģimenei izdosies to saglabāt. Bet prasīs no tās tik daudz pūles, un iedzīs tādā stresā, ka nav to vērts.
Un vienalga vēlāk, bērnam augot, adopcijas fakts regulāri uzpeld, pie ārstiem, piemēram... Plus bērns jau pats izpļāpās šo faktu apkārtējiem. (Es ceru, ka no paša bērna Jūs neslēpsiet viņa izcelsmi, tas gan nav labi.)
Es ieteiktu uz šo nesaspringt. Pa lielam, katram šajā dzīvē ir vienalga, ko dara tie apkārtējie, ja vien tas neskar viņu pašu.
Veiksmi procesā!


MeŽa PūCe.

blueberries

Apsekos faktiskās dzīvesvietas bārintiesa jebkurā gadījumā, bārintiesas sadarbojas. Rīga nebrauks un nemaz nevar braukt apsekot citas pašvaldības teritorijā.


 


Paldies visiem, jau vērsamies vietējā BT.

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18395683