Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties

Kur dzemdēt? Līguma slēgšana? Apstājies dzemdību process.

Daiga1983

Purva Oga

Pagājušajā gadā dzemdēju DZN, pirms tam gan pašas daktere, gan DZN konsultējošā vecmāte teica, ka šoreiz izskatās, ka varēšu pati, bet nu skatīšoties procesā. Pirmais bērns bija lielizmēra, tāpēc esot apstājusies dzemdību darbība. Uzņemšanā uzreiz paprasīja, vai gribu ķeizargriezienu vai pati, nodaļā tā arī pateicu, ka mēģināšu pati, bet ja kas, tad griežam. Piedāvāja bezmaksas EA. Tā kā man arī šajā reizē process negāja uz priekšu, atteicos no ūdeņu duršanas un paprasīju ķeizargriezienu. Daktere papukstēja, ka varēju jau nu pamēģināt, bet uztaisīja. Kopumā attieksme tāda, ka atbalsta dabīgās, bet neatsaka ķeizargriezienu. Uzņemšanā tā arī teica - vari prasīt, jo neviens nevar piespiest dzemdēt dabīgi. Ja viss būtu gājis raiti, nebūtu prasījusi, bet pirmajās bērnam bija skābekļa trūkums, nolēmu neriskēt. Un labi,ja vīrs līdzi. Man trāpījās viena un tā pati daktere abās dzemdībās, varēju salīdzināt attieksmi ar vīru un bez... par pēcdzemdību nodaļu tikai labākās atsauksmes, ņemot vērā noslogotību

Dzīve ir kā sēdēšana pie interneta - jēgas nav, bet aiziet arī negribās.

Vājie atriebjas, stiprie piedod, laimīgie aizmirst,bet man pie kājas...

Chopra

Purva Oga
Cik liels Tev bija pirmais bērns? Varbūt zini, kā skaidrojams tas, ka dzemdību darbība apstājās bērna lieluma dēļ? Nebiju dzirdējusi, ka bērna izmēru "vaino" tajā, ka apstājās dzemdību darbība. Interesanti diez, kādā veidā tas notiek?

Purva Oga

Chopra bērns svēra gandrīz 5 kg. Ārsts kontrakciju laikā vagināli pārbaudīja un konstatēja, ka bērnam liela galva, nespiežas uz leju un tāpēc dzemdes kakls neveras vaļā. Tā man pateica un aizrāva uz galda. Kāpēc kontrakcijas ik pa brīdim pazuda ar visu stimulēšanu, ūdeņu pārduršanu, neviens nepaskaidroja. Pirms otrajām visi dakteri vienā balsī stāstīja, ka šoreiz bērns ir normāla svara, nu tik varu pati. Kā jau man likās, svars diez vai bija pie vainas, ļoti lēni vērās un kontrakcijas vispār pazuda

Dzīve ir kā sēdēšana pie interneta - jēgas nav, bet aiziet arī negribās.

Vājie atriebjas, stiprie piedod, laimīgie aizmirst,bet man pie kājas...

Pirmo meitiņu dzemdēju RDzN, tagad ar otro domāju par Ogri. RDzN viss ir labi, strādā tiešām profesionāļi, neko sliktu nevaru teikt. Tikai to labāko. Tik nedaudz kaitina tas konvejieris pēc tam- sēdēšana uz RTG, uz vakcīnām, stāvēšana rindā uz apskati... Tā kā man braukt laika ziņā vienādi, ja viss būs labi, tomēr izvēlēšos mazāku dzemdību nodaļu. Bet visādi citādi, noteikti iesaku RDzN. Un noteikti neiesaku Stradiņus- tiku tur ar priekšlaicīgām, drausmas.

Ko nozīmē līgumdzemdības dzemdību iestādei? Vecmāte strādā virsstundas (papildus maiņu), ja neiekrīt līgumdzemdības viņas maiņā? Piemēram, vecmāte savu maiņu (24h?) nostrādājusi, saņem zvanu no līgumdzemdētājas, ka viņa ir ceļā dzemdību nodaļu, tad tāda pusaizmigusi, neizgulējusies pieņems dzemdības? Vai necieš kvalitāte? Pat auto tādā stāvoklī neviens nevada.

Un kā ir ar pārējām vecmātēm? Teiksim, ir kāda "slikta vecmāte" un ja maiņā ir divas trīs dzemdētajas, visas ar līgumiem pie citām vecmātēm, tad "sliktai vecmātei" darbā atpūta, blakusdarbs (piem.tulkošana) vai salds miegs un garantēta alga? Uz tādiem nosacījumiem būt "sliktai vecmātei" ir izdevīgāk.

Un ja vecmātei iekrīt dežūra un ir īpaši daudz dzemdētāju, piemēram uz katru vecmāti pa 3 vienlaikus? Es maksāšu, bet saņemšu to pašu servisu (1/3 uzmanības), ko citas par baltu velti? Līguma vecmātes taču nesēž klāt, vai ne? Un ja vecmāte ir saslimusi? Piedāvā savu kolēģi? Un ja arī tā netiek? Tad ir random vecmāte par papildus samaksu?

Jūs neesat iegājis sistēmā, tāpēc nevarat rakstīt šajā forumā.
Ienākt forumā | Reģistrēties
18395857